Něco jako newsletter KISKu [leden 2012]

[1] Lednové státnice jsou za námi a my gratulujeme jednou k bakalářskému titulu Lence Pavlíkové a osmkrát k titulu magisterskému Jaroslavě Králové, Janě Procházkové, Evě Husákové, Liborovi Juhaňákovi, Kateřině Kapounové, Haně Klimtové, Hedvice Mikešové a Zuzaně Nobilisové!

[2] V pátek 20. ledna 2012 se na FF MU koná Den otevřených dveří. Dveře KISKu budou otevřeny a všemožné informace podány v naší seminární učebně (Arne Nováka 1, budova C, přízemí vpravo) v termínech 9:30, 10:30 a 11:30.

[3] Spustili jsme knihovna.cz! Knihovna.cz je rozcestníkem na naše webové projekty pro knihovny. Naším cílem je inspirovat, propojovat a vzdělávat lidi pohybující se kolem knihoven. Chceme pomáhat vytvářet prostředí nakloněné inovacím v knihovních službách. Na portálu i jednotlivých projektech stále pracujeme, v hlavě už máme pár dalších rozšíření.

knihovna.cz

[4]  LibFFest proběhne 10.2.2012 v kině Art. Více o LibFFestu od "hlavního Bartošky" Josefa Chozého Blažka ve festivalovém blogu. Festival můžete sledovat také na Facebooku LibFFestu, cenné informace a rady zde dostanou účastníci/fanoušci i filmoví tvůrci.

[5] Inflow párty - změna termínu. Inflow.cz se spojilo s filmovým festivalem LibFFest a uspořádají spolu 10.2. 2012 mediální mashup párty. Místo a start bude upřesněno. Čeká nás kulturní i jiný program, zváni jsou všichni studenti, knihovníci, absolventi, čtenáři/autoři/bloggeři Inflow i fanoušci knihovnických filmů.

[6] V rámci naší spolupráce se Sekcí experimentálního knihovnictví jsme přeložili prezentaci  Neda Pottera The time for Libraries is NOW. Snad to pro všechny knihovníky bude pozitivní impuls do roku 2012.

[7]  Opět běží anketa o Bloku expertů, kde můžete hodnotit poslední semestr i doporučovat přednášející na příští ročníky.

[8] Připravujeme první letošní číslo časopisu ProInflow, ve kterém budou publikovány i příspěvky z konference New Media Inspiration (na konferenci vystoupí i dvě naše absolventky - Olga Biernátová a Bára Buchtová). ProInflow je jedním z mediálních partnerů akce. Zároveň s prvním číslem chystáme i redesign časopisu. Na nový vzhled i funkce webu se můžete těšit v březnu.

[9] Brno.gug.cz chystá na 20. ledna v G22 akci Social Skills for Geeks II. Hlásit se můžete přímo na jejich stránkách.

[10] Projekt Bezbarierova.knihovna.cz nezanikne ani po ukončení APLS 3 - naopak členky projektu plynule přechází do SKIPu, kde zakládají novou Sekci služeb osobám se specifickými potřebami. První zasedání sekce je 18. ledna 2012.

[11] Laďku Suchou na KISKu celý zbytek ledna nehledejte. Jela provádět výzkumy knihoven do Indie - o výsledcích výzkumu bude možná informovat ;)

[12] Studenti prvního ročníku v rámci dílčího úkolu z předmětu Informační fondy a služby vytvářeli propagační letáky na podporu čtenářství a knihoven. Níže je pár vybraných (lepší čitelnost). 

[13] Informace z PARTSIPu:

  • Těšíme se na setkání "Křemešnických": 19. ledna se po půl roce sejde první skupina účastníků workshopu PARTSIP "Metody a techniky pro spolupráci: k sobě, k druhým, k vedení a inspiraci", který v červnu 2011 lektoroval Petr Škyřík, aby se ohlédla za akcí a povídala si o (ne)změnách ve svém profesním životě. Publikovatelné informace PARTSIP rád po akci sdělí.
  • Na našem Vimeo kanále jsme zveřejnili záznamy z poslední konference o e-knihách. Fotografie z akce najdete zde.
  • Máme za sebou monitorovací zprávu a projektový audit a můžeme se opět věnovat přípravě nových akcí.
  • Na druhou polovinu června 2012 chystáme - opět ve spolupráci s Petrem Škyříkem - druhý ročník workshopu "Metody a techniky pro spolupráci". (Především) na akademické knihovníky se začátkem března obrátíme s pozváním a bližšími informacemi.
  • Aktuálně připravujeme dva semináře s Danem Francem - Technologie a týmová spolupráce a Technologie a komunity (únor/březen 2012), Strategický management s Markem Šedivým (březen) a dvoudenní zážitkový seminář s Jiřím Krátkým k projektovému managementu (duben 2012). Semináře jsou určené především akademikům, pracovníkům akademických a vědeckých knihoven a knihoven vědecko-výzkumných institucí. Ve spolupráci s lektory a účastníky seminářů jsme obsah za bezmála dva roky pořádání seminářů vyladili na míru právě této skupině.
  • V květnu 2012 proběhne zážitková stáž PARTSIP ve spolupráci s akademickými knihovnami. Bližší informace budou k dispozici začátkem března.
  • Začínáme také plánovat druhý ročník konference Library Marketing Tuesday, která se uskuteční v září 2012.
[14] Úspěšný a pozitivní energií nabitý rok 2012!
V uplynulém roce
vládly tu emoce.
Jestlipak i další rok
udržíme stejný krok?

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

4 komentáře

Obrázek uživatele Marta
12. 1. 2012
Moc se mi líbí slide č. 13, přijde mi jednoduchý, ale přitom hooodně originální. Je to jen můj pocit, nebo jsou prváci rok od roku lepší? :) Když si vzpomenu na svůj výtvor, tak se musím smát... :D Ještě, že se nikde neukazoval... :DD
Obrázek uživatele Moneo
12. 1. 2012

Mě se nejvíc líbí ten s Karkulkou (24) a taky Jack Sparrow (27) má něco do sebe :) 

A jenom jeden bakalář? 

(škoda, že se Inflow party přesunula 

Obrázek uživatele bicarbona
25
Obrázek uživatele Márinka

Moc pěkná prezentace, taková průrazná, jen mě vyděsila věta:

Vždycky to u nás bylo o poskytování informací.

Ne obsahově :), ale jazykově. Snad to půjde opravit.

 

 

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback