Román na pokračování

31. 5. 2010
Editorial

Od obecného ke specifickému

V hektickém studijním, zkouškové, státnicovém, ... a snad již krásném měsíci červnu za vámi opět přicházíme s další „várkou" Inflow! Doufáme, že vás potěší, že se po rozbalení čísla budete moci (znovu) setkat se svými oblíbenými autory. I tentokrát v periodické části Inflow zazáří hvězdy z Bloku expertů - zaujmout vás může volné pokračování úvahy Zlaty Houškové nad směřováním profesního spolku SKIP a jistě přivítáte i článek Firmy v éře sociálních médií, jehož autorem je Adam Zbiejczuk.

Adam Zbiej­czuk  (video InHD)

V příspěvku Vliv informatizace na knihovnictví si připomenete, co všechno způsobil a odstartoval internet a s ním spojená automatizace v knihovnách. Hned si představíme i jednu z konkrétních podob moderních knihovnických služeb - E-knihovnu Městské knihovny v Praze a její projekty orientované na zpřístupnění beletrie.  Dvoustupňově si projdeme i aktuálním tématem webové analytiky - s jejími nástroji vás seznámí Martin Čech a s možnostmi aplikace do virtuálního světa Tomáš Bouda.

Od monografie k seriálu

A následují další kapitoly rozečteného - druhý díl výjimečného rozhovoru s nevšedním knihovníkem Ianem Stringerem a článek Lindy Prágerové o informačním chování virtuálních komunit. Navrch ještě přidáváme rozhovor s Markétou Kristovou, socioložkou a IT specialistkou s názvem IT potřebuje nadané ženy, ne podprůměrné muže. V kompozici dílů Inflow se nebojíme ani utopie a exotiky. Kráčí knihovník jako druh vstříc svému vyhynutí? V jakých končinách je dobré chodit do knihovny raději bez bot?

Zaujali jsme vás alespoň trochu? Věřte, že se snažíme. Dopřejte si tedy s námi i nyní zážitek z četby Inflow - vašeho (napínavého) románu na pokračování... 

Fotogalerie

Štítky: editorial
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback