Newsletter: říjen 2014

[1] Vybrané termíny do diářů

Termín Akce
3. 11. Inflow rada
4. 11. JobBox Unplugged
5. - 7. 11. Infodays
8. 11. Trekflow
11. 11. Klub pomalého čtení
18. 11. KISKfórum: věda, výzkum
22. 11. DataConf

[2] KISK

 • Letošní cenu MARK pro mimořádně tvůrčí a aktivní mladé pracovníky/pracovnice knihoven převzala v Národní knihovně Dagmar Chytková. Blahopřejeme!
 • Ve dnech 20. - 23. 10. 2014 Gabriela Šimková a Pavla Kovářová prezentují svými přednáškami KISK na mezinárodní konferenci ECIL v Dubrovníku.
 • Michal Černý a Dagmar Chytková vydali v nakladatelství BizBooks knihu
  Myšlenkové mapy pro studenty. K prodeji je tištěná i elektronická verze.
 • Michal Lorenz vystoupil 9. 10. 2014 v pořadu České televize Sama doma s tématem informačního přetížení. Podívejte se na záznam.
 • V posledních týdnech pro vás dokončujeme překlad, vydání a tisk knihy ThinkStats. Českou verzi již můžete komentovat na GitHubu Jana Martinka. Kniha by měla být dostupná na začátku listopadu.

[3] Projekty. V rámci projektu SITMU probíhají aktuálně v předmětu Rozvoj IT kompetencí školení s různými nástroji a software. Konají se vždy ve čtvrtek v čase 9:10 - 12:15 v učebně C15. Do konce semestru zbývají ještě čtyři, na kterých jsou pro zájemce stále volná místa.

Termín Školení Lektor Pracoviště
6. 11. 2014 Základy práce s SPSS Jan Švancara IBA MU
20. 11. 2014 Technologie a standardy na pozadí otevřeného knihovního systému Koha Michal Denár Městská knihovna Česká Třebová, Opensource.knihovna.cz
4. 12. 2014 LTP a repozitáře Pavla Švástová MZK
18. 12. 2014 Zabezpečení malé počítačové sítě Matej Antol ÚVT MU

V případě zájmu napište pro informaci Pavle Kovářové, napíše zpět, pokud bude lektor požadovat přípravu (např. vytvoření profilu ve službě, instalace SW). Pokud vám nepřijde informace, že je již plno, klidně přijďte, ale s vlastním notebookem, učebna je vybavena jen omezeně.

[4] V termínu 22. 11. 2014 se uskuteční DataConf 2014. Celodenní konference je zaměřená na témata z oblasti datové analytiky. Věříme, že bude velkým přínosem nejen pro ty z vás, kteří se zaměřují na specializaci „datový a informační management“. Konferenci připravujeme společně s Vysokým učením technickým v Brně a s řadou dalších partnerů (např. Seznam či GoodData), můžete se tedy těšit na odbornou konferenci na meziuniverzitní spolupráci s maximálním přínosem praxe. Konference je určena pro 200 lidí, jelikož se ale dotýká dvou univerzit, máme pro vás unikátní možnost přednostně se registrovat před oficiálním spuštěním registrace pro veřejnost. Tato možnost pro Vás bude k dispozici do středy 22. 10. 11:00. Neváhejte proto ani minutu! V případě jakéhokoli dotazu nebo s nabídkou být součástí organizačního týmu DataConfu se prosím obraťte na Hanku Habermannovou.

[5] Přípravy na mezinárodní studentskou konferenci BOBCATSSS (28. - 30. ledna 2015, Brno) jsou v plném proudu. Na konferenci je již registrováno přes 100 účastníků a více než polovina z nich zaslala abstrakt svého příspěvku. V listopadu bude probíhat recenzování zaslaných abstraktů. Jako další keynote speaker byl pozván Jay Edwin Gillette z Ball State University’s Center for Information and Communication Sciences, Indiana univerzity v USA. Registrovat se můžete na webu a průběžné informace sledovat také na Facebooku.

[6] Studium

 • Novinky ze specializace Informační a datový management: V plném proudu jsou tři zbrusu nové předměty. Jedná se o VIKMB42 Nástroje a metody datové analytiky (Jan Mayer), VIKMB44 Databázové systémy (Jan Pospíšil a Tomáš Hrabal) a VIKMB43 Informační audit (Petr Očko a Michaela Dombrovská). Od studentů jsme zatím dostali jenom pozitivní zpětnou vazbu.
 • Agendu mobilitního programu Erasmus+ na KISKu přebírá od Michala Lorenze Bety Karolyiová. Ostatní programy jsou v kompetenci koordinátorek na FF či Centra zahraničních spolupráce.
 • S novým magisterským ročníkem jsme se opět pustili do projektů APLS. Pracujeme podle metodiky HCD. Nové projekty se skrývají pod zatím pracovními názvy Grantová gramotnost, Interes, KISK talent, LTP, APLS Bookstor, UX audit, Výzkumy 2.0, Citace na SŠ, Čekající kniha, Timebank a Infopoint. Fotky zde.
 • V termínu 4. 11. 2014 od 16 do 20 hodin proběhne v Untru pod Falkem JobBox Unplugged. Tento kariérní podvečer je příležitostí, jak vzít kariéru do vlastních rukou a získané znalosti a dovednosti přenést do světa mimo školu. Série přednášek/workshopů si klade za cíl připravit vás na okamžik, kdy dokončíte studium a budete se muset orientovat v tom, jaké povinnosti to s sebou nese po stránce nezbytné úředničiny. Dozvíte se, jak se vás dotýká daňové přiznání po i během studia. Představíme si nejrůznější možnosti práce „na vlastích nohou“, jak se zakládá neziskovka, jaké formy podnikání jsou pro vás vhodné a že účetnictví není žádná velká věda! Pozvali jsme tři odborníky, kteří se pohybují ve světě firem, neziskovek, daní, úřadů a mezi freelancery, aby Vám předali to podstatné pro správné vykročení do džungle zvané „uplatnění po škole“. Těšit se můžete na Roberta Vlacha, Michala Hanycha nebo Davida Zahumenského. Kapacita této akce je pouze 30 míst, registrujte se proto co nejdříve. Více info najdete v průběhu tohoto týdne na jobbox.knihovna.cz nebo ve svém mailu. V případě bližších informací kontaktujte prosím Hanku Habermannovou.
 • Studenti prvního ročníku bakalářského studia, kteří se účastnili Seznamovacího kurzu se představují! Krátké video-medailonky můžete shlédnot na Evernote. Fotky jsou umístěny tradičně na FB KISK.

[7] Příští redakční rada Inflow proběhne 3. 11. 2014 od 17:00. Potkáme se opět v seminární místnosti KISKu. Rada je otevřena jak čtenářům, tak budoucím redaktorům. Více informací v eventu na Facebooku.

[8] Knihovna Na Křižovatce má od podzimního semestru nový studentský tým.

Pozice Osoby
vedoucí pobočky Alena Paulusová
výpůjční služby Jan Sladký, Marek Svízela, Jana Hlavinková, Miroslava Brázdová, Barbora Tvrdoňová, Martin Páč
vedoucí akcí Iveta Burdová
organizace akcí Štěpánka Kaftanová, Dáša Břečková, Denisa Šnédarová, Martina Peškeová, Katka Rovná, Jana Skládaná, Monika Martonová, Jan Sladký, Marek Svízela
další akce Roman Brück (Herden), Ivo Macík (Herní Happening)
propagace Lucie Malúšková
web a FB Kristýna Kalmárová, Iveta Burdová
technika Martin Páč

Aktuality z knihovny:

 • Dokončujeme implementaci knihovního systému KOHA. Spuštění plánováno na začátek listopadu 2014.
 • Pokračujeme ve spolupráci se ZŠ Křídlovickou a ZŠ Víděňskou (pasování prvňáčků, dlouhodobá hra Šňůrka písmenek, půjčování knih pro školy a akce pro školní družiny).
 • Zapojili jsme se do promítání filmů z festivalu Jeden svět.
 • Pokračují oblíbené cestovatelské pátky (Slovinsko, Makedonie a Sbrsko).
 • Pro studenty a vyučující připravujeme hraní Blackboxu ;)
 • Pro velký úspěch opakujeme masérský workshop Moniky Holoubkové.
 • Ve spolupráci s KJM a Katedrou muzeologie FF MU jsme připravili výstavu obrázků dětí Vrťapka a kamarádi.
 • V rámci předmětu Terénní projekt uvažujeme o využití QR kódů v knihách.
Plánované akce LISTOPAD
po celý listopad výstava obrázků Vrťapka a kamarádi
4. Herden
19. Herní Happening
20. Šňurka písmenek
20. Říkejte mi Kuču - film z festivalu Jeden svět
28. Cestovatelský pátek - Makedonie a Srbsko Kateřiny Blatné

[9] Dne 17. 9. 2014 proběhlo v Otevřené zahradě první KISKfórum. Nevíte o co jde? Čtěte zde. Co se dělo? Vystoupil Honza Martinek se shrnutím všech akcí na KISKu. Zároveň prezentoval jejich databázi. Gábina Šimková představila časopis Inflow a velkorysé možnosti spolupráce pro studenty. Dále se mluvilo o pravidelném Herním happeningu s Ivem Macíkem na Křižovatce. Soňa Príborská uvedla výsledek jejího APLS týmu, hru BlackBox. O chystaném Seznamovacím kurzu a novém předmětu Digital Knowledge Organization mluvil Tomáš Bouda. Míša Kortyšová zmínila konferenci BOBCATSSS, kterou se spolužáky připravují. Michal Lorenz zopakoval nabídku Erasmů. Společně s Kubou Fryšem pak nabídl možnost oživení dříve populárního promítání filmů. Hanka Habermannová mluvila Bloku expertů a o praxích a stážích mimo knihovny. Na ni navázala Eliška Bartošová z mezinárodního právnického týmu Frank Bold, kde studenti KISKu můžou absolvovat stáž. Filip Šír z MZK představil projekt Virtuální národní fonotéka. Absolventka KISKu a PR pracovnice MZK, Bára Buchtová, nabídla studentům možnost participace na uživatelském výzkumu. Pavla Minaříková a Lukáš Strouhal vyprávěli o své pozitivní zkušenosti na praxi ve společnosti Kurzor. Laďka Zbiejczuk Suchá shrnula všechny nabízené výzkumné semináře. Na závěr v rychlosti Michal Černý uvedl nový projekt INTERES, který se zaměřuje na pedagogy v rámci zavádění tabletů na ZŠ a SŠ. Všechny potřebné kontakty a odkazy naleznete zde. Fotogalerie tady.

V úterý 21. 10. 2014 proběhlo v Domě umění druhé KISKfórum. Co se dělo? Roman Novotný představil novou koncepci ProInflow. V redakční radě je mimo jiné i Andrew Lass a Jela Steinerová. Podmínky pro publikování: článek postavený na vlastním výzkumu, CZ a ENG abstrakt a klíčová slova. Je snaha dostat ProInflow do databází Scopus a ERIH PLUS . Potenciální autoři se můžou hlásit na casopis_iv@inflow.cz. Za Knihovnu Na Křižovatce promluvila současná vedoucí z řad studentů Alena Paulusová a minulá vedoucí Pavla Minaříková. Po představení aktuálních aktivit byly zmíněny i novinky (implementace knihovního systému Koha a VIP klub účastníků cestovatelských pátků). Pouštělo se i video (Mys3). Jája Dvořáková zmínila projekt sos.knihovna.cz (KISK a Knihovna Průhonice), který by měl pomoci malým a začínajícím knihovnám se základními každodenními problémy. Klub pomalého čtení prezentoval jeho zakladatel Tomáš Bouda. Zastavte se s knihou, tabletem či e-readerem, zapněte letecký režim a čtěte p o m a l u. Jindřich Mašek a Štefela Vašek shrnuli letošní seznamovací kurz pro Bc. prváky osobitým způsobem. Kdo tam nebyl, nepochopí. Honza Martinek představil za opakovaného davového „WOW“ nové cedulky KISKu, nové logo KISKu, nový vizuál KISKu a nový web KISKu, jenž se stane informačním středobodem. Do dalšího KISKfóra bude web hotový a spuštěný. Mimo jiné očekávejte profily vyučujících a snad i studentů. Těšíme se. O slovo se na závěr přihlásila Lea Mentlíková. Zve vás na příští EduFórum (info na konci textu). Fotky naleznetě opět na FB KISKu.

Připravujeme pro vás třetí, listopadové KISKfórum. Těšte se na první speciál, který bude částečně zaměřen na vědu a výzkum. Těšit se můžete například na prezentace studentů o jejich činnosti ve výzkumných seminářích, zajímavých bakalářkách či diplomkách. Michal Lorenz vypoví svůj osobní příběh, jak se dostal k informační vědě. Sejdeme se v úterý 18. 11. 2014, opět v Domě umění.

[10] Komunita sobě

 • Je tu další tradiční pochod TrekFlow. Pro zájemce existuje kratší (33 km) i delší (51 km) varianta. Půjde se v sobotu 8. 11. za každého počasí. Podrobnější info najdete v příspěvku Petra Škyříka. Registrujte se nejpozději 30. 10. do 12:00 kvůli nahlášení ubytování!
 • Tomáš Bouda zakládá na KISKu Klub pomalého čtení. Konat se bude každé úterý v čase 16 - 17 hodin v Seminární místnosti KISKu. První setkání proběhne 11. 11. 2014.

[11] Doporučujeme

 • Infodays je nová konference pro studenty i odbornou veřejnost. Pokud chcete slyšet něco o vašem uplatnění, vidět osobnosti informační vědy jako Lyn Robinson či Michaela Seadlea a třeba poznat svoje kolegy z ÚISKu, stavte se 5. - 7. 11. 2014 do pražského Hubu. Nebude vás to stát nic.
 • Vztah kyberprostoru a společnosti již 12. rokem řeší mezinárodní konference Cyberspace. Jestli nemáte strach z angličtiny, přijďte 28. - 29. 11. 2014 na Fakultu sociálních studií MU. Pro studenty MU je to zdarma, ale registrujte se!
 • Na oboru Teorie intereaktivních médií existuje od tohoto semestru předmět formou podobný našemu Bloku expertů. TIM panel nabízí přednášky tematicky zaměřené např. na závislost na počítačových hrách, populární kulturu či herní platformy. Více informací na webu předmětu včetně harmonogramu přednášek nebo v sylabu předmětu.
 • Na další EduFórum 19. 11. 2014 vás zve do Otevřené zahrady Lea Mentlíková. Uslyšíte příběhy paní, která založila vlastní základní školu, jak proběhl rok projektu Mimo školu či co je projekt Férová škola. Navíc se seznámíte se zajímavými lidmi z praxe!

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

62 komentářů

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
20. 1. 2019
Aw, i thought this was an extremely good post. In notion I must invest writing like that moreover – taking time and actual effort to have a excellent article… but what things can I say… I procrastinate alot through no means find a way to get something done. gestion de vivienda
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
23. 1. 2019
I don’t always agree with everything you say, however you always get me thinking! Instead of arguing with you this time, I’ll just say, “thanks for thinking”! Nis Serbia
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
31. 1. 2019
Thank you for another informative website. Where else may I get that kind of info written in such a perfect approach? I’ve a challenge that I am just now operating on, and I have been on the glance out for such information. Buy Targeted Organic Traffic
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
31. 1. 2019

I used to be recommended this website through my cousin. I am now not certain whether this put up is written by him as nobody else recognize such special about my difficulty. You are incredible! Thank you! 토토사이트

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
9. 2. 2019

Pretty nice post. I simply stumbled upon your weblog and wanted to say that I have really enjoyed surfing around your blog posts. In any case I’ll be subscribing on your rss feed and I hope you write again soon! JNC Rims

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
6. 3. 2019
very good post, i definitely adore this web site, persist with it rabbit fence for garden
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
10. 3. 2019
You got great truthful factors right here. I done a search on the problem as well as learned most peoples will concur with your weblog. Your bibs will look good considerably lengthier if you do. Womax Preço
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
17. 3. 2019

I really liked reading your post!. Quallity content. With such a valuable blog i believe you deserve to be ranking even higher in the search engines. high quality backlinks free

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
18. 3. 2019
Interesting article , I am going to spend more time reading about this subject http://appsplit.com/users/holt1955
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
18. 3. 2019
Loving the information on this site, you have done great job on the content . mattress stores near me
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
19. 3. 2019
Hi there! Quick question that’s entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My web site looks weird when browsing from my iphone. I’m trying to find a template or plugin that might be able to fix this problem. If you have any recommendations, please share. Many thanks! Buy social Traffic
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
25. 3. 2019

Your blogs further more each else volume is so entertaining further serviceable It appoints me befall retreat encore. I will instantly grab your rss feed to stay informed of any updates. soft work by falz mp3 download

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
29. 3. 2019
You made some decent points there. I looked on the net for your issue and located most individuals will go as well as with the internet site. tweede woning costa blanca
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
31. 3. 2019
being an entrepreneur opened up lots of business leads on my line of work, i like to make money both online and offline,, JNC wheels for sale
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
5. 4. 2019
Nice post! This is a very nice blog that I will definitively come back to more times this year! Thanks for informative post. anonse Rybnik
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
7. 4. 2019
Great ¡V I should certainly pronounce, impressed with your website. I had no trouble navigating through all tabs as well as related info ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, website theme . a tones way for your customer to communicate. Nice task.. rent a car pristina 먹튀 검증
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
8. 4. 2019
When visiting blogs, i always look for a very nice content like yours .  here are the findings
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
9. 4. 2019
Oh, thank you so much for providing this article. i was searching for this info. 바다이야기m
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
9. 4. 2019

Truly an incredible expansion. I have perused this great post. A debt of gratitude is in order for sharing data about it. I truly like that. Much obliged so part for your assemble.  Putting Contest

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
12. 4. 2019
i signed up on clicksor last month and i was impressed with the amount of money i made in one month“ 토토사이트 추천
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
13. 4. 2019
Well, this Thursday I read through a couple of your posts. I must say this is one of your better ones. Thumbs up! matka
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
17. 4. 2019

If you can add more video and pictures can be much better. 메이저토토사이트

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
17. 4. 2019

If you can add more video and pictures can be much better. 토토사이트

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
17. 4. 2019

The name of Son Heung min was out of the top 50 ranking. This ranking based on the recent form has to swing. 해외축구중계

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
20. 4. 2019
Glad to be one of many visitants on this awing internet site : D. resin flooring australia
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
1. 5. 2019

Amazing article! I need individuals to know exactly how great this data is in your article. It's fascinating, convincing substance. Your perspectives are much like my own particular concerning this subjec oursainsburys

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
5. 5. 2019
Microsoft announced a driver backup creating kind of software to solve driver related problems. Hope this help you. Check out google news article for more information. gift baskets for fundraisers
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
8. 5. 2019

Products are largely divided into products and services, which are classified into tangible products and intangible products according to their shapes. Typically, a product type is a retail item sold at a store or discount store. We continue to work hard to develop many products and seek help 사설토토사이트

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
8. 5. 2019

Products are largely divided into products and services, which are classified into tangible products and intangible products according to their shapes. Typically, a product type is a retail item sold at a store or discount store. We continue to work hard to develop many products and seek help 메이저토토사이트

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
8. 5. 2019

Products are largely divided into products and services, which are classified into tangible products and intangible products according to their shapes. Typically, a product type is a retail item sold at a store or discount store. We continue to work hard to develop many products and seek help 해외축구중계

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
8. 5. 2019

Products are largely divided into products and services, which are classified into tangible products and intangible products according to their shapes. Typically, a product type is a retail item sold at a store or discount store. We continue to work hard to develop many products and seek help 토토사이트

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
8. 5. 2019

Products are largely divided into products and services, which are classified into tangible products and intangible products according to their shapes. Typically, a product type is a retail item sold at a store or discount store. We continue to work hard to develop many products and seek help 스포츠중계

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
12. 5. 2019
Man that was very entertaining and at the same time informative.;-~:~ premiercasa
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
18. 5. 2019
I just couldn’t leave your site before suggesting that I extremely loved the usual information a person supply for your guests? Is going to be back ceaselessly to investigate cross-check new posts. care packages
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
22. 5. 2019

I’m impressed, I must say. Really rarely do I encounter a blog that’s both educative and entertaining, and without a doubt, you might have hit the nail for the head. Your thought is outstanding; ab muscles an element that not enough people are speaking intelligently about. I will be happy that I found this inside my hunt for some thing with this. Buy social Traffic 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
24. 5. 2019

Spot on with this write-up, I really feel this amazing site needs far more consideration. I’ll oftimes be once more to see a lot more, thank you that information. 프로미먹튀

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
31. 5. 2019

Magnificent delineated data. I thank you about that. Undoubtedly it will be exceptionally helpful for my future ventures. Might want to see some different posts on the same subject!  Whois History

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
31. 5. 2019

Amazing article! I need individuals to know exactly how great this data is in your article. It's fascinating, convincing substance. Your perspectives are much like my own particular concerning this subjec cheap ig followers

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
2. 6. 2019

It’s how you can tell if a is actually working or otherwise. 먹튀사이트

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
8. 6. 2019

You really make it seem so uncomplicated with your presentation but I find that topic to be really something that I think I would never understand. It seems too complicated and incredibly broad for me. I am looking forward for your next post, I can try to get the hang up of it! 먹튀폴리스 검증

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
8. 6. 2019

Extraordinary occupation for distributed such an advantageous site. Your web log isn't just helpful yet it is moreover truly inventive as well. There have a tendency to be relatively few individuals who can unquestionably compose not all that straightforward posts that creatively. Proceed with the decent composition  appliance repair vancouver 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
9. 6. 2019

Incredible information, do anybody mind only reference back to it  diet pills online 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
10. 6. 2019

You make such a variety of extraordinary focuses here that I read your article several times. Your perspectives are as per my own generally. This is extraordinary substance for your perusers.  car locksmith Kirkland

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
13. 6. 2019

I precisely needed to appreciate you once more. I am not sure the things that I might have used without the type of concepts revealed by you regarding this subject matter. It truly was a hard case in my circumstances, however , finding out the expert strategy you handled that took me to jump over joy. I’m just happy for this assistance and then hope that you really know what an amazing job you are carrying out educating the rest with the aid of your webpage. I am sure you have never come across any of us. 토토 사이트 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
15. 6. 2019

I really like your blog site.. excellent shades & style. Do a person pattern this excellent website oneself or even have people hire an attorney to make it happen available for you? Plz answer while I!|m seeking to style and design my very own blog as well as would wish to learn where u obtained this specific out of. thanks a lot köpa medicin på nätet utan recept 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
15. 6. 2019

eating can be considered my hobby he he he. i would really love to visit foods blogs and see some recipes.. Tangie OG Vape Cartridge for sale 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
16. 6. 2019
There couple of intriguing points in time in this post but I do not know if I see these people center to heart. There is some validity but I most certainly will take hold opinion until I investigate it further. Great post , thanks and we want more! Included in FeedBurner likewise 메이저놀이터
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
16. 6. 2019

When I originally commented I clicked the -Notify me when new surveys are added- checkbox and now each time a comment is added I recieve four emails with the same comment. Can there be that is you’ll be able to eliminate me from that service? Thanks! köpa receptbelagda läkemedel på nätet

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
16. 6. 2019

eye glasses are not only stylish but they can also protect your eyes from contaminants” 안전토토사이트 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
18. 6. 2019
Politics is of course very annoying, politicians do annoy me because of their bad performance’ Redi driver
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
19. 6. 2019
However, a promising study published in the Journal of Neuropathology and Experimental Neurology performed on rats in July 2016 found administration of forskolin greatly decreased many negative physical components caused by Alzheimer’s disease, including plaque in various areas of the brain and reduced inflammatory activity. see this here diet free trial
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
6. 7. 2019

<p>Meanwhile, Seoul Samsung fell into a bogey on the eighth consecutive victory including the last game. Compared to their counterpart Ulsan Mobis, they are also suffering from a lack of physical strength and a lack of provision is obvious.<a href="http://lardotv.com/">NBA스포츠중계티비</a></p>

 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
6. 7. 2019

<p>Meanwhile, Seoul Samsung fell into a bogey on the eighth consecutive victory including the last game. Compared to their counterpart Ulsan Mobis, they are also suffering from a lack of physical strength and a lack of provision is obvious.<a href="http://ngry.tv/">NBA스포츠중계티비</a></p>

 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
6. 7. 2019

<p>Real-time Toto site literally talks about real-time game Toto site<a href="https://toto-center.com/">실시간토토사이트</a></p>

 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
6. 7. 2019

<p>As everyone started to open the private tokyo site, they started with a small amount of capital, and many of them did not return the prize money.<a href="https://fortla.com/">사설토토</a></p>

 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
6. 7. 2019

<p>For sports betting without worry, Toto Veteran has been posting aging and "Major Toto Site Line" for a few years and introducing "Toto site without worry about eating"<a href="https://ngrytt.com/">먹튀토토사이트</a></p>

 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
6. 7. 2019

<p>The principle is to always deliver the highest quality at the lowest possible price so that you can trust Hong Kong Zeus.<a href="https://hk-zeus.com/">레플리카시계</a></p>

 

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
7. 7. 2019

I got what you mean , much obliged for posting .Woh I am glad to discover this site through google.  사설토토

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
11. 7. 2019
Please watch the game of the sports betting company that can enjoy the sports video for free.해외축구중계
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
15. 7. 2019
PowerTV, which provides free sports videos, is a secure sports TV that can be viewed free of charge without login 해외스포츠분석
Obrázek uživatele Anonym
Anonym
16. 7. 2019

Mal was ganz anderes. Was galubt ihr, wer wird die WM der Frauen gewinnen? Ich hoffe England. lol. 우리카지노계열 

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback