Pozvánka na workshop a 10. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích

Ve čtvrtek 19. 10. 2017 se bude konat v Ballingově sále v Národní technické knihovně 10. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích. Na programu jsou české i zahraniční příspěvky, bude zajištěno tlumočení z angličtiny do češtiny.

Na konferenci bude představen nový repozitář Univerzity Karlovy a nová směrnice ohledně formátů pro odevzdávání VŠKP (rovněž na UK) nebo šedá literatura z oblasti umění. Právní příspěvky samozřejmě nebudou chybět. A hned několik přednášejících se budou věnovat výzkumným datům, jejich ukládání, zpřístupňování a propojování s dokumenty.

Výzkumným datům bude věnován také zvláštní workshop den před konferencí ve středu 18. října. Lektor, pan Joachim Schöpfel z Univerzity v Lille, se bude věnovat problematice výzkumných dat spojenými s dizertacemi, jejich správě, archivaci a zpřístupnění.

Více informací o konferenci i workshopu (včetně programu a přihlašovacích formulářů na obě akce) najdete na webu konference. Účast na workshopu je zdarma, na konferenci se vybírá vložné 300 Kč, studenti a zaměstnanci společnosti TECH mají vstup zdarma.

 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback