Stanice Tajga

Autor titulu: Petra Hůlová

Žánr: současná lit.

Přebal knihy:

Popis knihy:

Teď už pátý román Petry Hůlové, která v roce 2002 jako studentka mongolistiky a kulturologie všem vyrazila dech svojí prvotinou Paměť mojí babičce. A to nejen kritikům, ale i čtenářům. Kdo její příběhy dívek a žen současné mongolské společnosti četl jedním dechem, má se na co těšit.

Tentokrát jde o strhující příběh naivního dánského obchodníka, který se po 2.svět.válce rozhodne podívat na Sibiř. Atmosféru Sibiře zachytila Hůlová, která na Sibiři byla pětkrát, tak sugestivně, že máte chuť také sednout do vlaku Transsibiřské magistrály a zažít podobné, pro západního člověka, neuvěřitelné příhody. Jaký má autorka smysl pro humor dokládá i obálka knížky, která nám připomíná Londonova Bílého tesáka nebo dříve povinnou četbu Gajdara Čuk a Geg. Myslím, že o této knížce ještě uslyšíme.

Recenze:

 

„....Petra Hůlová utkala svoji novou prózu opět v duchu, který suverénně demonstruje od své prvotiny, tj. v duchu postmoderního vyprávění: svedla dohromady jak různé žánry - text hravě osciluje mezi detektivním příběhem, kronikou a etnografickou studií -, tak četné postavy minimálně tří generací...."

Radim Kopáč. In: Právo 4. června 2008

 

K nižní tip nám zaslala paní Pavla Kánská.

 

Úryvek z knihy:

 

"Na začátku celého příběhu stál takový nápad: dlouho jsem chtěla napsat knížku o někom, kdo někam odjede, a už se nikdy nevrátí. Protože i vlastně ve mně byl takový pocit - možná touha - někam odjet a už se nevrátit," uvedla autorka v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Fotogalerie

Štítky: Read or Die
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

1 komentář

Obrázek uživatele Petr Škyřík
Velmi poutavé čtení. Knihy této mladé české autorky mají postmoderní vypravěčskou duši, která vtáhne. Děkuji dr. Kánské za zaslání tipu, Katce za vložení, ÚK FF za zakoupení a Terajs za půjčení :)

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback