Srdceboly

7. 11. 2011

Autor titulu: Simona Monyová

Žánr: současná lit.

Přebal knihy:

Popis knihy:

Názor na knihu:

Knihkupci řadí knihy Simony Monyové do kategorie společenský román, popřípadě humorně laděný společenský román a muži zase do románů pro ženy od kterého dávají často raději ruce pryč, že to pro ně není. Upřímně si myslím, že tato kniha je určená jak pro ženy, tak i pro muže (mnohým by jistě prospělo, kdyby si ji přečetli) a humorného na ní není téměř nic.
Autorka sice děj popisuje s nadhledem sobě vlastním, ale i přesto z vět, které čtete, cítíte zoufalství a nekonečný smutek z nešťastného manželství. Připravte se na to, že když se pustíte do čtení Srdcebolů, tak často budete žasnout nad tím, co všechno musela hlavní hrdinka ve svém manželství zkusit. Uvědomíte si, že láska je někdy opravdu slepá a že odpustí téměř všechno, ale odpouštět nelze, samozřejmě, navždycky a že i ten největší hrnec trpělivosti jednou přeteče.
Pokud mám být upřímná, tak si absolutně nedovedu představit, že bych prožila jen čtvrtinu toho, co hlavní hrdinka. Když si navíc uvědomím, že kniha je narozdíl od předchozích knih paní Simony, daleko více autobiografická, tak mi běhá mráz po zádech.
Nemohu říct, že toto je nejlepší autorčina kniha (nečetla jsem všechny), každopádně si myslím, že na ni nebudete moct snadno zapomenout. Podle mě je to kniha, díky které si i některé "věčně" nespokojené ženy uvědomí, že se nemají zase až tak špatně a že vždycky může být i hůř. A to klidně i u prince, který sice přijel na bílém koni, ale u kterého se později ukázalo, že kůň nebyl jeho, nebyl ani bílý a že ten pěkně vyhlížející krasavec, který na něm přijel, ve skutečnosti ani žádný princ nebyl.

Anotace:

Svatební pochod mi vždy připomíná hudbu, která se hraje, když vojáci táhnou do boje,“ řekl lyrický básník Heinrich Heine a nevědomky tak s předstihem naprosto dokonale vystihl obsah knihy Srdceboly. Je to příběh o manželství, které začíná okázale se vší parádou a končí na bojišti, je to příběh plný vášně, intrik, touhy, žárlivosti, sexu, paniky ze stárnutí, osobní nezralosti, lží a pomstychtivosti. Je to příběh pro všechny z Vás, kteří už vědí, že manželství není souboj. V souboji se totiž dá vyhrát.
(Anotace převzata z BookFan.eu)

Úryvek z knihy:

Byl tak krásný! Jakoby vyleštěný, nepomačkaný, šťavnatý, čerstvý. Byl tak krásný, až jsem litovala, že neumím jako on malovat.
Chtěla jsem ho chytit za ruku, přitulit se k němu, ale v té době už jsem to spontánně nedokázala. Kolikrát můžete nakopnout kočku, aby se k vám vrátila a lísala se o nohy?
Chtěla jsem ho chytit a říct mu, že mu všechny lži a fauly odpouštím, že chci, abychom žili spolu a jeden pro druhého, že nezáleží na tom, kolik kdo vydělává, ale kolik tomu druhému dokážeme dát lásky.
Chtěla jsem mu toho tolik říct, ale neudělala jsem to. Měla jsem strach. Strach z neznámého je v podstatě vždycky jen strach z výsměchu druhých. Bála jsem se, abych si nezadala. Bála jsem se, že čím víc budu žadonit o jeho lásku, tím dál ho od sebe odstrčím.

Fotogalerie

Štítky: Read or Die
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback