Remixers: Google Chrome a Insights for Search, fámy on-line

V mé čtečce se zachytily odkazy z blogů a e-zinů, které by mohly někoho zajímat.
 

Nový prohlížeč - Google Chrome


60 otázek pro Google Insights for Search

Zajímavé náhledy do statistik vyhledávání přináší nedávno spuštěný Google Insights for Search. Nejlépe ho asi využijí politici, obchodníci, novináři nebo sociologové, ale na své si určitě přijdou i všichni ostatní zvědavci. Posuďte sami na následujících 60 příkladech.

Zdroj: Všemi osmi


Stáhněte si fámy v MP3!

Kdybyste náhodou neměli moderních fám dost, tak vězte, že dnes také odstartoval nový web Českého rozhlasu Leonardo, který se problematice věnuje. Populárně-naučná stanice Leonardo totiž rozhlasovou adaptaci některých příběhů vysílala v rámci pořadu Sedmý světadíl. Na základě této adaptace, kterou namluvili například Alfréd Strejček nebo Miroslav Táborský, pak vznikl výše zmíněný web, na kterém nejsou jen fámy samotné, ale také videokomentář Petra Janečka. Ten vysvětluje, jak vznikly a jak se šířily.

 Zdroj: Blok Filipa Rožánka


Remixers – to jsou ti, kteří vytváří nové hodnoty použitím stávajících dat. Entuziasti jsou novodobými „gatekeepers“, třídí a hodnotí informace, které k nim přichází a dělí se o své poznatky. Sem patří blogeři, recenzenti, nebo „diggeři“, kteří se z pozice lokálních opinion makers dostali dál, protože nyní mohou ovlivňovat výrazněji a mají větší dosah.  

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

1 komentář

Obrázek uživatele Enapay
V souvislosti s Chrome se objevila zajimava afera, kdy se ukazalo co za nepekne veci je napsano v licenci pro jeho pouzivani: Odesláním, zveřejněním nebo zobrazením obsahu udělujete společnosti Google trvalou, neodvolatelnou, celosvětovou, bezplatnou a nevýhradní licenci k reprodukování, přizpůsobování, upravování, překládání, publikování, veřejné prezentaci a šíření.... Zdroj Po verejne kritice Google tento bod smlouvy zmenil, ale myslim ze samotny fakt, ze to tam bylo mluvi za sve. Ostuda pro Google a pochvala pro vsechny angazovane kteri jej donutili to zmenit.

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback