Svatba s milenkou

17. 11. 2010

Autor titulu: Joanna Trollope

Žánr: současná lit.

Přebal knihy:

Popis knihy:

Otec Simona Stockdalea, vážený soudce, chce po čtyřiceti letech opustit manželku a oženit se s mladou milenkou, s níž udržuje sedm let utajovaný poměr. Simon se vůči své matce cítí zavázán odpovědností a stává se tak zranitelným. Ani jeho syn Jack, který právě prožívá agonii svého prvního milostného vztahu, není situací v rodině příliš nadšený. Navíc milenka je atraktivní právnička, a možná „správná ženská, opravdu kus“, jak se vyjádřil Simonův homosexuální bratr Alan, a ne jen „třtina, která se klátí za Jeho ctihodností“, jak ji pojmenoval jeden soudní úředník.

Jedna z nejoblíbenějších britských autorek se ve svém novém neodolatelném románu odvažuje na další emocionální minové pole s bystrostí, nad níž se až tají dech, a přichází s příběhem a dramatem, který vábí každou svou stránkou.

Úryvek z knihy:

Merrion se zvedla. Carrie se dívala, jak míří k baru. Měla na sobě černý kostým, vypasované sáčko a úzkou sukni. Slušelo jí to, usoudila Carrie, měla pěknou postavu, hezké držení těla, pozoruhodné vlasy. Zkusila se na ni podívat Guyovýma očima. Velmi vzrušující. Velmi příjemná. Velmi – překonávající očekávání, bezprostřední, energická. Představila si, jak by se na ni díval Simon, jak by reagoval na skutečnost, že je tak výrazná, skoro až extravagantní, ale ne takovým tím dryáčnickým, nevkusným způsobem, a rozhodně ji nebylo možné jen tak ignorovat. Simon by byl nepříjemně na rozpacích. I ona by proto byla na rozpacích, kdyby se musela dívat, jak ji hodnotí. Zhluboka se napila vína. Třicet jedna! Když bylo jí jednatřicet, měla tři malé děti a neměla žádné peníze a ani jiné ambice, než bez úhony přežít další den. Zalétla pohledem k Merrionině aktovce. Rozhodně tehdy neměla rozjetou kariéru. To slovo v jejím slovníku vlastně tenkrát vůbec neexistovalo. I kdyby ano, stejně by ho z něj pohrdavě vyškrtla.

Fotogalerie

Štítky: Read or Die
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

1 komentář

Obrázek uživatele Marta
19. 11. 2010

Ukázka z knížky vypadá poměrně slibně... Uvidím, možná si ji půjčím v knihovně. :) Někdy neškodí si přečíst něco oddechového... I když já čtu de facto hlavně oddechovou literaturu...

Přidat komentář

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback