Seminář ve Vyškově

Minulou středu a čtvrtek jsem se za naši knihovnu zúčastnila první části semináře Pomoc veřejných knihoven s realizací průřezových témat a klíčových kompetencí, který uspořádala Moravská zemská knihovna Brno a konal se ve Vyškově.

Vůbec jsem netušila, co přesně si mám pod tímhle dlouhým názvem představit, co mě čeká. Seminář byl dvoudenní, další dva dny mě čekají v květnu a závěrečné shrnutí v červnu.

Tento zajímavý seminář vede Nina Rutová, lektorka Kritického myšlení o. s.

Kritické myšlení není hnutí, které by cokoli nebo kohokoli kritizovalo, jak by se mohlo dle názvu zdát :), ale učí učitele, knihovníky a pracovníky novým metodám v práci s dětmi a návštěvníky knihovny.

V první části jsme se s kolegyněmi naučily, jak dále rozvíjet téma, o kterém chceme přednášet např. na besedě, což jsem si zrovna dnes vyzkoušela v praxi :). Nové metody, které jsme poznaly jsou: myšlenková mapa, metoda volného psaní, čtení s předvídáním, srovnávací tabulka a mnoho dalších.

Měly jsme možnost vyzkoušet si vše v praxi, po počátečních obavách jsme spisovaly, přemýšlely, tvořily a především se učily.

Těším se na další květnovou část ve Vyškově a na závěrečný den v červnu v Brně.

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback