Šípková Růženka v komiksu

Co se aktuálně děje v projektu Stavět mosty?

V úterý 16. dubna se v Armádě spásy uskutečnila už 18. lekce počítačové gramotnosti (z celkových 25 lekcí). Tentokrát si náš tým pro děti připravil práci s internetovou aplikací Bitstrips, která je určená především k tvorbě komiksů. Tato online služba nabízí na výběr velké množství obrázků postav, scén, oblečení, efektů atd. Umožňuje tak všem jejím uživatelům se skutečně “vyřádit”. Zkuste to taky (na http://www.bitstrips.com/create/comic/.

Bitstrips jsme si s dětmi vyzkoušeli na pohádce O Šípkové Růžence. Nejdříve jsme ale zjišťovaly, jestli děti vůbec pohádku znají. Ukázalo se, že třech kluků, kteří ten den na lekci přišli, zná tuto pohádku pouze jeden a to jen z televize. Společně jsme si tedy pohádku krátce převyprávěli a domluvili se, co všechno dáme do komiksu, který měl mít jen tři okénka. A pak už jsme si jen hráli a zkoušeli jsme, co všechno tato aplikace umí. Kluci nadšeně zkoušeli všechno možné (např. trhat princezně hlavu a končetiny) a výsledné komiksy byly opravdu povedné. Ostatně můžete se o tom přesvědčit sami .

 

Komiks 1 

Komiks 1

 

Komiks 2 

Komiks 2

 

Komiks 3 

Komiks 3

 

Z reakcí kluků bylo vidět, že si tvorbu komiksů uživali a bavili se u toho. Byli tak nadšení, že si odhlasovali pokračování práce s Bitstrips i v další lekci.

U dětí slavily úspěch také Google mapy a Street View nebo hodina zaměřená na vytváření přáníček v online nástroji Rollip (www.rollip.com), který slouží k přidávání efektů do fotografií a obrázků. A co děti čeká v příštích lekcích? Těšit se mohou například na práci s videem a hudbou nebo na digitální storytelling.

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback