Newsletter: září 2014

[1] Pár termínů do diářů:

 • 15. 9. 2014: Začátek podzimního semestru
 • 17. 9. 2014: KISK fórum, koná se od 18 hodin v Otevřené Zahradě
 • 19. 9. 2014: Úvodní hodina pro bakalářské studenty, začátek od 9 hodin
 • 19. 9. 2014: Úvodní den pro magisterské studenty, od 9.45 hodin v Otevřené zahradě. Po skončení programu mohou studenti jet hromadně do Křižanova autobusem na Aplikační seminář.
 • 20. 9. 2014 - 21. 9. 2014: Výjezdní Aplikační seminář pro studenty prvního ročníku navazujícího magisterského studia
 • 23. 9. 2014: Library Marketing Tuesday
 • 28. 9. – 30. 9. 2014: Motivační kurz pro studenty prvního ročníku bakalářského studia

[2] V listopadu se můžete těšit na konferenci DataConf 2014, kterou připravujeme v rámci specializace Datový a informační management. Ve spolupráci s FIT VUT, kde se akce 22. 11. 2014 uskuteční, pozveme na pódium 11 odborníků ze světa dat a datové analytiky, kteří budou hovořit např. o nástrojích pro business intelligence, o legislativě spojené s dolováním dat nebo třeba o tom, jak může datová analytika zachraňovat životy. Mezi potvrzenými přednášejícími jsou odborníci z GoodData, Seznamu, Kebooly, AngelCam nebo NášStát.cz a mnoho dalších. Máte-li zájem o spolupráci na organizaci této akce, kontaktujte Hanku Habermannovou.

[3] Již 23. září nás čeká třetí ročník Library Marketing Tuesday. Konference je určená především pro vedoucí pracovníky a marketéry v knihovnách a jejím cílem je nejen mluvit o nových trendech v marketingu pro knihovny, ale také propojovat svět marketérů v komerční sféře s knihovnami. Podívejte se na program a registrujte se.

[4] 27. 8. 2014 obhájila Ladislava Zbiejczuk Suchá svou disertační práci a získala titul Ph.D. Gratulujeme!

[5] KISK získal nový grantový projekt INTERES (Tablety do škol). V současnosti se formuje nový tým, který na něm bude pracovat a usídluje se v nové místnosti v prostorách KISKu.

[6] V září svou práci obhájili, ústní zkoušku úspěšně zvládli a titul vybojovali:

Bc.: Martina Musilová, Anna Halfarová, Lukáš Kisler, Pavla Otrasová, Lukáš Závodný, Eva Ogrocká, Eva Mertová, Zdeňka Sovková, Jana Pekárková, Jaromír Červený, Adriana Fujková, Myroslava Kutsyn, Lada Ambrožová, Michal Kaláb, Lucia Barthová, Laura Kabai a Jakub Horák

Mgr.: Tomáš Messerschmidt, Tomáš Vorálek, Anna Mikulášková, Katka Blatná, Alžběta Lukšů, Adéla Kereková, Tomáš Vojta, Katarína Hečková, Magdaléna Chytková, Marie Indráková, Monika Holoubková, Romana Králová a Marta Konířová

[7] Připravujeme inovaci bakalářského kurikula. Celkem vzniká pět specializačních vláken, z nichž čtyři budou realizovány ve spolupráci s odborníky z Moravské zemské knihovny.

[8] Na tento poprázdninový newsletter navazuje první termín pravidelného oborového a neformálního setkávání KISKfórum. Proběhne v orientačním týdnu, ve středu 17. 9. v Otevřené zahradě od 18 hodin. Podívejte se na bližší informace do pozvánky. Budeme rádi, když se nám zaregistrujete, abychom věděli, kolik vás máme čekat. Také se můžete připojit do facebookové události. Následující newslettery budou vycházet zde na Inflow pravidelně v návaznosti právě na toto setkání.

[9] Zúčastnili jsme se Must Weeku (Masaryk University Staff Tranining Week) pořádaného pod záštitou knihovny univerzitního kampusu a určeného pro zahraniční knihovníky. KISK a jeho projekty reprezentovali Kateřina Hošková, Gabriela Šimková, Hana Holoubková a Michal Lorenz.

[10] Díky projektu SITMU jsme zakoupili na KISK 3D tiskárnu. Umí tisknout do velikosti 12x12x12 cm. V případě zájmu o podrobnější představení tiskárny se ozvěte Davidu Šmehlíkovi, těší se na vaše dotazy.

[11] Pokračují přípravy na mezinárodní studentskou konferenci BOBCATSSS, která se uskuteční v lednu. Distribuována byla třetí výzva k navržení příspěvků na konferenci, probíhá registrace studentů KISKu s výzvou ohledně dobrovolné participace na organizaci konference. Probíhají úpravy webu, spustili jsme novou kampaň na Facebooku, Twitteru.

[12] V rámci ERASMUS stáže přijede tento semestr na KISK jedna studentka z Estonska. O pracovní stáži vyjednáváme se třemi španělskými kolegy.

[13] Máte-li zapsaný předmět Praxe a stáže, pak se můžete těšit na nabídky, které budou v průběhu září přibývat na jobbox.knihovna.cz. Aktuálně se můžete podílet na vydávání časopisu Kult, získat zkušenosti z chodu Moravské galerie nebo se realizovat v Knihovně Na Křižovatce. Nabídek je a bude spousta, pokud máte ale vlastní tip, neváhejte se na nás obrátit (za knihovny na Martina Krčála, za firmy a další instituce na Hanku Habermannovou). Kariérnímu rozvoji se meze nekladou! Ba naopak! Nově se budete moci účastnit workshopů a kariérních dnů na KISKu, které si kladou za cíl podpořit studenty KISK v jejich kariérním rozvoji a uplatnění. Už teď můžete ovlivnit jejich obsah, stačí 3 minuty Vašeho času na vyplnění 4 otázek tady. Více info dorazí v průběhu září. Kontaktní osoba je Hanka Habermannová.

[14] Výzkumný seminář: na Jobboxu jsou vypsaná nová témata pro Výzkumné semináře. Dávejte si pozor, zda se registrujete do bakalářského nebo magisterského Výzkumného semináře. Pokud vás nějaké téma zaujalo, určitě napište garantovi tématu.

[15] 19. 9. 2014 v Otevřené zahradě přivítáme nové magistry na Magisterském dni. Náplní setkání bude seznámení s těmi v lavicích i s těmi za katedrou. Budeme se bavit o organizaci studia na KISKu, o kreditech, výzkumech, specializacích, o iŠkolách a v neposlední řadě o APLS projektech. Pro inspiraci zde vystoupí kolegové z již ukončených APLSů a ty nové bude po skončení programu na Magisterském dni čekat neformální poznávací večer v Křižanově, kde poté stráví celý víkend, aby si vybrali projekty, na kterých budou následující semestry pracovat.

[16] ERNIE-INFLOW fond – pokud vás zaujala nějaká akce nebo chcete vyjet na zajímavou konferenci, o níž byste rádi informovali ostatní na stránkách Inflow, můžete využít fond k uhrazení cestovného nebo k zaplacení konferenčního poplatku. Podrobnější informace najdete zde.

[17] Centrum pro inovace a design služeb (CIDES) vydalo knihu "K čemu je design služeb? 10 případovek z veřejné sféry (ke stažení) a naskladnilo 2. vydání knihy HCD Toolkit (Design zaměřený na člověka) od známé agentury IDEO. Máte-li zájem o fyzický výtisk některé z nich, obraťte se na Davida Šmehlíka.

[18] Centrum informačního vzdělávání (CEINVE) informuje:

 • V rámci projektu CEINVE organizujeme už třetí běh populárního předmětu Kurz práce s informacemi (KPI11). Registrace je stále otevřená a studenti se letos můžou těšit na plno novinek, které jsme do KPI vymysleli.
 •  Během celého podzimního semestru budou také probíhat semináře s tématikou informační gramotnosti, které organizujeme ve spoluprácis knihovnami FF, PřF, PedF, KUKu a ESF. Nabídka seminářů bude zveřejněna na webu.
 •  Ve zcela nové podobě budeme v tomto semestru spouštět e-learningový předmět Metody kritického myšlení (MKM11).
 •  Chystáme další výzkum pomocí focus group, chceme mimo jiné zjistit, proč studenti nedokončují zapsané e-learningové předměty.

[19] Knihovna Na Křižovatce informuje:

 • Díky úspěšné akci Shakespeare WANTED! se nám v červnu podařilo do fondu získat 13 knih od Shakespeara. Děkujeme všem, kteří akci podpořili a pomohli nám doplnit do fondu díla dramatika, který zde citelně chyběl. Více info o akci na webu Křižovatky.
 • Ve spolupráci s KJM jsme připravili nový předmět pro studenty KISK, Pedagogické fakulty MU a Katedry muzeologie FF MU s názvem VIKBB56 Bibliopedagogika. Kurz navazuje na teoreticky zaměřený předmět Podpora čtenářství a rozvíjí jej po praktické stránce. Cílem je umožnit studentům, aby si vyzkoušeli dynamiku práce ve skupině a se skupinou a seznámili se s úskalím přípravy akcí pro různé cílové skupiny. Důraz bude kladen na praktické vyzkoušení daných aktivit a mezioborovou spolupráci. Kurz povede Helena Hubatková Selucká.
 • V létě proběhla revize fondu, kdy si studenti spolu s kolegy z KJM vyzkoušeli tuto pravidelnou činnost v knihovně. Došlo také k reorganizaci dětské literatury a jejímu doplnění. Dokončuje se také napojení internetu do sítě KJM s výrazným podílem  Martina Páče.
 • Na podzim se zapojíme do projektu Promítej i Ty!, v rámci kterého se budou na Křižovatce promítat dokumentární filmy z festivalu Jeden svět. Již 18.9. v 18:30 je na programu film Na stupních vítězů. Pokračovat budou také oblíbené Cestovatelské pátky, Země světa, Herní happeningy a Herden.

Nejbližší plánované akce (září 2014):

 • 17. 9. Země světa: USA
 • 18. 9. Šňůrka písmenek (pro družinu)
 • 18. 9  Na stupních vítězů, promítání dokumentárního filmu festivalu Jeden svět
 • 25. 9. Herní Happening: Katastrofické hry
 • 26. 9. Cestovatelský pátek: Západ USA, Jiří Naništa

Podrobnosti k akcím sledujte na webových stránkách knihovny Na křižovatce.

Na viděnou na zářijovém KISKfóru a u příštího informačně hutného říjnového newsletteru.

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

1 komentář

Obrázek uživatele Anonym
Anonym
22. 7. 2019

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees manufacturers</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees manufacturers</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

https://www.madheswaransilkshop.com<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees manufacturers</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a><br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees manufacturers</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

<br><a href="https://www.madheswaransilkshop.com">kanchipuram silk sarees</a>

 

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback