Nadpozemské akty v podkroví Chodovské knihovny

5. 12. 2013
V pátek 29. 11. 2013 se v podkroví Městské knihovny Chodov odehrála nevšední multižánrová akce. Pořadatelé Corkscrew bkg se rozhodli propojit výtvarné umění v podání lehce provokativní, ale především originální tvorby Zuzany Kleinerové s hudebním vystoupením pražské skupiny Or, která netradičně předvedla své vystoupení v akustické podobě.

Nečekaný počet návštěvníků této akce potěšil nejen pořadatele, ale především naše umělce. Zuzana Kleinerová předvedla sérii velkoformátových aktů a figur, ale prostor věnovala také své instalaci „Demence“, která vypovídá o autorčině touze bojovat proti konzumní společnosti. V rámci této instalace byla na začátku promítána videa o problematice chovu kožešinových zvířat.

Po krátkém představení umělkyně přišla chvíle přenechat prostor hudebníkům, kteří jí svým vystoupením poskytli inspiraci a Zuzana začala jejich hudební projev výtvarně ztvárňovat přímo před zraky diváků. Ti chvílemi nevěděli, kterou performance sledovat dříve. Na konci hudebního vystoupení bylo podkroví knihovny bohatší o další tři úžasná díla.

Celý večer se nesl v naprosto pohodovém a přátelském duchu. Umělce přijeli podpořit jejich rodiny a přátelé, kteří se zde cítili příjemně. Knihovna poskytla prostor pro neformální setkání různých věkových skupin, které se společně příjemně bavily do pozdních večerních hodin.

Protože v knihovně pořádáme celoročně nejrůznější akce pro naše nejmenší, naše podkroví je místem pořádání autorských čtení, setkání tanečníků samby, konání poeticko-jazzových večerů a dalších vzdělávacích programů, naším předsevzetím bylo zaujmout a pobavit také specifickou skupinu návštěvníků, která se pohybuje někde mezi pubertou a třicátým rokem věku. Pokusili jsme jim připravit touto formou akci na míru, jednoduše mladí pro mladé.

Kamarádka k tvorbě Zuzany:

„Začínala normálně- tužka, perka, fixky, ovšem její sentiment ke kresbě se závratnou rychlostí přeměnil v posedlost, kterou už asi nezachrání nic, nejraději by se sama stala chvějící se linkou, která uhání prostorem, kde něco jako papír neexistuje a zkrátka žije. Bohužel tuto realizaci zatím nemá jaksi domyšlenou, a tak experimentuje a snaží se jí co nejblíže přiblížit. Kreslí do různých materiálů různými materiály. Občas se sama stává “tužkou".“

Zuzanin fb profil je ryze pracovní: https://www.facebook.com/pages/Kresba/441712805952044?fref=ts

Video z akce: https://www.facebook.com/photo.php?v=10152021669434699&set=vb.104562929698&type=2&theater

Zuzana o pátečním večeru:

„K samotné akci můžu hlavně říct, že jsem si to nejvíc užila a že mi kapela sedla - cítila jsem se skoro jako v ateliéru a tomu nerozumím, protože kreslím většinou bez hudby, ale samotná kresba mi vytváří takový nějaký „vnitřní koncert" a už téměř čtvrtým rokem se snažím přijít na to, jak tyto emoce, prožitek ze samotného procesu kresby zprostředkovat. Mám pocit, že se snažím obhájit kresbu jako takovou, kresbu jako médium a pokud zjistím, že kresba funguje sama o sobě a že žádné experimenty nejsou třeba, ráda se jich vzdám.“

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

1 komentář

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback