Společné téma

7. 3. 2012
editorial

Milí čtenáři,

síla textu spočívá podle mého ve sdělení, které jím má být předáno. Každý měsíc hledám poselství, které by vám mělo přinést nové číslo. Není vždy snadné najít nosnou nit, která se táhne napříč články. Každý text má svého ducha, psal jej jiný autor, směřuje k vlastnímu cíli, je psán tu odborným, jinde esejistickým jazykem. Vzniká tak mozaika, ke které s takovou oblibou Inflow přirovnávám.

Budoucí směřování - to je linka, která spojuje řadu článků z březnového Inflow a myslím, že nebudu přehánět, když napíši, že je zároveň nesmírně hlubokým tématem. Lukáš Pokorný srovnává e-čtečky od jejich prvopočátků a sleduje jejich vývoj. Jeho článek mimo nosných témat také vypovídá o důležitosti znát minulé souvislosti, abychom chápali vývoj současného dění. S Pavlou Švástovou jsme mluvili o digitalizaci, nesmírně důležité činnosti, která mimo jiné pomáhá uchovávat a zprostředkovávat kulturní dědictví budoucím generacím. Také Michal Černý nahlíží do budoucnosti a predikuje, jak se budou v příštích letech vyhledávat informace.

Předpovídání věcí, které se teprve mají stát, může v mnohých vyvolávat pocit nepodložených dohadů. Autoři, kteří píší o tom, co by se v budoucnu mohlo stát, chodí s kůží na trh. Odhalují své vize a s napětím čekají, kterým směrem se vývoj bude ubírat. Bývají to však právě oni, kdo inspiruje a ukazuje, kam bychom se mohli dál ubírat.

 

Příjemné a inspirativní čtení.
Gabriela Šimková

Štítky: editorial
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback