Křižovatka vás potřebuje!

Vždycky vás zajímalo, jak to chodí v knihovně, jací jsou tam čtenáři, jaké problémy a jak se to všechno řeší? Chtěli jste se vždy dozvědět, jak je uspořádaný sklad a jaké nejcennější skvosty si čtenář odtamtud může odnést? Bavilo by vás půjčovat, ale ještě nikdy jste neměli odvahu se do toho pustit? Tak tady je vaše šance!

Hledáme nadšené knihovníky a knihovnice jakéhokoliv věku, kteří by chtěli okusit drsnou tvář knihovnické reality. Samozřejmě to nebude zadarmo, kredity vás neminou. Pokud by vás bavilo stát se součástí týmu, díky němuž bude knihovna Na Křižovatce dál fungovat, a zapsat se tak do jejích dějin, napište na nakrizovatce@gmail.com a vítejte v týmu!

 

A proč byste k nám měli chtít?

Práce v knihovně mě nikdy moc nelákala, protože jsem si vždycky myslela, že je to jen o půjčování a zařazování knih. Prostě nuda. A víte co? Vůbec to není pravda. Za tímhle vším je totiž ohromná spousta zajímavé práce, která vám toho dá mnohem víc než celý semestr přednášek. Navíc je to ten nejlepší trénink soft skills, jakého se vám může dostat. A to nejdůležitější - nikdo jiný než Křižovatka vám nedá tolik prostoru pro realizaci čehokoliv, co si vymyslíte.

Kristýna Kalmárová

 

Pojďte si to zkusit :-) Studujete přeci knihovnictví, takže nikdy není pozdě přičichnout k praxi :-) A navíc, všichni jsou tam fajn a nikdo vám nevynadá, když se něco nepovede, ale snaží se najít řešení, aby to příště klaplo :-)

Jana Skládaná

 

Celé studium se u mě střídalo nadšení z informačních studií s nadšením z knihovnictví, takže jsem nevěděla, kterou cestou se chci po absolvování vydat. Pak jsem přišla na Křižovatku a tam se rozhodlo. Je to skvělá možnost zkusit si být knihovnicí/knihovníkem v příjemném prostředí a realizovat své nápady a třeba jako já zjistíte, čím chcete být, až budete velcí :)

Alča Paulusová

 

Máte v hlavě plno nápadů, inovací? Knihovna Na Křižovatce je perfektním místem, kde je uskutečnit. Byla jsem na Křižovatce rok a byla to ta nejlepší (knihovnická) praxe, jakou jsem kdy měla! Tahle knihovna je pro mě stále srdeční záležitostí. Pokud se nebojíte výzev a rádi zkoušíte nové věci, tak hurááá na Křižovatku.

Sylva Strýčková

 

Rozhodně jsem před Křižovatkou ještě nezažila den, kdy jsem doporučovala knihu devítileté holčině, která moc nečte, nesháněla Bibli pro paní ve středních letech, neučila důchodkyni posílat e-maily (obzvláště, když moc nevidí na klávesnici, o pidi-písmenkách na monitoru nemluvě) a nesnažila se zvětšit fotografii tak, aby se dala bez problémů nahrát na seznamku. Každý den v knihovně mě překvapil něčím novým a když už jsem si myslela, že správu systému, doporučování literatury i konverzaci s pravidelnými čtenáři již bez problémů zvládám, tak objevil někdo, kdo chtěl něco okopírovat, hledal nenalezitelnou knihu a nebo hledal knihovní geo-cache, ale neznal správné heslo. Praxe na Křižovatce je na zkušenosti i zážitky plná až po okraj a byl by hlupák, kdo by si to nechtěl vyzkoušet. Já jsem za to nesmírně ráda!

Lada Matyášová – Laduš

 

Křižovatka je jedinečná příležitost vidět veřejnou knihovnu zevnitř, nemít prázdný životopis, mít zodpovědnost a možnost vyzkoušet si cokoliv vás napadne. Dělat něco reálného pro někoho reálného. Například už umím vypáčit skříň na pojistky šroubovákem.

Pavla Johanka Minaříková

 

Včera jsem byla na pracovním pohovoru. Ředitel knihovny zdůrazňoval, že dnes knihovnice pouze nepodává knihy babičkám, ale že se aktivně podílí na provozu všech komunikačních kanálů knihovny a na akcích - což je taky důvod, proč mi volal hned ve chvíli, co viděl můj životopis. Takže využijte příležitost, kterou vám KISK dává, běžte na Křižovatku, buďte akční, pořádejte akce, experimentujte a učte se !

Lenka Kupková

 

Hodně mě baví sledovat, jak se v průběhu semestru na Křižovatce promění často nesmělí a nezkušení nováčci v osobnosti, které jsou schopny řídit knihovnu, jednat se zástupci KJM a dalšími partnery knihovny, komunikovat se čtenáři, půjčovat, realizovat akce a aktivity, vymýšlet, diskutovat a testovat nové věci, zkrátka žít pro knihovnu. Možná je to jen štěstí na studenty, ale spíš si myslím, že v tom má prsty Křižovatka a ta obrovská příležitost a zodpovědnost, kterou získávají. Je to zkrátka ve Vás a Křižovatka je místo, kde se můžete najít.

Martin Krčál - garant Knihovny Na Křižovatce

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

1 komentář

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback