Portál CI - Rozhovor měsíce s Ivanem Špinglem

31. 12. 2009

Rozhovor s Ivanem Špinglem

Tento měsíc byl na portále zveřejněn rozhovor s Ivanem Špinglem. Firmy si na určité úrovni sami provádějí Competitive Intelligence, ale mnohdy se dopouštějí různých chyb. V jedné z odpovědí se dočtete, které jsou právě ty nejčastější.

Dále si můžete přečíst, jak si zavést ve firmě správně fungující CI systém, jaký je rozdíl mezi Competitive Intelligence a Business Intelligence, kde najít kvalitní informace týkající se problematiky konkurenčního zpravodajství a jaké jsou trendy v poslední době, např. členění CI na podoblasti CFI – Competitive Financial Intelligence, CTI – Competitive Technical Intelligence, CI Defense, systémy Early Warning.

Nové odborné články

Scanning for competitive intelligence: a managerial perspective - Článek empiricky zkoumá jaký má podnikatelský přístup a normativní přesvědčení podnikatele vliv na výkon CI a následně jaký má vliv výkon CI na strategii firmy.

CI 2.0 : Expanding the Role of Intelligence in Threat Awareness - CI i jako prostředek pro ekonomickou stabilitu, zaměření hlavně na ekonomicou situaci v USA.

Competitive intelligence : bridging organizational boundaries - o tom, že CI je důležité i pro knihovny a archívy.

Social Media Will Change Your Business - o tom, že i sociální sítě jako Facebook, MySpace, Twitter, YouTube nebo blogy můžou mít vliv na vaše podnikání.

 

 

 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback