Nekonvenční myšlení

2. 5. 2009

Tak jsem si dneska odskočila do Prahy a samozřejmě jsem navštívila i knihkupectví, kde mi padla do oka (díky mému současnému zájmu o marketing a ten kreativní hlavně) knížka s názvem Nekonvenční myšlení – 17 pravidel pro vítězství v byznysu (Anja Förster, Peter Kreuz). Po zběžném prolistování jsem narazila na dost zajímavé metody „jak v byznysu myslet „jinak“, nekonvečně a vysoce kreativně každý den.“ Zaujala mě hlavně propagace týkající se, jak jinak, knih.

Knihkupectví Babette´s ve Vídni

Knihkupectví specializované na kuchařky spojilo prodej knih s obchodem s kořením a předváděcí kuchyní, a nabízejí zákazníkům denně se měnící menu. V jejich prostorách se konají i kurzy vaření a další kulinářské akce.

http://www.flickr.com/photos/oliviosarikas/524256490/in/photostream/

Library hotel v New Yorku

Hotel na 41st Street a Madison Avenue se točí celý kolem čtení. Každé patro luxusního hotelu je věnováno jinému směru. Ve dvanácti poschoďovém hotelu (se 60 pokoji) je rozděleno dle různých zájmových oblastí kolem 6000 knih. Najdete zde obory „Sociální vědy“, „Jazyky“, „Matematika a přírodní vědy“, „Technika“, „Umění“, „Literatura“, „Historie“, „Všeobecné znalosti“, „Filozofie“ a „Náboženství“. V jednotlivých pokojích jsou pak uloženy knihy z podoborů těchto odvětví. Knihy naleznete i v hotelovém lobby, v mahagonové čítárně, v zimní zahradě („Poetry Garden“), v místnosti zvané „Writers Den“ s ušáky a otevřeným krbem, v místnosti pro podávání snídaní, v níž jsou police plné knih a vyskládané noviny. Majitelem je Henry Kallan, který na tento nápad přišel po té, co se prošel po okolí a narazil na Public Libray a o kousek dál na Pierpont Morgan Library. Jedinou chybičkou hotelu je cena…315-800 dolarů.

http://www.libraryhotel.com/

Knihkupectví Deuerlich v Göttingenu

Pod heslem „Svatojánská noc ve vile Vilekule“ toto knihkupectví po zavírací době pořádalo čtení knih Astrid Lindgrenové, po celou noc nabízelo švédské dobroty,  nápoje a nocleh. Pro ty, kdo vydrželi do rána, se podávala i snídaně. Účastníci platili vstupné odstupňované do 4 časových pásem s možností zakoupení místa na spaní. Odezva byla, jak jinak, velká.

http://www.deuerlich.de/

Na závěr něco úplně mimo, ale stojí to za to :-)

Jeptiška k pronajmutí

„„Adopt a Sister“ je název programu newyorských Sister of St. Francis of the Third Order Regular of Williamsville, na němž se mohou podílet věřící, kteří chtějí zároveň pomáhat finančně a mít to dobré „tam nahoře“. Program adopce jeptišek je myšlen zcela vážně a nabízí atraktivní cenové a časové odstupňování: jeptišky lze „adoptovat“ dle vlastního výběru na dobu jednoho, dvou nebo pěti let za roční příspěvky v rozmezí 100-500 dolarů. Na oplátku se stane šlechetný dárce součástí přání a modliteb adoptované sestry.“

http://sosf.org/sosf.org/spiritual-opportunities/adopt_a_sister/ 

FÖRSTER, Anja, KREUZ, Peter. Nekonvenčí myšlení: 17 pravidel pro vítězství v byznysu. Iva Michňová. 1. vyd. Praha: Grada Publishing, a.s., 2007. 208 s. ISBN 978-80-247-1741-8.

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

4 komentáře

Obrázek uživatele Esee
2. 5. 2009

Mimochodem, když už jsem u té kreativity, byli jste se už posadit v přírodě, za zpěvu ptáků, bzučení včel a cvrkání cvrčků, na zástávce Komenského náměstí před Sociální fakultou?

Obrázek uživatele Emily

<p>
Esee, super příspěvek :-)
</p>
<p>
Byli/y jsme. Jedna část  romanticky snila o Alpách a vybírala nejhezčí místečko k ulehnutí. Druhá část si říkala, že je to dobrá guerrilla. Třetí část uvažovala, jak to převrátit pro knihovny. Čtvrtá část byla mrzutá, páč uvažovala, zda to je ještě pořád i zastávka, nebo totálně zmokne. Na čokošku jsme měly velkou chuť najednou všechny.
</p>
<p>
Pak přišla fialová kráva a řekla mi, že to je s tou mou schizofrenií čím dál horší. Fakt mluvila !!!! Přísahám.
</p>
<p>
BTW. <i>Sociální fakulta</i>  ... ? Konečně to přejmenovali? Já navrhovala <i>socka, </i>ale nechtěli<i> ... </i>
</p>
<p>
&nbsp;
</p>

Obrázek uživatele Enapay
Nápad s tou zastávkou je dobrý, ale teď na jaře to moc nevynikne když kolem zpívají reální ptáci. Já bych tam přidal i jiné alpské zvuky, třeba jódlování.
Obrázek uživatele pavlal
Já bych tam zase přidala krávu, není to tak dávno, co jich v Praze bylo celé stádo, ještě by mohli někde nějakou mít a trochu jí přebarvit.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback