Regionální knihovna Karviná v SecondLife

Virtuální prezentace Regionální knihovny Karviná v prostředí SecondLife

Od poloviny roku 2008 provozuje Regionální knihovna Karviná virtuální prezentací v 3D prostředí Secondlife. V této virtuální prezentaci se můžete dostat na některé portály provozované knihovnou. Jsou to například informační portál karvinských firem (karvina.info), informační portál knihoven (knihovna.info), informační portál města Karviné (MIS), portál Antikvariátu, portál meziknihovního výpůjčního systému (MVS) a také knihovnická databáze Rešerše.

Můžete se zde také seznámit s časopisem Sova vydávaným Regionální knihovnou Karviná nebo s vybranými aktuálními akce na daný měsíc, které jsou vystavené na informační tabuli před virtuální knihovnou. Samozřejmostí se již stala přítomnost zaměstnanců knihovny v tomto prostředí v pracovních dnech  od 9:00 do 11:00 hodin,  od 12:00 do 16:00 a v sobotu od 9:00 do 12:00 hodin, aby mohli případným zájemcům prezentovat naše služby nebo dle potřeby  návštěvníkům zodpovídat jejich dotazy.

O tom, že tato prezentace byla přijata kladně svědčí dosavadní návštěvnost virtuální knihovny. Za období červenec až prosinec, tedy za 6 měsíců, navštívilo virtuální knihovnu 3 154 virtuálních hostů. Tito návštěvníci nejen využili našich služeb formou portálu nebo osobní konzultace, ale také přišli s podnětnými nápady a připomínkami, které nám ukázaly možnou cestu dalšího rozvoje této prezentace. Návod, jak se přihlásit do prostředí SecondLife a kde najít virtuální knihovnu naleznete na stránkách Regionální knihovny Karviná v  aktualitách (http://www.rkka.cz).

Do budoucna plánujeme další zkvalitnění našich konzultačních služeb, vytvoření 3D katalogu knihovního fondu Regionální knihovny Karviná nebo prezentace výstav známých českých a polských autorů.

 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback