Muži a dívky

23. 11. 2010

Autor titulu: Joanna Trollope

Žánr: současná lit.

Přebal knihy:

Popis knihy:

V příběhu Muži a dívky se autorka zaměřila na dva rozdílné vztahy, které spojuje jediný prvek. Obě ženy jsou podstatně mladší než jejich životní partneři. Co takový vztah nabízí ženám? A co nabízí mužům? Ženy obvykle hledají jistotu a zabezpečenou budoucnost pro sebe a pro své děti. Muži se staví do role ochránců a živitelů. Ale co se stane, pokud se role začínají obracet? Jak se cítí ženy, které své starší partnery musí živit? A jak se chovají muži, když o svoji roli živitele rodiny najednou přijdou? Mají takové vztahy naději? A jak se vypořádat s tím, když jeden z partnerů začne pošilhávat po svobodném životě i za cenu ztráty jistoty a financí?

Joanna Trollope se ukazuje nejen jako dobrá vypravěčka, ale především jako zkušená psycholožka, která dovede na tyto vztahové zápletky nahlédnout z mnoha úhlů a vtipně a s přehledem je dovést k logickému závěru.

Úryvek z knihy:

"Takže ty mi o slečně Bachelorové nic neřekneš?" zaútočila Kate a dala se do drhnutí druhé nohy.

James se otočil a podíval se na ni. "A co bys chtěla vědět?"

Kate zasvítily oči. "Nic."

"Miláčku Kate," usmál se James, "řeknu ti všecičko, co si budeš přát. Vždyť to přece víš."

"O té vaší sedánce bych nevěděla nic, nebýt Leonarda..."

"Neřekl jsem ti o tom, protože jsi jasně naznačila, že nic takového vědět nechceš. Na mém přátelství není ani špetka čehokoli znepokojivého, až na tvůj postoj k němu. Ano, zašli jsme společně na čaj. Ano, mluvili jsme o eutanazii a Hugh je teď celý zapálený do televizního programu na tohle téma." Přistoupil k vaně, klekl si k ní.

 

Fotogalerie

Štítky: Read or Die
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback