Richard Papík pro Portál CI

22. 11. 2009

Vůbec nic jsem o problematice CI nevěděl

Zajímá vás, jak se Richard Papík vůbec dostal ke konkurenčnímu zpravodajství? Portál CI vám s ním exluzivně přináší rozhovor, který pořídila Martina Macháčková. Richard Papík hovoří o svých začátcích s CI u nás, o osobách, které ho ovlivnili a které pro něj jsou stále inspirací.

Konjunktura a SCIP

Dále si můžete přečíst, v jak stavu se právě nachází projekt Konjunktura, proč skončil SCIP, že se studentům vyplatí stát se členy SCIPu a že Češi nemají až takovou potřebu se sdružovat v profesních organizacích.

CI jako součást výuky 

Neméně zajímavé je pak jeho zodpovězení otázky, jak velký prostor je věnován CI ve výuce ÚISK. Knihovnické školy v tomto mají náskok před ekonomickými a podle jeho názoru i CI na našich školách je na lepší úrovni než v zahraničí.

Celý rozhovor se můžete přečíst na stránkách Portálu CI: http://www.portalci.cz/ci-v-praxi/odborne-clanky/rozhovor-s-phdr-richardem-papikem

 

CI jako "dítě marketingu"

V prosinci můžete očekávat rozhovor s Ivanem Špinglem, kde se dozvíte něco o historii CI u nás, o typických chybách, které dělají firmy, jenž si provozují CI sami. Dále o rozdílu mezi Competitive Intelligence a Business Intelligence a nebo kde získávat kvalitní informace z oblasti konkurenčního zpravodajství.

 

 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback