Na Audioknihy.net je v provozu NOVÝ ROZCESTNÍK

Na našich stránkách jste mohli zaznamenat jednu významnou změnu. Zprovoznili jsme totiž rozcestník českých audioknih a jejich vydavatelů. Tak se na něj pojďme podrobněji podívat

Pokud chcete procházet seznam všech vydavatelů a audioknih, musíte najet na adresu www.audioknihy.net/rozcestník nebo kliknout na políčko „rozcestník", které je umístěno hned vedle políčka „domů" v horní liště. 

Nyní se nacházíte na první stránce rozcestníku. Zde můžete vidět seznam jednotlivých vydavatelů. Prozatím jich máme šest - Tympanum, Audiostory, Popron, Radioservis, Supraphon a Fonia. V České republice můžeme naleznout ještě několik malých vydavatelství, která vydala zatím například jen jednu audioknihu (protože se soustředí především na produkci klasických knih nebo hudebních nosičů). Brzy se však v našem rozcestníku objeví také sekce „Různí", která bude indexovat také tyto malé vydavatele.

Pokud se chcete dozvědět o nějakém vydavateli více, stačí kliknout na: „Více o tomto vydavateli"...

 

... a ocitnete se na stránce, která vám zprostředkuje informace o vámi vybraném vydavatelství. 

Pokud chcete však jen procházet jednotlivé audioknihy od vydavatele, potom je pro vás podstatná ikonka: „Více audioknih od tohoto vydavatele".

Ocitneme se na seznamu audioknih seřazeného (prozatím) podle data přidání. Tento seznam můžeme procházet, a pokud nás nějaká audiokniha zaujme, můžeme si na ni kliknout a zjistit o ní další informace.

Například zde - u audioknihy „Jáma a kyvadlo a jiné povídky" se dozvídáme, že jejím autorem je Edgar Allan Poe, že ji načetl Bořivoj Navrátil pod režisérskou taktovkou Jana Němečka, zjišťujeme, jak je dlouhá, že se jedná o nezkrácenou verzi vydanou na dvou CD 15. 11. 2007 a že ji vydalo Tympanum (pokud na tento odkaz klikneme, ocitneme se opět na stránce s informacemi o vydavatelství). Dále si můžeme přečíst, o čem tato (audio)kniha je, jaké povídky v ní nalezneme, a přitom si pustit krátkou ukázku. Dole pak vidíme odkaz na e-shop, ve kterém si audioknížku můžeme koupit, a vedle pak tagy, podle kterých můžeme vyhledávat dále. Klikneme-li například na tag „Horor" zjistíme, že další hororovou audioknížku vydalo také vydavatelství Supraphon.

 

Jak se bude rozcestník dále rozšiřovat?

Co nevidět doplníme k jednotlivým audioknížkám také EAN kódy - jedinečná identifikační čísla každého titulu (více o ean kódech zde). Brzy též přídáme do rozcestníku možnost hodnocení audioknih. Dále chceme též propojit hypertextem některé důležité údaje (autory, předčítače, režiséři atd.) a umožnit tak lepší vyhledávání a třídění audioknih. Navazujeme také spolupráci s kniholinkem. Rozcestník bude nadále aktualizován a doplňován o nově vydané tituly.

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback