Podzimní experti pokračují

18. 11. 2010

Příloha č. 17/2010

Listopadové mlhy prostřídané deštěm, příchod zimního času a další sociologicko-meteorologické faktory jistě zvedají návštěvnost Inflow. Uživatelé denně netrpělivě očekávají další a další kvalitní obsah vyhlášeného periodika a hlad po informacích nezadržitelně roste. A proto přicházíme se svojí troškou do info-inflow-mlýna i my.

Další měsíc a další proběhlé bloky expertů totiž předpokládají další InHD videopřílohu. A tak je tu.

Na co se dnes těšit, co si eventuálně připomenout nebo naopak zopakovat pro velký úspěch?

První příspěvek nám prozradí, proč je v IT sektoru málo žen a proč je dobré, aby jich tam bylo víc. A jak to vlastně udělat, včetně příkladů, jak to raději nedělat :-) Také se dozvíte, že nová média nejsou zas až tak nová, a jak se dá s pojmem “nová” marketingově nakládat. V tomto kontextu možná leckoho překvapí pozadí vzniku termínu “web 2.0”. A na závěr lahůdka z oblasti geolokačních služeb. Jak, v čem a díky čemu fungují, k čemu jsou dobré a kam se dnes ubírá jejich vývoj. Na den přesná data, velmi aktuálně pojaté téma. Nechybí ani pohled na sebeohrožování svého soukromí neznalými uživateli.


 

Markéta Kristová – Ženy v ICT

Markéta Kristová

přednáška proběhla 14. 10. 2010

Mgr. Markéta Kristová je zakladatelka a webmasterka webového projektu www.zkusit.cz. Dlouhodobě se věnuje otázkám přístupu žen k IT.

Jakub Macek – Internet a nová média: Jaká revoluce?

Jakub Macek

přednáška proběhla 21. 10. 2010

Mgr. Jakub Macek je asistentem na Katedře mediálních studií a žurnalistiky na Fakultě sociálních studií MU a odborným asistentem na Katedře společenských věd Vysoké školy báňské. Věnuje se teoriím nových médií, virtuálním komunitám a kyberkultuře, kromě toho je i publicistou a spoluautorem několika divadelních her.

Josef Šlerka – Location Based Service

Josef Šlerka

přednáška proběhla 4. 11. 2010

Mgr. Josef Šlerka vede obor Studia nových médií při Ústavu informačních studií a knihovnictví na Filozofické fakultě Karlovy univerzity a je šéfem vývoje ve společnosti Ataxo Czech s.r.o. Kromě toho publikuje a provozuje portál Klaboseni.cz.

a tradičně odkazy k spřátelenému live-blogingu:
Markéta Kristová Jakub Macek Josef Šlerka

Přejeme příjemnou podívanou.

Fotogalerie

V kategorii: InHD
Stáhnout přílohu: Image icon nahled_inflow.jpg
Štítky: Inflow magazín
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback