Novinky na Portále CI

9. 11. 2009

Rozhovor s Petrem Šmejkalem o současném konkurenčním zpravodajství

V rozhovoru se můžete dozvědět, jak je na tom konkurenční zpravodajství u nás, jestli je rozdíl mezi CI v malé a nebo velké firmě, zda si jako firma můžete dělat Ci sami, jaká je úloha CI v době hospodářské krize nebo jak se liší teorie od praxe apod.

Malá ukázka z rozhovoru, který najdete zde: http://www.portalci.cz/ci-v-praxi/odborne-clanky/rozhovor-s-mgr-petrem-smejkalem

Je teď nějaká novinka v oblasti CI? Něco co je IN?

Poslední dobou se v CI komunitě hodně mluvilo o využití sociálních sítí. Tento trend má určitě svůj potenciál, dává možnost se lépe orientovat v tom, kdo jsou lidé ve vedení firem, které sleduji, na koho jsou navázáni, jaké je jejich zázemí, atd. Obrovský potenciál nám to dává například v případě, kdy narazíme na (nebo jsme schopni vyhledat) lidi, kteří čerstvě opustili firmu, o niž se zajímáme. Tento velmi cenný zdroj informací se tak nabízí takříkajíc na stříbrném podnose. Dále se také v poslední době probíralo CI v oblastech mimo hlavní dění, tzn. zejména v jižní Americe, Číně, Rusku, Indii atd. Tyto dost specifické oblasti jsou dnes také velmi zajímavým zdrojem nových poznatků a přístupů. 

Nové studijní materiály do Informačního průmyslu

Na stránkách take přibyly studijní materiály do předmětu Informační průmysl. Heslo zůstavá stejné. Naleznete prezentace z hodin a články pro obě skupiny, např. CI ve strategickém marketingu nebo How to research companies.

Trend Marketing 

V aktuálním čísle časopisu Trend Marketing vyšel článek o Competitive Intelligence a Portálce CI: Kdo hledá, najde...

 

 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback