Napsali jste v dětství knihu?

6. 4. 2008
A chtěli jste si ji nechat otisknout? Nejspíš se vám to nepodařilo! Nebo ano? Literatura psaná dětmi v knihkupectví pulty a poličky neplní. Je to proto, že děti sice umí napsat nějaký příběh (také jsem si je vymýšlela a psala, když jsem byla malá), ale jen málokteré dokáže vytvořit plnohodnotný příběh. Děti jsou těkavé, nevydrží u jedné činnosti příliš dlouho a nemají ještě moc stylistických zkušeností. Příběhy však mohou být hezké, podle mě je zajímavé už jen to, že děti nějakou publikační činnost vůbec projeví. Britské nakladatelství Script Publishing se ale na takovou literaturu specializuje, dokonce vydalo knihu 6letému chlapci! Za prvních tisíc výtisků však musí rodiče zaplatit nakladateli 10 000 liber a zisk mají až z dotisku.
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

4 komentáře

Obrázek uživatele Lucka
Já jsem zkoušela psát od třetí třídy. Co ještě pamatuji, jedna delší povídka byla o čaroději, obrech a trpaslících. Škoda jen, že jsem ten sešit zahrabala na půdu, třeba jsem dnes mohla být jako paní Rowlingová ;-) Každopádně když jsem se s úsměvem po letech do těch výtvorů začetla, musela jsem uznat, že v jistých směrech člověk s věkem prostě ztrácí, taková fantazie ...
Obrázek uživatele admin
Anonym
7. 4. 2008
Psal jsem, ale byly to kopie oblíbených autorů. Tedy styl, nápady (šílené) byly vlastní. dALLaSS
Obrázek uživatele Phoenix
Když mi bylo asi osm, napsala jsem povídku o upírech. Když si ji po těch letech čtu, není to zase tak hrozné. Má to sice příšerný příběh, ale stylisticky se to dá. Na osm. :-) Jinak od té doby píšu pořád něco. A píšu až do dneška. A budu psát, dokud mě to bude bavit a bude o čem. Je to skvělej relax. Člověk vyšumí z reálu. Číst si příběh je krásná věc, ale mít tu moc dělat si s vlastními postavami, co člověk chce, nechat je jednat, jak chce, rozvíjet příběh a děj... nebo jen nechat plynout myšlenky... Nad to nic není. :-)
Obrázek uživatele Pavel_Navratil
No, přiznám se, příbehy jsem psal a stále píšu. Ale už píšu jen kratší. Většinou pro potřeby nějaké onlineové hry. Dal bych Vám sem odkaz na stránky které jsou prošpikovány mými příběhy, ale ty stránky teď nefungují, ale slibuji, že až budou fungovat, tak dám vědět :)

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback