Mozek známý i neznámý

Informací o lidském mozku existuje spousta zdrojů. V tomto článku vám přinášíme základní zdroje, které poskytují zajímavosti z oblasti práce mozku.

Jak pracuje mozek

V tomto videu Daniel Wolpert popisuje fungování mozku velmi názorně. Odpovídá na otázku, k čemu vlastně máme mozek. Podává vysvětlení, že mozek máme kvůli pohybu. A pohybem se nadále ve svém příspěvku zabývá.

Hemisféry

Iain McGilchrist ukazuje, že rozdělení mozku na funkce levé a pravé hemisféry nemusí být zcela pravda. Jak to s hemisférami je doopravdy?

Jak nás šálí mozek

Zajisté znáte různé triky a efekty, které nám ukazují věci tak, že vypadají jinak, než jaké skutečně jsou. Příkladem mohou být různé optické iluze. Jak se to vlastně děje? To se dozvíte v následujícím videu.


John Medina vydal knihu v českém překladu nazvanou Pravidla mozku: Nejnovější  vědecké poznatky pro úspěch v práci, doma i ve škole

Autor je molekulární biolog a ředitel Centra pro aplikovaný výzkum mozku a učení v Seattlu.Pokud si knihu přečtete, měli byste lépe chápat svůj mozek, vědět, jak pracuje a jak využít tyto znalosti k tomu, abyste byli lepší a chytřejší. Kniha je rozdělena do 12 kapitol. Každá kapitola obsahuje jedno pravidlo. Dozvíte se tak např. o vlivu cvičení na mozek, o spánku, o stimulaci smyslů, o vlivu zraku či o rozdílech mezi mužských a ženským mozkem.

 

Ivan Pilný napsal knihu s názvem Máte na víc! Probuďte svůj mozek. Kniha popisuje tři základní funkce mozku - kognitivní, emoční a sociální - a jejich vliv na pamatování a učení. Na asi 240 stranách se tak můžete dozvědět několik metod a postupů pro práci se svým mozkem. Každá kapitola je velmi krátká a jasně čtenáři podává všechny důležité informace.

 Autorka: Dagmar Chytková

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback