O tom, jak vypadá editorial, když dojdou nápady:-)

4. 9. 2008
Editorial

Milí naši věrní čtenáři,

Září na krku, nový školní rok, nový semestr, konec dovolených, zkrátka skočila legrace a začíná to zase odznovu. S totálním vyčerpáním z dovolené přichází totální nedostatek nápadů na originální editorial. Takže tentokrát bude úplně obyčejný, nezáživný a pravděpodobně i trochu nudný. Ale přeci jen nějaká radost v tomto období nás čeká. Začíná nový školní rok a ten slibuje příliv nových studentů ISK, tzn. potenciálních čtenářů či přispěvatelů do Inflow. Doufáme, že jim náš plátek první vkročení do studia trochu zpříjemní.

Co Vás v září čeká a nemine?

Kritikou epistemiologických postojů kanadského odborníka na média Mashala McLuhana nás obveselí oblíbený bloger Jiří.

Zaběhlý tým z magisterského studia K+S+L+I napsali do předmětu Současné trendy v selekčních jazycích srovnávací analýzu vyhledávacích možností dvou knihoven. O tom, jak to dopadlo, se můžete dočíst v první části článku Věcné vyhledávání a použití předmětových hesel v katalozích KJM v Brně a Athens County USA.

O tezaurech v zemědělství a příbuzných oborech píše Jana Kratochvílová. Dozvíme se, jaké tezaury existují např. v lesnictví, zahradnictví, ekologii a podobně.

Regionální knihovna v Karviné je studnicí dobrých nápadů. Pořádají například každý rok Multimediální festival, který si klade za cíl rozšíření povědomí o nových informačních technologiích mezi žáky, studenty, pedagogy nebo pracovníky knihoven. O tom, jak jsou v tom úspěšní, píše Věra Ryndaková.

Zveřejňujeme také první úvodní část výtahu z bakalářské práce Implementace metod projektového managementu v knihovnách, který připravila Lucka Staníčková.

O tom, že Flow se na Aljašce válel na stanu, zatímco redaktorka Katka zdolávala nebezpečná dobrodružství, se dočtete v jejíím pokusu o reportáž z Aljašky.

Taky bychom chtěli připomenout, že stále platí to, co jsme napsali o fotosoutěži. Pokud máte nějakou originální fotku z cest, která se nějakým způsobem vztahuje k oboru ISK, pošlete nám ji na redakční email. Stejně tak budeme rádi, když nám napíšete o tom, kde jste byli, co jste viděli, co jste zažili a jaké to bylo. Rubrika Knihovníci na cestách je tu pro Vás.

Pěkné počteníčko přeje

Redakce

 

Štítky: editorial
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

3 komentáře

Obrázek uživatele sdlfjls

Myslíš si, Redakce, že jsem te článek psal pro obveselení Inflowáků či snad, nedej Bože, srandu králíkům?

Obrázek uživatele Katka Hošková
Redakce se rozhodně nechtěla nikoho dotknout. Jen doufá, že články, které zveřejňuje, přispívají mimo jiné k dobré náladě čtenářů - Inflowáků. Co to dělá s králíky, to redakce neví, ale věří, že Inflowáci si článek s radostí přečtou.
Obrázek uživatele sdlfjls

:-) Nejsem také dotčen. V mém případě je úzkostlivost naprosto zbytečná.:-)

Mou trpělivost kdysi označil jistý ředitel Charity za heroickou ctnost.  To je zajisté nadsázka, neboť heroické ctnosti jsou známkou svatosti.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback