Mít to pod kontrolou

7. 6. 2012
editorial

Milí čtenáři,

nedávno jsem přemýšlela nad tím, že je dost věcí, které nemám tak úplně pod kontrolou. A vlastně mě to znervóznilo. Připadám si klidnější, když vím, kolik energie a času můžu věnovat splnění nějakého úkolu, abych pak měla dostatek času na něco dalšího. Ráda si plánuji věci předem, a když se mi to opravdu podaří splnit tak, jak jsem si předsevzala, tak mě naplní takový příjemný pocit malého osobního vítězství.
Ale...

v poslední době těch malých vítězství začalo podezřele ubývat, jakékoli pokusy o nastolení řádu se zoufale ocitaly v troskách a já se marně snažila prokousat zpět do alespoň trochu vyváženého stavu. 

Během příprav červnového Inflow jsem si ale uvědomila jednu podstatnou věc - moje problémy jsou vlastně prkotina, nic, s čím bych nemohla sama zabojovat - zatnu zuby, dodělám úkoly, které před sebou tlačím, a bude líp.

Beáta Holá mě ale přesvědčila, že mnozí lidé si se svými problémy poradit neumí. Prostě neví, jak na to a potřebují radu odborníka. Mluvila o vytváření materiálů, které lidem pomáhají zvyšovat jejich finanční gramotnost, o roli lektorů finanční gramotnosti i o knihovnách jako místu vhodném pro šíření povědomí o hodnotě a roli peněz. Martin Solnička přišel s nápadem, který mnohým může pomoci se zvládáním jejich finanční situace prakticky. Inspiroval se, rozjel vlastní startup a nabídl lidem službu, která je prospěšná.

Ráda bych vám nabídla z červnové nabídky i další lákadla - v dubnu se konala v Brně první knihovnická ne-konference a její účastníci připravili naprosto unikátní zásobárnu rad nabytých vlastními zkušenostmi, jak se postavit čelem organizaci konferencí.

prosincovém editorialu psal Petr Škyřík o vznikající Sekci Experimentálního Knihovnictví. SEX se na knihovnické scéně začíná zabydlovat a hledá si své místo. Tomáš Bouda sepsal skvělý článek o tom, co SEX je a co českému knihovnictví přinese. A přečíst si můžete i o netradiční konferenci, kterou SEX uspořádal v Prostějově.

Na jeden editorial snad až příliš informací - a to jsem ještě nezmínila článek o roli zážitkové pedagogiky v knihovnách a článek o digitálním storytellingu!

 

Srdečně za redakci Inflow

Gabriela Šimková

Fotogalerie

Štítky: editorial
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback