Nové předměty, knížka a meetup: Co nového ve specializaci DIS?

Už celý jeden semestr má za sebou nová specializace Design informačních služeb (DIS). V následujícím textu shrneme vše podstatné, co se dosud událo, a představíme, co vás čeká v následujícím semestru.

Hodnocení celkem 78 %: Dobrý začátek

Všem studentům velice děkujeme za feedback v hodinách i přes celofakultní anektu. V rámci DIS bylo vyučováno pět předmětů, které dosáhly celkového hodnocení 78%*. To na první semestr není špatné, ale samozřejmě je kde zlepšovat. Projektový management pod taktovkou Markéty Bočkové chystá možnost studentské certifikace IPMA a Petr Pouchlý upraví Leadership, aby lépe odpovídal vašemu zaměření na vlastní projekty a práci mimo knihovny. Na oba se můžete těšit v jarním semestru 2015. Změnami projde také Service Design, ale o tom níže.

Kniha případovek a semináře pro knihovníky

V rámci uplynulého semestru jsme hlavně díky Davidu Šmehlíkovi vydali publikaci, která přibližuje použití designu služeb ve veřejné sféře. Najdete v ní případové studie z knihovny, úřadu práce, re-design webu britské vlády anebo případovku z Dánska, která se zabývá stravováním seniorů. Kniha je v elektronické verzi dostupná zdarma zde, na Online Muni si můžete přečíst více (odkaz).

Pod hlavičkou DIS proběhly také dva semináře pro odbornou veřejnost. Laďka Zbiejzcuk Suchá provedla knihovníky metodami výzkumu a já jsem vedl kurz zaměřený na persony a cestu zákazníka službou. Oba semináře se shledaly s velice pozitivní zpětnou vazbou, pročež plánujeme navázat dalšími.

Zájem o DIS mezi nováčky a nové předměty

A co se aktuálně děje? Mile nás překvapilo, že většina nově nastupujících magisterských studentů projevila už v průběhu přijímacího řízení zájem o specializaci DIS. Nejen, že nás to teší, ale vnímáme zodpovědnost, kterou v takové situaci máme a děláme vše pro to, abychom očekávání naplnili.

Čekají vás také nové předměty. Jindřich Fáborský, zakladatel a organizátor brněnského Marketing Festivalu, povede kurz o – jak jinak - digitálním marketingu. Adam Zbiejczuk, pořadatel mezinárodního Babel Campu, se s vámi opět vrhne do sociálních médií. Krom těchto dvou kurzů bude znovu otevřen i můj předmět Service Design, ovšem tentokrát s jiným zaměřením: celý semestr se budeme věnovat práci na re-designu daňového přiznání pro živnostníky. Věřím, že takto budeme mít zaměření a zároveň půjde o dostatečně praktickou věc, která nebude jen „projekt pro projekt“.

Pozvánka na setkání specializace

V minulém semestru jsme uspořádali první setkání lidí kolem DIS, což máme v plánu na konci každého semestru. Proto už nyní, pokud DIS studujete, přemýšlíte o tom, nebo vás prostě design služeb jen zajímá, si do kalendáře zapište datum 30. ledna 2015. Sejdeme se v 18.30 v restauraci Baroko na neformální večeři, při které si můžeme vyměnit tipy na knihy, informace o věcech, na kterých pracujeme, či jen potkat stejně naladěné lidi. Není třeba se nikde přihlašovat, prostě doražte.

Toť novinky z DIS, budeme rádi za váš průběžný feedback a za půl roku opět na Inflow můžete očekávat shrnutí toho, co se uděje v podzimním semestru 2014/2015.

Adam Hazdra, MSc.

Garant magisterské specializace DIS

* Celkové hodnocení počítám jako průměrné hodnocení zajímavosti, přínosu a toho, jak učitel vyučuje, z celofakultní závěrečné anketě (vztaženo k maximálnímu počtu bodů v této).

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback