Ohlédnutí za podzimními semináři

7. 12. 2011

Během podzimu proběhl už druhý cyklus seminářů projektu NAKLIV, určený jednak pro ty, kteří chtěli získat certifikát Lektor informačního vzdělávání a potom také pro ty, kteří se zajímají o problematiku IV a které zaujala témata jednotlivých akcí.

(Seminář "Etické základy lektora IV)


Vzhledem k tomu, že jsme cyklus chystali už podruhé, měli jsme k dispozici zpětnou vazbu od účastníků předchozích seminářů. Díky tomu jsme mohli trochu upravit obsah, témata nebo změnit lektory. Počet seminářů zůstal zachován, stejně tak počet účastníků. Zásadní změnou ale bylo, že jsme tentokrát otevřeli registraci i pro zájemce mimo naší primární cílovou skupinu a mohli jsme mezi zúčastněnými přivítat knihovníky z krajských a městských knihoven a také knihovníky z Prahy. Hojnou účast ale zajistili především kolegové z našich partnerských institucí, zejména z Masarykovy univerzity, Univerzity Palackého v Olomouci, Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity.

(Pedagogický seminář)

Jednotlivé semináře na sebe v letošním roce lépe tematicky navazovaly a odehrály se v tomto pořadí:

  • Etické základy lektora IV s Michalem Lorenzem v Brně na Skleněnce
  • Dvoudenní pedagogický seminář s Jiřím Zounkem na Rektorátu VUT
  • Seminář "Prezentační a komunikační dovednosti" s Ivou Burešovou na UPOL
  • Dvoudenní technologický seminář, zaměřený na nová média, e-learning a online technologie s Honzou Zikuškou, Honzou Skůpou, Olgou Biernátovou a Petrem Křivánkem v Knihovně UTB ve Zlíně
  • Seminář o základech lektorské práce s Josefem Valentou v MZK.

(Seminář "Prezentační a komunikační dovednosti")

Všichni lektoři byli letos úžasní! Nepopulární teorii věnovali jen nezbytné množství času a mnohem více prostoru nechali na praktické příklady, diskuze, skupinovou práci a vlastní prezentace účastníků. Díky tomu už od prvního semináře probíhalo čilé navazování kontaktů mezi skupinou, jejíž členové se do té chvíle navzájem znali jen velmi málo. Možnost poznat se více byla také ve Zlíně, kdy jsme pro účastníky zorganizovali neformální večer na bowlingu.

(Technologický seminář)

Některým účastníkům bylo líto, že cyklus seminářů skončil. Pro ně máme dobrou zprávu - navazující semináře pro Knowledge Mentory budou probíhat už na jaře a mimo ně budeme organizovat ještě i další semináře. Více informací bude možné najít na našich stránkách NAKLIV.

Děkujeme všem lektorům, všem účastníkům a také všem, kteří nám pomáhali s organizací!

 

(Seminář Základy lektorské práce)

Těším se na shledání při další akci.

                                                                                               Iva Zadražilová
 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback