Proč poslouchat audioknihy - osobní výhody pro každého

 1. Audioknihy nás vracejí do dětských let

  • Vzpomínáte, jak jste byli malí? Četli vám rodiče před spaním? Nebo jste snad vlastnili svou vlastní sbírku pohádek na gramofonových deskách? Já žrala Hurvínka a Pejska a kočičku. Uměla jsem je skoro nazpaměť. Měli jste taky nějakou oblíbenou? Přiznám se, že si je někdy ráda pustím ještě teď. Když je slyším před spaním, připadám si, jako by mi bylo zase 5. :-)
 2. Audioknihy šetří naše oči

  • ...což je pochopitelné, že? :-) Když člověk poslouchá, většinou k tomu nepotřebuje oči. Proto jsou audioknihy skvělou alternativou pro nevidomé či pro lidi s poruchami zraku. Ale i lidé, co mají oči jak ostříž, mohou přece dát na chvíli svému zraku "voraz" a zkusit "číst se zavřenýma očima".
 3. Audioknihy vylepšují pozornost

  • Taky vám někdy přijde, že vlastně ani nevíte, co teď přesně děláte, jelikož zároveň vykonáváte 5 různých činností? A stává se vám, že si při tom uvědomíte, že se ani na jednu z těch činností nesoustředíte úplně? V dnešní době je to bohužel už prakticky normální. Vliv informačních technologií na nás dopadá stále více a my jsme nuceni zrychlovat svou práci a zvládat přitom několik věcí naráz. Při práci na počítači překlikáváme z jednoho okna na druhé; často se stává, že máme jednu práci "rozdělanou" a paralelně začínáme dělat něco jiného. Myšlenky nám neustále těkají a těkají... ale my nemůžeme jinak, protože potom bychom nestačili tempu dnešní doby.
  • Poslech audioknih však může pomoci naši pozornost procvičovat, aniž bychom ztráceli čas. Když totiž posloucháme dlouhou dobu, naše mysl se musí koncentrovat stále na to samé. Naše tělo však může zároveň vykonávat něco úplně jiného.
 4. Audioknihy šetří čas

  • To souvisí už s tím předcházejícím. Stává se vám často, že byste si rádi četli, ale bohužel musíte z časových důvodů dát přednost jiné aktivitě? S audioknihami můžete zkombinovat obojí. Právě proto si audioknihy oblíbilo tolik hospodyněk, zahrádkářů, řidičů, kutilů, milovníků ručních prací, apod. (článek o tom, kde všude můžete audioknihy poslouchat naleznete např. zde). Díky audioknihám můžete mít tedy dva (požitky :-)) v jednom! No neberte to! :-)
 5. S audioknihou není člověk nikdy sám

  • Někdy kolem sebe prostě potřebujeme slyšet hlasy, které nám připomenou, že na světě nejsme sami (nebo nám zaručí, že neusneme - například když řídíme auto :-)). A není krásné, když na nás promlouvá právě naše oblíbená kniha?
  • Navíc když máme puštěnou audioknihu, můžeme ji "číst" společně s dalšími lidmi zároveň. Stačí jen stisknout tlačítko PLAY.

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

3 komentáře

Obrázek uživatele admin
Anonym
21. 12. 2009

Skvělý je podle mě důvod č. 4. - skloubit více činností najednou. 

Audioknihy je možné sehnat např. na www.radioservis-as.cz . Poradíte/doporučíte, kde jinde?

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback