Masarykova univerzita bude brzy mít nové prostory

9. 12. 2009

Zdenek Buchsbaum, Veronika Ogleby a Libor Ibor ve společné póze na jedné z akcí v Second Life

Jak již možná víte cílem projektu Virtuální akedemický kampus informačních studií a knihovnictví – zkráceně a zapamatovatelněji VIAKISK – je nabídnout nové prostory pro výuku a společenské vyžití nejen studentů a pedagogů. Masarykova univerzita tak bude mít již druhý kampus – tentokrát virtuální.  

Proč VIAKISK?


Proč chceme stavět virtuální kampus? Protože vám chceme nabídnout:
• nové možnosti výuky, komunikace a spolupráce;
• usnadnění studia handicapovaným a kombinovaným studentům;
• lepší možnosti získávání externích odborníků pro výuku;
• rozšíření a zpřístupnění výuky inovativním a finančně úsporným způsobem.

Přeloženo do češtiny:

Budete mít možnost sledovat přednášku z pohodlí gauče/postele/terária/podlahy a dalších sedmo ležmo prostorů, kde máte k dispozici internetové připojení. Přednášející může činit totéž, ať už přednáší z druhého konce Brna, z Prahy či třeba z Anglie.
Zároveň na rozdíl od pouhého streamingu máte možnost se zapojit do diskuse. A když už začnete diskutovat se spolužáky, tak nebudete rušit ostatní a přednášejícího jako v tradiční učebně. Je zde i větší prostor pro kladení otázek přednášejícímu, ke kterým se v reálu obvkyle nedostanete z nejrůznějších důvodů (stydlivost, není čas aj).

Co je nového?


• Jak jste si už asi všimli… ;) …VIAKISK si založil blog na Inflow, aby Vás mohl průběžně informovat o výstavbě kampusu a o zajímavostech z virtuálního světa Second Life. Také nás můžete sledovat na Facebooku, nebo nám napsat mail. Vážné i nevážné snímky všeho, co se událo, naleznete též na Flickru.
• Ale především Vás chceme informovat, že byl konečně zakoupen ostrov pro VIAKISK. Výstavba našeho kampusu je tedy již v plném proudu. V dohledné době se můžete tešit na první fotky a informace z průběhu stavby.

A co dál?


Kampus by měl být dokončen během ledna či února. Hlavní a centrální součástí bude konferenční sál. Dále budete moci využívat společenské místnosti, prostory pro skupinové i individuální studium, střechy budov, pískové svahy aj…

Vše uvidíte a dozvíte se na online kolaudační party ve světě Second Life na našem ostrově. Pozvánku včas naleznete zde a nebo na našem Facebooku.

Těšíme se na vás!

Tým VIAKISK

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele Stáňa

A to se těším, že budu některé přednášky sledovat doma. A všichni kombinovaní. Bylo by to fajn.

Stáňa

Obrázek uživatele ÁJA
9. 12. 2009
Za všechny kombajny z daleka díky. Je to úžasná aktivita a doufám, že se jí podaří co nejlépe rozjet... Je nádherná představa, že bych mohla být na přednášce v Brně, aniž bych musela absolvovata  3 hodinovu cestu tam a zpět, dát 500,- za lístek a vstávat ve 4 ráno...Moc se těším

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback