Stál letos motivák za to?

Motivační kurz očima Pecana...

Stál letos motivák za to?

Zeptejte se těch cca padesáti prváků, kteří přijeli ho vyzkoušet. Někteří byli motivovaní už dopředu a přijížděli i HODINU před oficiálním startem. Ti, kteří přijeli hromadně vlakem by vám po příchodu do rekreačního střediska DRAK v Křižanově odpověděli už dopředu, že ne. Ty otrávené obličeje se ale postupně začaly měnit...

Po rychlém odložení bágáže je čekala první aktivita. Kdo by čekal lepení samolepek na místa, kam chcete, aby se vám ostatní dívali, má ale smůlu. Po úvodním slovu od samotného Petra Škyříka a rychlém utvoření dvojic byli neplavci vhozeni do hluboké vody bakalářského studia. Někteří plavali v tempu olympijských her. Zlatou medaili by získaly neskutečné DVA! týmy! Valná většina byla na stříbrnou. Ale oni se polepší, když už teď ví, že to není úplnej med. Mimochodem...Na studijním byly děsivé fronty.Následoval oběd a ubytování na pokojích (nic zajímavýho).

Poobědová tvorba webových prezentací (na papír) umožnila spolužákům se lépe poznat.

Odpolední workshopy daly studentům nahlédnout do tajů starších spolužáků, představily e-knihy či geocashing, zjistily, co jsou to fazety nebo kam se dá s KISKem dostat do světa.Po večeři přišel na DRAKA obchodník s příběhy. Měl spoustu úkolů, za které rozdával části svého příběhu, který nakonec prváci úspěšně složili.
První den se završil návštěvou čajovny. Samozřejmostí byl lahodný čaj, voda s citrónem a něco na zub. Neformální síťovací setkání studentíků s profesóry jim na ně snad trochu zlepšilo pohled. Někteří zjistili, že i veleobávaný doktor Lorenz je taky "jenom" člověk. Ti, kteří to nezjistili se dozvěděli, že mají číst Inflow. A jestli ho opravdu čtou, dozvěděli se to také.Následující ráno po snídani následoval milionář. Jeden soutěžící se dokonce pokusil využít přítele na telefonu - marně (nezvedl). Vítězové získali poukaz na snídani s KISKem. No neber to!

Ke konci programu dostali študenti zabrat a ve skupinkách tvořili plakáty o tom, co podle nich budou umět, až doštudují. Obzory se jim rozšířily tak, že snad žádná jmenovaná kompetence nebyla mimo mísu.

Konec se nesl ve znamení TEDu. Mnozí vyučující měli velice nápadité příspěvky o tom, jak se dostali na KISK. Další motivovali studenty a u toho si z čista jasna sedli na židli a pak se zase zvedli. Nikdo ze studentů si TED zkusit nechtěl, tak přišly na řadu domácí úkoly.

Za úkol dostali účastníci zadání na skupinkové představení/vědomostní hru atp, které se zveřejní na společné akci ke konci roku. Proto, kdo nebyl na motiváku (hlavně prváci) neváhejte a dojděte se podívat aspoň tam. Bude to stát za to!

Počasí vyšlo, jídlo nebylo otrávené, prváci jsou velice příjemní a ty kyselé xychty ze začátku článku se postupně změnily na příjemné tváře, ze kterých čiší nadšení pro obor.

Takže abych odpověděl na úvodní otázku: Jo, motivák stál za to!

P.S. To sou voni!

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback