Regionální knihovna Karviná v "SecondLife"

Od 1.7.2008 se Regionální knihovna Karviná připojí k českým firmám prezentujícím ve virtuálním 3D prostředí „SecondLife“.

 secondlife

Již od 1.7.2008 budou moci uživatelé „SecondLife" využívat služeb Regionální knihovny Karviná v tomto prostředí. Účelem umístění knihovny do prostředí  „SecondLife" je jedinečná možnost prezentace knihovny a města Karviné v nově se rozvíjející oblasti elektronických informací. Jeho prostřednictvím budete mít možnost navštívit Informační portál karvinských firem - Infoservis, elektronický obchod Antikvariát, Rešerše, Meziknihovní výpůjční systém (MVS), webové stránky RKK, ale také začíst se do časopisu SOVA, který vydává Regionální knihovna Karviná a další služby, které budou plně využívat přednosti tohoto prostředí.

„SecondLife", v překladu „Druhý život", je 3D virtuální svět. V tomto světě je možno si pronajmout pozemek za měsíční poplatek, na kterém může nájemce prezentovat své služby, které poskytuje v reálném světě, stavět objekty, vydělávat peníze, tzv. Lindiny, odpočívat. SecondLife není jen hra, ale umožňuje vzdělávání formou vzdělávacích kurzů, poskytování různorodých informací z celého světa.

Součástí tohoto prostředí je i České město pro česky a slovensky hovořící osoby na lokaci „Czechoslovakia", o které se stará firma beVirtual, s.r.o. Pomocí této firmy se již v „ SecondLife"  prezentují firmy např. firmy O2, Staropramen, Raiffeisent bank, Policie ČR a další.

V současné době je na celém světě zaregistrováno v tomto prostředí přes 13 800 000 uživatelů. Okolo 30 000 českých a slovenských občanů si toto prostředí vyzkoušelo a 13 000 se opětovně vrací.

Chcete-li se připojit již k mnohým návštěvníkům tohoto prostředí a prohlédnout si tento 3D virtuální svět je nutno se zaregistrovat na http://www.secondlife.cz/.

 

Použité zdroje

www.secondlife.cz 

www.secondlife.com

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

7 komentářů

Obrázek uživatele admin
Anonym
7. 8. 2008

Skandální podnikání firmy Beneta.CZ v českém Second Life!

Tiskové prohlášení firmy Jaroslav Peňaška - informační systémy (provozovatele www.virtualnisvety.cz a www.secondlife.sk) Beneta.CZ a pan Martin Dvořák alias Martin Duncker v Second Life nás i vás podvedli. Více na: http://www.virtualnisvety.cz/skandalni-… nebo na www.secondlifeprofessionals.com/vs

Obrázek uživatele admin
Anonym
29. 8. 2008
Pan Peňaška s naší společností v roce 2007 několik týdnů spolupracoval. Spolupráce byla z naší strany ukončena a od té doby je naše jméno vláčeno desítkami internetových diskuzí a jsme obviňováni ze lží a podvodů. Všechna tato obvinění jsou křivá a jsou motivována pouze osobním zviditelněním se pana Peňašky na úkor úspěšných aktivit naší společnosti. Hledáme veškeré právní cesty, jak se tomuto internetovému pronásledování bránit. Aktuální stav tohoto "sporu" zveřejňujeme na adrese http://secondlife.cz/jaroslav-penaska. Omlouváme se všem čtenářům za obtěžování. Martin Dvořák, za tým společností BENETA.cz, s.r.o. a beVirtual, s.r.o.
Obrázek uživatele admin
Anonym
13. 9. 2008
Pan Dvořák se chová jako každý zloděj chycený při činu - zkouší pošpinit moje jméno, aby svoje očistil. Ale narozdíl ode mne, který jsem o jeho podvodech předložil desítky nezpochybnitelných důkazů, tahle nula jen šíří špinavé pomluvy a spoléhá na svoje prachy na právníky, kontakty se zblbnutými novináři a na to, že dělá v SL zakázky pro Policií ČR, což považuji za potenciálně korupční chování a vyhazování peněz daňových poplatníků na živení podvodníků a jiných grázlů. Ale to je mi jedno - inteligentní lidé si jistě informace na Internetu dohledávají sami a podobným firmám a lidem se vyhnou obloukem. A ti ostatní - ať platí, když jsou hloupí. Na světskou spravedlnost v tomhle světě už nevěřím, ale pamatujte pane Dvořáku - boží mlýny melou pomalu, ale jistě a i když Vám to možná tady na Zemi projde, za Vaše zločiny se jednou jistě budete smažit v horoucím pekle!
Obrázek uživatele Tomas Bouda
Abyste se mohli všichni správně rozhodnout jak hlasovat, doporučil bych k přečtení Spory v českém Second Life. Autorem je Jan Rylich, absolvent Informačních studií a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Jaho článek splňuje objektivní kriitéria a především nehodnotí...

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback