Projekty do Capsy

Vzájemná spolupráce je velmi důležitá a jsem moc rád, že ji vyučující působící v KK FF MU podporují zadáváním projektů. Určitě to všichni znáte. Nejprve se všichni sejdou, vyberou téma, rozdělí si úkoly a pak většinou komunikují online. Vyměňují si emailem názory a hlavně soubory, které pak někdo spojí do jednoho celku, a v ideálním případě se vše odevzdá v termínu. Teď to však jde dělat ještě jednodušeji. Nedávno jsem na internetu narazil na online službu, kterou jsem si okamžitě zamiloval a lituji jen toho, že jsem ji neobjevil dřív. Jmenuje se Capsa a slouží ke správě projektů. V základní verzi je zdarma. Co tato služba umí? V prvé řadě si můžete vytvořit až 5 uživatelský účtů (za další si musíte připlatit). Jednotlivým uživatelům můžete nastavit práva přístupu a přidat k nim kontaktní údaje. Dále máte k dispozici kalendář, kam lze vkládat všechny důležité termíny týkající se projektu. Mimo to si můžete v systému nastavit, aby byli všichni členové automaticky upozorněni na blížící se termín emailem. Ale to nejlepší teprve přijde. Capsa nabízí souborového manažera, do něhož můžete ukládat jakékoliv soubory. Navíc je lze editovat online. U wordovského dokumentu to funguje tak, že se po kliknutí na ikonu editace otevře daný dokument přímo ve Wordu, vy jej upravíte a po uložení se automaticky přenese zpět na server. Rychlé, praktické a jednoduché. Navíc systém uchovává i předchozí verze daného souboru. Ocenění si zaslouží také funkce zamykání dokumentů. Pro každý projekt je k dispozici prostor o velikosti 1GB a jeden soubor může mít max. 50MB. Abych jen nechválil, verze zdarma nenabízí technickou podporu, neprovádí se pravidelné zálohování (lze doobjednat za příplatek nebo musíte zálohovat ručně) a v autentizované části se může objevovat reklama (já jsem na ni ještě nenarazil :)). I přes tato "negativa" doporučuji službu vyzkoušet. Jak říká klasik v jednom českém filmu: "No nekupte to, když je to tak levný!" Já Capsu právě využívám pro svou magisterskou práci a zatím jsem nadmíru spokojen. P.S.: Jsem zvědav, kdo do komentářů pod článkem napíše jako první film, z něhož jsem citoval, a onoho herce, který výrok pronesl. Aspoň budu vědět, že můj blog někdo čte ;)
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

6 komentářů

Obrázek uživatele espoo
Slavnosti sněženek, Jaromír Hanzlík [myslím]...pro radost :) U mě to už je bohužel s Capsou po diplomce, ale i tak dík za tip. esp.
Obrázek uživatele Martin Krčál
Skvělé, to bylo opravdu rychlé :)
Obrázek uživatele espoo
není nad dobrou RSS čtečku :)
Obrázek uživatele tvaishar
Capsa dobrá, je česky, což je velké plus. Dalším podobným správcem projektů je basecamp (http://www.basecamphq.com), i když se zdá býti poněkud robustnějším. Využívají jej i renomované firmy (např. AdaptivePath). Nabízí také program, který je zdarma, nicméně zajímavější jsou až ty placené :-(
Obrázek uživatele admin
Anonym
1. 9. 2009
Ano, ano, capsa je super! Používám pro sdílení diplomových prací svých studentů, pro sdílení dokumentů našeho basketbalového klubu, a taky v mé profesionální poradenské praxi.
Obrázek uživatele ÁJA
1. 9. 2009
Nedávno jsem se po něčem podobném porozhlížela, nicméně nedostatečně intenzivně. Určitě využiji na závěrečné práce a další projekty. Ještě že máme Inflow ;).

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback