Pozvánka na Studentské fórum 2008

15. 10. 2008

Ahojte,

chci vás všechny pozvat na akci STUDENTSKÉ FÓRUM 2008.

Už jste o tom slyšeli? Bude to probíhat 20.-21.10. (příští pondělí a úterý) a jde o přednáškové večery na téma:

20.10. EXISTUJE BŮH? VEDOU VŠECHNY CESTY K BOHU?  Aula na kolejích Vinařská v 19h.

21.10. DOBRÝ BŮH - SVĚT PLNÝ UTRPENÍ? Aula na kolejích Vinařská v 19h.

Budou to přednášky o podstatě křesťanství a je to pro všechny, kteří se o tom chtějí dozvědět víc - ať už z pohledu odpůrce nebo zájemce :-) Přednášet bude Michael Ramsden a Raphael Anzenberger. A bude to v angličtině s překladem.

Více info je na www.studentskeforum2008.cz

Hezký den!

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

15 komentářů

Obrázek uživatele Terajs
16. 10. 2008
(teda si trochu chci), ale myslím, že přednášek o Bohu a křesťanství - bla bla bla - už jsem si letos na Inflow užila dost...
Obrázek uživatele admin
Anonym
16. 10. 2008

Ano prednasek o bohu bylo na inflow opravdu hodne, ale na druhou stranu to byli diskuze v jistem smyslu nezapomenutelne :) (jako priklad nekonfliktni diskuze - od letaku ze saliny ke kvantove fyzice ve trech strankach diskuze :))

A take diky tomu nemusis chodit na to studentske forum, protoze jak jsem si prohledl otazky z jejich webu, prislo mi, ze na vetsinu z nich se tu pokoutne po diskuzich da najit odpoved...

Obrázek uživatele tom
16. 10. 2008
Náhodou by mě docela zajímalo, jestli existuje bůh. Zatím jsem se to ani na inflow nedočetl :(
Obrázek uživatele admin
Anonym
16. 10. 2008

Tys naprosto minul blog příspěvek "Kdyby existoval Bůh"??? Jak je to možné?? Komentáře k němu ti nabídnou jisté odpovědi :P

 

Obrázek uživatele tom
16. 10. 2008
Jistě že jsem ho četl, odpověď jsem se tam ale nedočetl (alespoň ne takovou, která by mne uspokojila o:))
Obrázek uživatele admin
Anonym
16. 10. 2008

Nepřispívám sice na Inflow, ale občas si něco přečtu a tak ani mně nemohlo uniknout, že křesťanství je zde často probíraným tématem.

Křesťanství, to je pro mne víra mých předků, náboženství, které formovalo euro-americkou civilizaci a kulturu.  Jistě se v dějinách křesťanství najde pár temných kapitol, ale zároveň je zde i spousta mužů a žen, kteří o dni, kdy přijali Ježíše Krista hovoří jako o tom nejlepším okamžiku v jejich životech. Zajímá mě proč. Chci vědět, co to křesťanství je a co to vlastně doopravdy znamená věřit Bohu. Jinými slovy, chci informace a chci je v určité kvalitě.

Jsem ráda, že mi tahle akce (Studentské fórum) může takové informace dát. Nejde jenom o křesťanství, pokud by mi někdo nabídnul zúčastnit se přednášky o buddhismu, kterou by vedl někdo zkušený a vzdělaný, dala bych tomu přednost před informacemi získanými z nějakého diskuzního fóra. Nic proti Inflow, ale informace v diskuzích mohou být scestné, mylné, či vytržené z kontextu.

Jako člověk, který chce vědět o čem "to" je, než "to" zavrhne, jsem moc ráda za pozvání od Ljeni a přijímám ho.

Mara

 

 

Obrázek uživatele Stáňa

Líbí se mi tvůj komentář. Díky za něj a Ljeni za pozvánku.

Stáňa

Obrázek uživatele tom
16. 10. 2008

Nic proti studentskému fóru, ale informace v přednáškách mohou být scestné, mylné, či vytržené z kontextu.

 

Ale jinak souhlas. Jen bych nebyl tak optimistický v očekávání odpovědí na otázky.. ostatně si myslím, že to, co znamená opravdu věřit Bohu (sic!) se jen těžko dozvím na nějaké přednášce.
Obrázek uživatele admin
Anonym
16. 10. 2008

Máš pravdu, jsem trochu optimistická. Informace na přednáškách jistě nemusí být stoprocentní, ale já to risknu. Přijdu, poslechnu si, uvidím.

Jsou otázky, na které člověk může dostat odpovědi od jiných lidí. A pak jsou takové, na které si musí odpovědět sám, tím, že to riskne, a něco udělá. Kdybych v životě neochutnala čokoládu a někdo se mi snažil popsat její chuť, můžu mít určitou představu, ale dokud si sama nekousnu, tak doopravdy nevím. Nemám odpověď na otázku, jak chutná čokoláda. A tak možná ani nikdy nezjistím, jaké to je, věřit Bohu. Ale možná jednou jo, uvidíme.

Mara

Obrázek uživatele admin
Anonym
16. 10. 2008

Také jsem u takovýchto přednášek, seminářů, akcí trochu skeptická... jednou jsem navštívila přednášku rosikruciánů... taktéž s lákavým názvem (bylo to cca před dvěma lety, takže už si přesně nepamatuju..něco o syntéze náboženství...), no a co se z toho vyklubalo - jen plané povídání o ničem (nebo o všem, co všichni víme...), a kdy se více dozvíme na další přednášce/kurzu, která bude tehdy a tehdy za poplatek ten a ten... v následné diskuzi jsme se opět nic nedozvěděli, ani na přímé dotazy... jen chození kolem horké kaše...

nj, informace něco stojí...takže pozor, aby vás odpovědi na tyto otázky nepřišly pěkně draho.. myslím, že každý by si měl cestu najít sám... 

Obrázek uživatele Lotyna
16. 10. 2008

Ano souhlas! Každý by si měl hledat cestu sám... Je jasný, že se člověku někdy (a jindy dokonce často :-)) derou různý otázky na mysl a že hledá místa/lidi, který by mu na ně dokázali odpovědět. Nakonec je to ale na každém - to čemu uvěří. Někdy je ale to, čemu člověk uvěří, přímo-úměrné přesvědčovacím schopnostem druhé strany... A to může být pěkně nebezpečný... Víra je strašně silná věc - je založená skoro výhradně na emocích. A když je v rukou někoho jiného než vás samých, jste skoro jako loutky...

Mě popravdě podobný akce taky trochu zajímaj, ale spíš z mé osobní zvědavosti a "studijních" důvodů než abych tam hledala odpovědi na to, co je bůh a jaký je smysl bytí... ale popravdě mě i trochu děsí, že bych se třeba jednou ocitla na něčem podobném jako je toto:

(doufám že všichni pochopili, že hudba není původní :-D - akce tohoto typu, mi naopak vůbec nevadí :-)

Obrázek uživatele admin
Anonym
16. 10. 2008
Super video! Bude se to na studentske konferenci vypadat podobne? Jestli ano, jdu!
Obrázek uživatele EVa
16. 10. 2008
Aby to takto nevypadalo ještě i na jiné konferenci :-).
Obrázek uživatele admin
Anonym
16. 10. 2008
Aha. Ja samozrejme myslel studentske forum. Ale jestli to takhle bude vypadat i na Infokonu, jdu tam taky! :)
Obrázek uživatele Katka Hošková
Na Infokonu to bude vypadat mnohem, ale opravdu mnooohem líp! Takže neváhej a pojď.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback