Redakce cestuje : o Aljašce, medvědech a srpnovém Inflow

7. 8. 2008
 

Tak se to tak přihodilo. Věděli jsme už dlouho dopředu, že se to musí koncem července stát. Naše redakční tmavovláska Katka, bezedná studnice nápadů a nepostradatelná spolupachatelka Inflow odletěla spolu s plyšovým Flowem za krásami přírody, poznáváním a bručením volně pobíhajících medvědů na vzdálenou Aljašku. Srpnový editorial tak zůstal plně v mojí moci (nebo taky bezmoci? :-)). V září se každopádně všichni Inflowáci můžou těšit na zajímavou reportáž z jejího cestování, kde se možná dozvíme o statečných bojích s divou zvěří, slastech a strastech přežívání v divoké přírodě a nevšedních dobrodružstvích odvážných cestovatelů.

Pokud jste právě cestovatelsky naladěni, určitě vás zaujme rubrika Knihovníci na cestách. Poeticky vám přiblíží atmosféru Perly Středomoří Terka Matýsová, která nám zaslala svoje bezprostřední pocity po návratu z dovolené na Korsice. I já přispívám svou troškou do mlýna vlastními zážitky z cestování po řeckém ostrově Kréta. Někteří z vás už možná četli cestopis Slávka Kresty popisující jeho putování Mexikem. Jelikož jsme ho zveřejnili až v druhé půli července, moc se nám líbil a nechtěli jsme ho hned „utopit" v archivu, rozhodli jsme se ponechat vám ho na očích i v průběhu srpna. Taky máte za sebou krásné letní cestování? Tak se s námi podělte, jsme moc zvědaví! :-)

A teď trochu vážněji a více knihovnicky. Slávek se nevyzná jen v Mexiku, poslal nám i příspěvek o metadatovém standardu Dublin Core, jeho charakteristice a průzkumu jeho využívání u vybraných web stránek v ČR. Přednáška Ing. Martina Vojnara v rámci Bloku expertů zaujala Markétu Bočkovou, která napsala příspěvek o ISO normách v knihovnictví. V dalším příspěvku nás Jan Németh seznamuje s funkcí informačních kiosků (infoboxů), které spravuje Regionální knihovna Karviná. V rubrice Informační věda zveřejňujeme příspěvek Gabriely Šimkové na téma Knihtisk v pojetí McLuhana.

Tak se to tak přihodilo. Nové vydání Inflow je na světě a my věříme, že se bude líbit

Za celý redakční tým a další spolupachatele Inflow

Lucka

P.S. ... a nemyslete, že by tesknící In zůstával bez Flowa sám, má hodně kamarádů.
O tom přeci taky Inflow je :-)

Paktovani s medvedy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie

Štítky: editorial
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

1 komentář

Obrázek uživatele Katka Hošková
Internet dobyl Aljasku, presto, ze jsem skoro nikde nechytila mobilni signal, Internet maji v kazde chate uprostred divociny. Proto posilam skrze Inflow pozdrav z divociny, z krasneho mestecka o 10 domech, Hope.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback