Nové informační centrum v Praze

7. 5. 2008

Před čtrnácti dny jsem při svačině u televize zahlédla krátkou zprávu, která mě zaujala. Čas mi dovolil pátrat to této reportáži až teď. Bylo těžké si vzpomenout, co to bylo přesně za den. Povedlo se.


V polovině dubna bylo v Praze na Městském soudě otevřeno nové informační centrum. Všechny informace o probíhajících soudních řízeních jsou teď k dispozici na jednom místě. Centrum bude sloužit advokátům, navrhovatelům, žalobcům i obžalovaným, kteří mohou do spisů nahlédnout, pročíst je, okopírovat..

Dříve vyhledávání spisů dělaly úřednice, jež často odbíhaly od své původní práce. V novém centru pracují tři informační pracovnice, které zadaný požadavek v příslušné kanceláři vyhledají a zprostředkují žadateli do 10-15 minut. Je to časově efektivnější a také bezpečnější. Dosud se ze spisů ztrácely důležité dokumenty, protože úředníci nemohli každého jednotlivce hlídat. Kamerový systém a dohled pracovnic zajišťují, aby se nemohlo nic ztratit.

Informační centra fungují už na několika dalších pražských soudech a ministr spravedlnosti chce, aby podobná centra byla otevřena po celém Česku.

Snad budou brzy otevřena i u nás v Brně a informační pracovníci, kteří se zajímají o soudní prostředí si přijdou na své.. :)

Více na: http://www.ct24.cz/regionalni/12303-mestsky-soud-v-praze-otevrel-informa...

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

2 komentáře

Obrázek uživatele EVa
7. 5. 2008
Znalcem soudní praxe opravdu nejsem :-), ale co vidím ze zpráv, jsou nářky na "úředničinu", která zatěžuje soudce a protahuje řízení. Mohla by v tomto tato centra v blízké budoucnosti pomoct? (systematičtější práce se spisy myšlence zpružnění činnosti soudů na první pohled nahrává...)
Obrázek uživatele Janča
Určitě pomůžou, ušetří čas jak zaměstnancům tak žadatelům. Ti získají kompletní přehled toho co hledají a nebude se nic ztrácet, protože na ně budou dohlížet. Bude v tom prostě větší pořádek.. :)

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback