Pejskaři a kytičkáři

26. 3. 2012

Sníh roztál... bohužel. Teď se mnou souhlasí málokdo, co? :-)

Většina populace má jaro ráda. Rozumím tomu jen do té míry, že se otevírají zahrádky hospod a kaváren a že se konečně začíná točit zmrzlina. Domnívám se však, že lidé mrazu trochu křivdí jen proto, že neumí docenit jeho sílu. Jak nádherně umí proštípat celé tělo, ať si vezmete svetr nebo dva. To, jak se kůže napíná a když nemažete krémem, tak praská... fantastické. :-) Takže i přesto, že mráz přináší mnohem více tělesných prožitků, většina lidí upřednostňuje jaro. Všechno kvete, voní, sluníčko svítí, my alergici kýcháme o sto šest (ti, kteří si doma zapomněli kapesník, dokonce o závod na metry), kolena slečen začínají vykukovat alespoň zahalená v silonkách... to vše je bezva.

Ale se vší tou nádherou začínají vykukovat i pěkně smradlavá hovínka - obzvlášť, když do nich peče to jarní sluníčko, která pejskaři v zimě pravděpodobně jen zahrabávali pod sníh - no, přeci se po trávníku nepřehnalo najednou takové stádo hovníkujících pejsků.

Ale o to mi nejde. Jedná se mi o záhonky před domy, před bytovkami a tak... a především o pejsky (ne fenky) a kytičkáře (rozuměj majitelé záhonků), kteři zrovna teď začínají své záhonky znovu upravovat. Ti také začínají nadávat na pejsky, jak jim ty záhonky občůrávají. Ač mi značkování pejsků přijde super - přijde jeden, vyčůrá se... přijde druhý, čuchne, zvedne nožku, přečůrá toho prvního... přijde třetí, rozhrábne tlapkou zeminu, aby pachová stopa byla níž a přečůrá oba dva... no bomba :-) vlastně mi to připomíná checkování na foursquare - tak kytičkářům to super fakt nepřijde.

Už jsem se letos účastnila debaty o tom, jak ti pejsci všechnou obchčijou a že za to vlastně mohou pejskaři, neboť si své mazlíky nedrží zkrátka. No, já nevím. S pejskařem jsem debatu na toto téma ještě nevedla (nikdy), ale když se mi občas zadaří a jdu s Matýskem (velmi společenský labrador na bytě) na procházku... je to tak velké tele, že se mi ho vážně nedaří držet zkrátka ani se škrtícím obojkem.

Docela by mě tedy zajímalo, jestli už si nějaký kytičkář podal pejskaře osobně - sprdl ho - nebo si jen tak stěžují sami sobě pod vousy do záhonku? A také, jestli nad tím už nějaký pejskař vůbec přemýšlel, že by to někomu mohlo vadit...

Já nad tím popravdě ještě nepřemýšlela. A přijde mi super, že na zastávce Antonínská na rohu jednoho pekařství a prodejny zdravé výživy je značka čůrajícího psa... symbolizuje naprosto vše... bezeslov. :-)

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

1 komentář

Obrázek uživatele admin
Anonym
26. 3. 2012
Pokus o regulaci psího čůrání už tu je: http://brno.idnes.cz/azore-tady-necurej-mas-u-chodniku-svuj-pisoar-fau-/brno-zpravy.aspx?c=A120314_1748023_brno-zpravy_dmk, ale nepřijde mi to moc domyšlené, jednak jde právě o to značkování - pes (samec) se nikdy nevymočí naráz, ale schovává si zásobu na označkování většího teritoria, a taky si moc nedovedu představit v létě (v teple) ten smrad...  Jinak jako majitelka psa (feny) se snažím po svém psovi vždy uklízet, ale jak to vysvětlit ostatním... nevím, větší postihy (nebo naopak motivace - sáčky zdarma), více košů atd. 

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback