Rok v dopisech

Nejprve ... bych chtěla popřát nově vzniklému časopisu dlouhý a úspěšný život plný průkopnických článků a zajímavých a aktuálních informací, a to nejen z našeho oboru.

 

Zakládám blog s nálepkou vyučující a tudíž se očekává, že zde budu nabízet postřehy z odborného světa, zejména z oblasti organizace poznání a vyhledávání informací a skutečně nebudete mými výlevy z této oblasti ušetřeni. Dnes bych se s vámi ale chtěla podělit o nadšení, které mi způsobila sbírka korespondence Rok v dopisech, kterou sestavila  Bronislava Janečková (http://www.radioservis-as.cz/katalog/zbozi.php?detail=1026). Jde o tištěnou podobu úžasného stejnojmenného rozhlasového pořadu stanice Vltava (zvukový archiv je dostupný z WWW: http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=2872). Kniha je plná korespondence známých i neznámých pisatelů z různých období českých dějin. Na každý den zde naleznete jeden či dva dopisy od jedné osobnosti doplněné komentářem, který uvede čtenáře do potřebného kontextu. Jsou to dopisy různé – veselé i smutné, optimistické i pesimistické, zamilované i přátelské. Každý však přináší zajímavé postřehy a úvahy, vhled do dané doby a myšlení tehdejších lidí, vhled do mysli známých osobností ze světa kultury, politiky a vědění. Jde o výbornou knihu pro ty, kteří rádi své mysli před spaním dopřejí trochu potěšení z krásného, avšak usnou po deseti minutách otevření knihy a k myšlence se doberou až za týden. Už se těším na druhý díl. Zjistíte-li dříve než já o jeho vydání, dejte mi vědět. Radioservis totiž nenabízí službu Alerts.

 

A ještě jeden tip z Radioservisu. Byla vydána rozhlasová dramatizace románu Jméno růže od U. Eca (http://www.radioservis-as.cz/katalog/zbozi.php?detail=827), kterou už dvakrát odvysílala výše jmenovaná stanice Vltava.

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback