Mezinárodní den Romů 2009

28. 4. 2009

Při příležitosti Svátku všech Romů a Sintů prošel 8. dubna Brnem společný průvod. Tento započal oslavy Mezinárodního dne Romů, který vyvrcholil zábavou ve Venkovním areálu Galerie Vaňkovka.

Tančilo se, zpívalo, mohli jste ochutnat tradiční jídlo – závin s kyselým zelím, tvarohem nebo povidly (šinga). Co mě nejvíce na akci nadchlo? Doufám, že to nebude znít nějak blbě, ale bylo to okukování skvělých tanečnic s tradičními oděvy (zapůjčenými z Muzea romské kultury). No prostě super pohyby. Vždycky mě přitahovala romská muzika, ale přiznejme si, kdo z nás ji má možnost nějak často a bezprostředně naslouchat? Zde se mi ta možnost naskytla – skvělí houslisti a kytaristi tihle pánové. Rovněž publikum bylo skvělé a dobře se bavilo. Děti, mladí i staří, všichni se bavili a radovali se. Jak by ne, měli svátek a my měli tu čest byli při tom – jako dobrovolníci Kwída.

Přidávám se k Tomově chvále tanečnic a muzikantů, opravdu dobrá vystoupení to byla... Na rozdíl od Toma, který se pohyboval kolem stánku s občerstvením, na mě vyšla poněkud nevděčná role dveřníka a šatního bodyguarda v jednom. Fakt je, že jakmile mrňousům řeknete, že někam nesmějí, tak je úplně jedno, že tam není nic zajímavého, oni se tam rozhodně chtějí podívat :). I tak jsem si ale oslavy užila :).

 

 

Terka a Tom
z Kwída

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele Tomas Bouda

A to ještě hoďte oko na tohle ...

 

 

 A tohle :

Tom

Obrázek uživatele Tomas Bouda

Na tom druhým obrázku má být samozřejmě Tereza - nějak sem to tady poplet a oskenoval dvakrát jedno a to samý...

To Terka: Sory k..e!!!

T.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback