S Jesisem nejen o jejích názorech a blozích, ale tak trochu i o ní samotné…

Otázka: Kdo je Jesisem? Odpověď: Jesisem je úžasně tvořivá blogerka, která si svůj blog na Inflow založila již před třemi roky a třiceti třemi týdny (k 3. 11. 2011), tedy v době, kdy bylo Inflow ještě malé novorozeně. Od té doby zvládla napsat do svého blogu 15 příspěvků a také založit si svůj vlastní blog s netradičním názvem Zlikatost. Krom toho je také velmi vtipná, milá a originální slečna s černými vlasy a uhrančivýma očima, která je vždy plná energie, dívá se na svět s nadhledem a umí každému poradit. Pokud vám tyto informace o Jesisem nestačí, tak si přečtěte následující rozhovor a pokud vaše zvědavost nebude i tak uspokojena, tak se jí jednoduše sami zeptejte, potkat ji můžete nejčastěji v prostorách KISKu.

Blogerka a redaktorka Inflow Marta si povídala s blogerkou Jesisem.

Marta   Jesisem

Marta: Jesisem, na začátek mi prozraď, proč Jesisem? Odkud se vzala tato Tvoje přezdívka, pod kterou Tě zná pomalu více lidí, než pod Tvým skutečným jménem?

Jesisem: Když mi bylo oznámeno, že se mnou bude uhotoven rozhovor, okamžitě mě napadlo, že toto bude jedna z otázek. A taky jo! Je to totiž taková tuctová otázka a odpověď na ni vlastně nikoho moc nezajímá. Já to tak u svých čtenářů beru - když to nezajímá mě, tak ani mé čtenáře (čistě proto, že mám své čtenáře rád!).
Jediné, co se může stát, když na ni odpovím, je to, že to slovo „Jesisem" ztratí kus svého kouzla. Nechť si to každý vykládá, jak chce. Je mi to mňouk.

Marta: Jak vnímáš Jesisem? Jak bys ji popsala?

Jesisem: Vnímám ji jako sebe, poněvadž jsem to já. Jinak nevim, možná ten dotaz nechápu.
Prosimvás, pokud někdo ze čtenářů touží vědět, jak vypadám, může mě co fous potkat někde na KISKu (nebo v kavárně). Obvykle jsem v seminárce nebo caním u Marušky (nebo jsem v kavárně), takže no problem. Popis tedy není nutný, prostě se kdyžtak doptejte.

Marta: Na svém blogu na Inflow máš v popisu napsáno: „Můj blog je nutně velký, protože já jsem malá." Skutečně se tak cítíš a vidíš?

Jesisem: Jasněže to tak vidím, proto jsem to tam přece napsal.

Marta: Patříš mezi jedny z prvních blogerů na Inflow, co Tě přimělo si na Inflow založit blog?

Jesisem: Já jsem blog chtěl dlouho, ale pořád jsem se tak nějak nemohl odhodlat (rozhompat), kam ho smrknout. No a pak Petr přišel s tím, že u zkoušky nafasujeme nějaké kreditos (bodíky mám na misly), tak jsem to toho šel.

Marta: V současné době velmi často píšeš na svůj blog, s poměrně netradičním názvem, Zlikatost. Prozradíš mi, jak a proč Zlikatost vznikla a co způsobilo, že jsi svůj blog tak originálně pojmenovala?

Jesisem: Zlikatost vznikla proto, že jsem došel k zázvoru, že se na Inflow moc nehodí některé mé posty. Tak jsem přešel na Blogspot. Jmenuje se to Zlikatost, protože jsem chtěl zlikatý blog. Lepší název jsem po kapsách neměl, tak přesně to způsobilo, že jsem ho tak originálně pojmenoval.

Marta: Jak bys charakterizovala Zlikatost?

Jesisem: Je to blog Jesisem.

Marta: Jaké jsou, podle Tebe, rozdíly mezi Tvým Inflow blogem a Zlikatost blogem?

Jesisem: Že na Zlikatost se vyjadřuji i k tématům, která se na Inflow nehodí.

Marta: Co by Tě přimělo psát častěji na svůj blog, který máš na Inflow?

Jesisem: Netuším. Možná redyzajn? A uzdravit mi Drupal, já rád ty klikací edytory.

Marta: Změnilo se, podle Tebe, Inflow hodně v porovnání s dneškem a jarem 2008 z hlediska uživatelů, atmosféry, nebo je stále stejné?

Jesisem: Je to podle mě horší, ale nějak to moc neřeším, pořád tam nakukuji.

Marta: Kdybys dělala rozhovor sama se sebou a zajímala se o Jesisem jako blogerku, jakou otázku by sis položila?

Jesisem: „Jesisem, jak je možné, že jsi schopná radit vždy, všude, všem a ve všem? Máš v plánu někdy vydat soubor svých genyjálních rad knižně? Kde bereš tu energii? A nápady? Všimla jsem si, že na Zlikatosti máš básně haiku a tanka - zajímáš se nějak speciálně o japonskou kulturu a literaturu? Jesisem, máš úžasný cit pro jazyk - dá se to naučit nebo se s tím musí člověk narodit? Kde bereš inspiraci pro svoji tvorbu? Zbožňuji to, jak se umíš podívat na věci s nadhledem, můžeš čtenářům poradit, jak na věc? Jesisem, i když se následující dotazy netýkají přímo blogů, musím se zeptat: slyšela jsem, že často maluješ obrazy, můžeš nám to nějak přiblížit? Všichni víme, že vlastníš děsněsupervzácnou sběratelskou kytaru, na kterou hraješ - máš v plánu někdy vydat album nebo zakoncertovat? Máš úžasný smysl pro humor, řekneš nám nějakou hezkou historku z poslední doby? Vím, že máš hodně mimoškolních aktivit, povykládáš nám o nich něco? Údajně ráda zpíváš, je to pravda?"

Marta: Jesisem, teď máš prostor a můžeš cokoliv vzkázat čtenářům a blogerům Inflow, co jim vzkážeš?

Jesisem: Že je mám rád, protože jsou to momentálně moji čtenáři. Já mám své čtenáře rád. Jinak radši nic.

Fotogalerie

Štítky: Inflow, blog, bloger
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

6 komentářů

Obrázek uživatele admin
Anonym
8. 11. 2011
Já bych chtěla vzkázat, že jsem velká fanoušek Jesisem a že bych s nim chtěla prožit hezké chvilku u café v kavárně (nebo u Marušky)... nebo i jiné chvilky. Intimní! Líbí se mi jeho čerň, ale i jiné barvy (těla), i výrazz i zlikatost (až na kost)! Tak budu čekat a doufat, že někdy něco bude... A.
Obrázek uživatele admin
Anonym
8. 11. 2011
Jo, a chtěla bych na Tebe namalovat (taky i) obrazz! By se Ti líbil... A.
Obrázek uživatele admin
Anonym
8. 11. 2011
Předposlední odstavec je plný zajímavých potenciálností pro nové články na Zlikatosti! Já mu fandím, je to chlapec šikovná.
Obrázek uživatele admin
Anonym
8. 11. 2011
Chtěla bych poprosit autorku/editorku článku, aby Jesisem s "úžasným citem pro jazyk" nevkládala do úst výrazy jako "misl" a článek si po sobě přečetla, aby omezila překlepy na minimum. Je to docela hloupé;)
Obrázek uživatele Jesisem
Zde bych chtěl udělat vysvětlení - že ony překlepy nemá na svjedomí editorka/autorka článku, ale Jesisem. Jesisem totiž takové psaní píše schválně. Čistě jen tak, ze cviku... aby se nenudil (a čtenáři aby se procvičili, mám je přeci rád, proto to dělám!) :)
Obrázek uživatele Marta
9. 11. 2011

Když mi Jesisem zasílala své odpovědi, tak mě vysloveně žádala, abych jí tam její "chyby" nechala. Pouze jsem plnila její přání. ;) Naopak se mi Jesisin styl psaní líbí, je zábavný a není nudný. Člověka nutí udržet pozornost.  Jsem tedy moc ráda, že jste se u rozhovoru nenudila a dočetla ho až do konce.

Ps: Překelpy dělám docela často, ale troufám si tvrdit, že jsem, výjimečně, žádný neudělala a pokud ano, tak o něm nevím. :)

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback