Nápad :)

20. 5. 2008

Určitě už to někoho napadlo a pokud něco takového již existuje, stydím, se, že o tom nevím. Ale...

Když si člověk takhle během semestru sedne do Domečku, musí čekat třeba hodinu na přednášku, jede delší dobu domů vlakem nebo nemá co dělat, ale nechce se mu kazit očka počítačovou obrazovkou, sáhne po něčem ke čtení. Ale po čem? V Domku jsou nějaké noviny, letáky, nebo můžete poslouchat rádio, ve vlaku MP3 přehárvač nebo číst knihu...Ale co takhle tištěný Inflow? Je mi jasné, že možná nebudou finance, ale kdyby se vybraly nej články, vytisklo se pár černobílých výtisků ze školní tiskárny a pro zkoušku se to dalo třebas do Domku...

Mohli bychom zrealizovat nějaký malý novinový stáneček Inflow na začátku semestru, zkontaktovat o tom studenty našeho oboru...atd. :)

 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

10 komentářů

Obrázek uživatele Tomas Bouda

Myslím, že tohle ještě nikoho nenapadlo. Takže buď klidná. Samozřejmě by se našlo mnoho rukou, které by po tištěném Inflow sáhly. Rozhodně i moje, například, když si jdu dát do menzy oběd.

Je ale nutné dodat, že tisk by především slušel Inflow časopisu, nežli blogům. Dokonce si myslím, že i v tomto případě, kdyby byl Inflow také tištěný, by navštěvovanost e-zinu stoupla. Jelikož příjemněji se reaguje na článek vytištěný, nežli elektronický.

V menze zatím čtu měsíčník Masarykovy univerzity, ve kterém občas je i něco z našeho oboru... Knihovna v kapusu..., nebo o E-learningu na MU...

Tomáš Bouda

Obrázek uživatele luc
20. 5. 2008
Já myslím, že kdyby se to realizovalo, mohlo by se to zkombinovat, příspěvky z blogů i jako časopis. V blozích se najde spoustu různých věcí, které by se daly využít a aby si třeba studenti ten časopis opravdu četli proto, že je zajímavý, a ne jen proto, že třeba studují náš obor, či je náš obor zajímá.
Obrázek uživatele Tomas Bouda

Osobně si myslím, že časopis Inflow je důležitější, věrohodnější a odbornější nežli blogy, ve kterých kolují neověřené, poloviční, či vykonstruované příspěvky. Blogy jsou, dle mého názoru, jen jakousi omáčkou, která dodává konečnou chuť celé "Inflowsféry".

Samozřejmě souhlásím s tím, že cílem je zaujmout čtenáře. Ale jako realista myslím, že od zájmu studenta našeho oboru k zájmu širší veřejnosti je ještě strašně dlouhá cesta. Tuhle cestu nelze zkracovat uveřejňováním sice zajimavých blogových příspěvků, které jsou však jistou mírou zpopularizované s cílem okouzlit, nebo uchvátit. Přisoudil bych jim poslední stranu časopisu s názvem "Relax".

Tomáš Bouda

Obrázek uživatele Lotyna

A já si zase myslím, že už jen to, že by časopis byl i v tištěné podobě, by možná přivedl i nějakého potencionálního čtenáře i sem na web, a tak když už by tady byl, určitě by jeho očím neušly ani blogy, které jsou většinou hojně komentovány, takže je nelze přehlídnout...

A pro někoho by to možná mohla být i motivace, aby začal psát i do časopisu a nejen do blogu...

Obrázek uživatele Petr Škyřík
Luciss, děkuji za podnětný nápad, určitě ho alespoň zařadíme na program "jednání" redakční rady. Moje myšlenky se ale ubíraly jiným (méně ambiciózním) směrem. Jednou za rok (nejlépe před Vánoci, ať to distribuuje Ježíšek) vydat tiskem "To nejlepší z Inflow" - články, příspěvky z blogů, komentáře, básničky, recenze, tipy, ... Jestli výběr bude vázán nějak na redakční radu, soutěž Bloger semestru či veřejné hlasování - je otázkou k diskuzi. Ale jako taková malá vzpomínka (s věnováním a podpisy nejlepších autorů/blogerů :) na dobu studia by to fungovat mohlo.
Obrázek uživatele connie

Když už jsme u těch nápadů, já osobně bych uvítala, kdyby se mi u "posledních komentářů" & případně i "nejnovějších příspěvků z blogů" zobrazoval autor, aniž bych je všechny musela rozklikávat (řekněme, že nemám zájem diskutovat / sledovat diskusi některé osoby a ne vždy je patrné z nadpisu, kdo na koho mluví - potom mi nezbývá, než se zdržovat rozklikáváním anebo si nechat utéct i jiné - potenciálně zajímavé - příspěvky.)

Díky za případné vyslyšení ;o)

Obrázek uživatele EVa
21. 5. 2008
Dobrý nápad. A kromě autora by možná ani neškodilo uvedení názvu blogového příspěvku, ke kterému se dotyčný vyjadřuje...
Obrázek uživatele Enapay
Jsem pro. Usetri to spoustu zbytecneho klikani. A mozna bych zvysil pocet zobrazovanych poslednich komentaru, obcas to tu pekne zije a starsi komentare se ztraceji v propadlisti dejin. Nebo bych pridal jeste nectene komentare, mysleno neprectene od posledniho prihlaseni. To by bylo uplne nejlepsi.
Obrázek uživatele bicarbona
pomůže, když příspěvky kde komunikuji s panem Stodolou budu prozatím označovat smajlíkem jJJ - jiřík Jiřímu Janovi?
Obrázek uživatele connie
:o)

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback