Newsletter: prosinec 2014

22. 12. 2014

[1] BOBCATSSS

 • Konference se nezadržitelně blíží! Přidejte se k více než 200 zaregistrovaným účastníkům a přijďte si poslechnout přednášky od autorů z různých koutů světa na téma design, participace, inovace. Zažijte komunitu LIS v srdci Brna, 28. – 30. ledna 2015. Zájemci o účast na konferenci se stále mohou registrovat na webu. Studenti KISKu mají konferenci zdarma.

[2] Aktuality KISKu, projekty, zahraniční hosté a konference

 • V rámci specializace Informační a datový management jsme pro naše studenty přeložili knihu Think Stats: Pravděpodobnost a statistika pro programátory (Allen B. Downey). Kniha je od 11. prosince k mání na KISKu. V případě vašeho zájmu o „jednotku“ kontaktujte kolegyni Bety Škytovou. Zároveň připomínáme, že elektronická verze je dostupná zde.

 • Časopis ProInflow: Časopis pro informační vědy se přestěhoval na novou adresu. Převedli jsme kompletní archiv na nový redakční systém (Open Journal System) a vydali nové číslo, ve kterém najdete články vyučujícího Michala Černého, absolventa KISKu Jaroslava Kvasnici a jeho kolegyně Barbory Bjačkové, Elišky Pavláskové a Filipa Šíra. Zákulisím změn v redakci časopisu vás provede článek Romana Novotného na Inflow.

 • 22. ledna vás zveme na neformální setkání specializace Design informačních služeb. Adam Hazdra na něm představí výsledky svého semestrálního kurzu, řekneme si kam kráčí design služeb i specializace na KISKu.

 • Pokud se chcete potkat s lektory Informační a datové specializace, můžete si již dnes poznamenat datum 5. února. Dozvíte se, co se dělo v podzimním semestru a na co se budete moci těšit v semestru jarním. Bližší info naleznete v lednovém newsletteru.

 • Chcete se podívat do projektové laboratoře dotykových technologií? Tak přijďte do žluté pracovny projektu INTERES, rádi vás laboratoří provedeme.  A jaké je další dění v klíčových projektových aktivitách? Webinářem reflektujícím projekt INTERES v kontextech školní současnosti jsme se prezentovali – díky projektové koordinátorce Marušce Indrákové – na Dnech webinářového vzdělávání.  Ve dvou „projektově typizovaných“ základních školách – Letonicích a Deblíně – jsme pilotně vyzkoušeli pátou klíčovou aktivitu, zaměřenou na vzdělávání pedagogů partnerských škol v základních otázkách ekosystému ICT v konkrétním školním prostředí s ochutnávkou dotykových zařízení.  Máme hotové stěžejní e-learningové kurzy pro jednu z cílových skupin projektu – ředitele škol. Kurzy běží na platformě kurzy.knihovna.cz a jsou otevřené všem zájemcům o tematiku ICT ve školství. Nabízejí zajímavá a aktuální témata:  Bezpečnost ICT, Cloudové služby, Škola 21 a Veřejné zakázky.
 • Ve dnech 1. a 2. prosince proběhly Dny webinářového vzdělávání, během kterých se představila celá řada odborníků a studentů nejen z KISK. Webináře byly zaměřeny na téma Informační a komunikační technologie: Nové možnosti a výzvy ve vzdělávání. Záznamy i samotné prezentace můžete shlédnout zde.

 

[3] Inflow

 • 17. prosince proběhla tradiční nejpodivnější akce roku Inflow párty v neotřelých prostorech Industra. V rámci večera byly předány ceny Inflow, odměněni na pódiu za potlesku a gratulací byli tito laureáti:

  Tomáš Bouda za iniciování vzniku Klubu pomalého čtení, KISKfórum za organizování pravidelných setkávání a znovuobnovení tradice newsletteru, Michal Klajban za rozdmýchávání kreativity a inspiraci čtenářů Inflow, Michal Černý za systematický přístup k intelektuálnímu rozvoji odborné komunity, Roman Novotný za otevření filozoficko-informačních průniků, Dáša Chytková a Tereza Schwarzová Matýsová za neúnavnou a dlouhodobou organizaci charitativních bazárků, ArtFlow za komiks.
 • Na klávesy doprovázel večer Ondra Vild. Nejen pro potěchu duše zahrála kapela Sraženiny. O hudební koncovku se v pozdních večerních a brzkých ranních hodinách postaral Iggy. Bagetky od Dáši zahnaly hlad i starosti z předvánočního shonu a nakonec byl rozkrojen vynikající Inflow dort. Fotky a jinak zachycené momenty celé párty se již brzy objeví zde. Všem organizátorům v čele s Gabčou Šimkovou děkujeme!

 • Příští redakční rada proběhne 5. 1. 2015 od 16:30 v seminární učebně na KISK. Schůzka je otevřena jak čtenářům, tak budoucím redaktorům.  

 

[4] Knihovna Na Křižovatce

 • V Knihovně Na Křižovatce jsme vyhodnotili testovací provoz v systému KOHA. V průběhu vánočních svátků proběhne nahrání dat ze stávajícího systému a od 1. 1. 2015 přejdeme na ostrý provoz. Studenti prošli zaškolením, které pro ně zorganizovala Alena Paulusová a zapojila se do něj Marta Valešová v rámci svého terénního projektu. Za pomoc při implementaci děkujeme Michalovi Denárovi a Josefovi Moravcovi, bez nichž by se přechod na nový systém nikdy nepodařil. Zároveň děkuji všem „bezejmenným“, kteří se na této akci jakkoliv podíleli. Zkušenosti s implementací budeme publikovat na Inflow.

 • V soutěži o knihy z vydavatelství JOTA, která probíhala v průběhu podzimu, zvítězily naše čtenářky Eva Lamačová, Zuzana Rodová a Jana Hlavinková. Gratulujeme.

 • V prosinci 2014 a v lednu 2015 bude v knihovně probíhat výstava pro děti s názvem Vrťapka a Brno. Jde o výstavu plakátů o komisaři Vrťapkovi, kterou jsme zrealizovali ve spolupráci se studenty Katedry muzeologie FF MU pod vedením Mgr. Lenky Mrázové. Začíná se nám tak dařit navazování mezioborové spolupráce. V příštím roce se rýsují další projekty ve spolupráci s PedF MU a Katedrou žurnalistiky FSS MU.

 • Pokud jste 15. 12. navštívili knihovnu, mohli jste ochutnat výborný domácí punč v rámci předvánočního ladění a pohody. Nezaznamenali jste tuto akci? Sledujte nás na webu nebo FB.

Plánované akce LEDEN

6.1. 17.00 - Herden - hraní deskových her pro děti i dospělé

13.1. 18.00 - Herní Happening - představení zajímavých/experimentálních/uměleckých her

15.1. 18.30 - Solartaxi - promítání dokumentárního filmu z festivalu Jeden svět

30.1. 17.30 - Cestovatelský pátek: Kuba - vyprávění doprovázené promítáním fotografií, tentokrát o Kubě

Podrobný program s popisky zde.

Chcete u nás udělat nějakou akci? Máte zajímavý nápad a nevíte, kde jej realizovat? Vedete kurz a chcete jej propojit s praxí? Pište na krcal@phil.muni.cz.

 

[5] Studentská sekce: výjezdy, pomalé čtení, kurzy

 • Klub pomalého čtení pod taktovkou Toma Boudy si dává přes zkouškové pauzu. Sejdeme se zase první týden v jarním semestru. Na klub se můžete hlásit již dnes.

 • Honza Zikuška a Iva Zadražilová plánují na únor setkání lektorů informačního vzdělávání projektu NAKLIV a také všech osob, které s projektem sympatizovali. Bližší informace o datu a místě konání budou zveřejněny v průběhu ledna.

 • Chcete se zúčastnit nějaké zajímavé oborové konference, ale chybí vám finanční prostředky? Víte, že vám jako svým studentům nabízí KISK možnost proplacení výdajů spojených s výjezdem na konference (cestovné, ubytování, konferenční poplatek)? Jedinou podmínkou je konání vybrané konference v období leden - duben 2015 a dále se předpokládá aktivní účast (vlastní příspěvek) nebo výstup (zpráva z konference). To zní přece jako skvělá příležitost! Pro více informací kontaktujte Alžbětu Škytovou.

 

[6] KISKfórum

 

Před Inflow párty proběhlo 17. prosince v prostorách Industra také letošní poslední, v pořadí čtvrté, KISKfórum - tentokrát na téma studijních pobytů v zahraničí.

Bety Karolyiová se nám představila jako kontaktní osoba, která na sebe přebírá agendu zahraničních výjezdů po Michalu Lorenzovi. Seznámila nás s možnostmi, které mají studenti díky programům ERASMUS, CEEPUS, ISEP, mezinárodním dohodám, bilaterálním smlouvám a Visegrátskému fondu. Podrobnější informace získáte na webu KISK, Centra zahraniční spolupráce nebo na Oddělení pro vnější vztahy FF MU. Neváhejte se se svými dotazy odbracet také nově na karolyiova@phil.muni.cz. Kuba Fryš představil výsledky dotazníkového průzkumu mezi studenty KISK na téma zahraničních výjezdů. Související infografiku si můžete prohlédnout v článku zde. Michal Klajban v současnosti na Novém Zélandu, Terka Tangen v Norsku. Dva studenti z KISK, rozdílné země, rozdílné příběhy, jiné zkušenosti se zahraničním studijním pobytem, o které se prostřednictvím videií podělili s posluchači KISKfóra. Živě z pódia se o své zkušenosti, doporučení a zážitky podělily také Mirka Brázdová (ERASMUS/semestrální pobyt v Norsku, Oslo), Olča Senčaková (ERASMUS/dvousemestrální pobyt v Estonsku, Talin) a Hanka Janečková, která díky mezivládním dohodám vyrazila do Ruska a přes program CEEPUS studovala semestr ve Slovinsku. Tereza Navarová představila Tripomatic - aplikaci pro online plánování výletů a Bety Škytová upozornila na podporu KISKu studentům, kteří chtějí vycestovat na oborové konference. Chcete na konferenci, ale chybí vám finanční prostředky na cestu, ubytování či konferenční poplatek? Kontaktujte Bety Škytovou (viz výše). Jiří Zeman se s námi podělil o svou zkušenost z mítinku OSN v Arménii s letošním tématem Informační management katastrof. Oficiálně jsme se seznámili s novou sekretářkou KISK Alžbětou Strnadovou. Na závěr z publika vytoupil Martin Holec s kolegou, který nás seznámil s historií a činností prostor Industra.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.

Na KISKfórum se můžete těšit i v příštím roce! V pořádí již páté se bude konat v zatím nestanoveném termínu v únoru 2015. Téma i podrobný program se včas dozvíte. Vaše podněty a připomínky pište na kiskforum@inflow.cz. Rádi byste na KISKfóru vystoupili? Napište nám! Organizační tým děkuje za vaši projevenou podporu a hojnou účast na jednotlivých setkáních v podzimním semestru.

 [6] KISK

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
22. 7. 2019

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees manufacturers</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees manufacturers</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

https://www.madheswaransilkshop.com<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees manufacturers</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a><br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees manufacturers</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

 

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback