Pirátství vs. open access

31. 3. 2011

Příloha č. 4/2011

Vítejte u další přílohy s tématem InHD videa bloku expertů.

Dlouho očekávaná přednáška Patricka Zandla, která nakonec nesla název Hermeneutika smrti intelektuálního práva, po sobě nezanechala stopu jen v hlavách studentů, ale i poměrně hojnou stopu digitální, jak vidno např. z twitteru (ano @tangero je Patrick Zandl), případně dodatku k přednášce od samotného autora na jeho blogu.

Pro pochopení širších souvislostí ještě doporučíme Patrickův starší článek, který se s přednáškou krásně doplňuje. A vystoupení Pavly Rygelové o týden později nám vlastně tematicky navazuje, neboť mluví právě o jednom z možných řešení, jak publikovat v době digitálního věku.

Open Access neboli otevřený přístup k vědeckým informacím totiž ctí autorský zákon a zároveň čtenářům dokáže poskytnou informace zdarma. Jak je to možné? A je to možné i v ČR? Sledujte na videu.

Patrick Zandl – Problematika intelektuálního vlastnictví a autorských práv v době digitální distribuce

Patrick Zandl

Současný šéfredaktor serveru Lupa.cz Patrick Zandl je spojen s mnoha aktivitami a hráči na českém internetu v roli zakladatele, podnikatele, novináře, manažera, analytika atd.

Pavla Rygelová – Open Access

Mgr. Pavla Rygelová

přednáška proběhla 24. 2011

Mgr. Pavla Rygelová patří k nejaktivnějším lidem v ČR v oblasti propagace a rozvoje Open Acces. Přednáší na seminářích na toto téma a podílí se i na organizaci české odnože mezinárodního Open Access Week. Spravuje digitální repozitář DSpace VŠB-TUO.

A přílohu tradičně zakončíme odkazy na live-bloging:
Patrick Zandl
Pavla Rygelová

Fotogalerie

V kategorii: InHD
Štítky: Inflow magazín
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback