O čem sní ženy 1

26. 1. 2011

Autor titulu: Olga Sommerová

Žánr: současná lit.

Přebal knihy:

Popis knihy:

Kniha "O čem sní ženy 1" od dokumentaristky Olgy Sommerové není klasickou beletristickou knihou, která je vyhraněna pouze ženám, i když především pro ně je určena. S úsměvem by se dalo říct, že tuto knihu by si měli přečíst také muži, protože pak by možná více pochopili ženské vnímání světa.

Autorka čtenáři nepředkládá klasický román, nýbrž však sérii rozhovorů s různými ženami, které se v knize otevřeně svěřují o svých životních útrapách, láskách a snech. Při čtení této knihy si jistě v některých kapitolách všimnete opakujících se témat, jako například dětství, vztah dcery a matky/otce, manželství, mateřství, muži, stáří... Mně osobně se tento způsob pojetí díla velmi líbil, protože jsem tak měla možnost porovnat názory a zkušenosti jednotlivých žen. Všimla jsem si také, že se v jednotlivých kapitolách sem tam vyskytnou feministické myšlenky a témata, ale podle mne to obsah neruší a naopak mu dává další rozměr.

Kniha je určena především pro ty, kteří se chtějí zamyslet nad svým životem a nad tím, co je smyslem života. Pokud máte rádi dokumenty o lidských osudech nebo si jednoduše chcete přečíst něco trochu vážnějšího a zvolíte tuto knihu, tak určitě nebudete svým výběrem zklamaní.

Úryvek z knihy:

Řekni mi, jak je pro tebe důležitá láska?

Vůbec nejdůležitější ze všeho. Láska, zdraví, láska.

Proč zrovna láska?

Nač mařit slova, všechno najdeš v Bibli. Kdybych měla všechno bohatství světa, ale lásku ne, nic nejsem. Všechno pomine, jen láska zůstane. Láska věří, doufá a nikdy nepadá!

A co sex?

Patří k dobrým vynálezům, je to radostná záležitost, dobrá věc - a zaplaťpánbůh za každou radost. Intimnosti ti můžu říct mimo kameru, jestli tě něco konkrétně zajímá. Ale obecně mám dojem, že se role sexu poněkud přeceňuje.

Jsi ráda, že jsi žena?

Jsem ráda, že jsem žena. Nikdy jsem se jinou alternativou nezabývala. Zřejmě proto, že jsem se se svým ženstvím nedostala nikdy do konfliktu. Kupodivu, protože jsem měla komplexy méněcennosti, že nejsem dost hezká. Ale to, že jsem žena, mi nikdy nevadilo. 

Fotogalerie

Štítky: Read or Die
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback