Tak mě tady máte! aneb Inflow, těš se!

30. 6. 2012

Tak si říkám, že čtení je jako dobrý.. Ale kdo jinej než já by měl psát o tom, co by mě bavilo číst? Třá to bude bavit aji někoho jinýho..

Tož začneme třeba tou letní školou.. To mě bavilo uplně maximálně. Nechápu, jak je sakra možný vydržet tak dlouho tak málo spát a přes den fungovat skoro normálně. Jako uplně nevíc nejhorší na tom všem asi bylo, že kiskáči nechodijou na houby. Což je na houby. Ale zas sem třá viděl živou rybičku! A zjistil spoustu novejch věcí! A potkal spoustu novejch lidí! A už se asi nikdy nezbavím pavlíkova reflexu ohledně spojení medvěd-chuť na čokoládu! A budu si nosit všude pití a dávat si pozor na šlapadla a…a…a tak. Hlavně su zvědavej, jak to dopadne s těma papírama a deníčkama. A všimli ste si, jak často používám a? A to bude asi hodně štvát češtinátory a jim podobné. A co? Píšu si to jak mi prsty narostly. Hlavně mě to baví a někdo se nad tím třeba aji pobaví. Přece tu nemůžou být furt jenom samý vážný blogy. A kdo si všiml jak sem krásně odběhl od tématu? JÁ! A kdo by chtěl okusit další produkty ze zahrádky samotného Ó velkého Pecana ve formě dalších ultramegaturbočlánků? Vše samozřejmě v BIOlogistické kvalitě a férově trádovaný! Hlaste se všichni! Idelálně do nějaké diskuse nebo jak to tady funguje páč fakt nevim, jestli sem to třá trochu moc nepřepísk. I když teda moc nechápu jak to jako to přepískávání vlastně funguje..

Jo a ještě sem chtěl napsat, jak su teďka uplně mega namotivovanej tu postupovku udělat, abych pak byl u toho, jak to tady všechno bude dál.

A teďka si možná trochu rejpnu, ale dotyčnou osou asi stejně trefil šlak už při prvních pár nespisovných, hyperzkomolených větách/slovech, takže by to asi nemuselo až tak vadit.. Navíc lepší výraz stejně neexistuje.. Bylo to SUPER!!! 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

3 komentáře

Obrázek uživatele Petr Škyřík

Přeji namotivovanému Pecanovi, abych v září řekl po postupkách jen jediné slovo ... <b>SUPER!</b>

Obrázek uživatele Pecan
1. 7. 2012

..za tolik kladných hodnocení v tak krátkém čase!

Jen se těšte! 

P.Š. Když už sem to slíbil takhle veřejně, tak se přece nenechám zahanbit  

Obrázek uživatele Naokray

"Dotyčná osoba" Vás chválí, protože z Vašeho textu přímo stříkají emoce, takže jste své dojmy a zážitky zprostředkoval velmi účinně. --- A je jasné, že slovo "super" slouží jako "sociálněkomunikační lepidlo" (svého času bylo v oblibě "dost dobrý" apod.), něco jako když ruští vojáci běželi na zteč a křičeli "Urá!". Jeho sémantika je ale minimální, je to v podstatě fráze, floskule. Velmi přiléhavě o tom píše V. Just ve svém Slovníku floskulí (Praha, 2003, s. 166-168): "[...] máme co činit s mocnou mezinárodní floskulí, jež z latiny pravděpodobně přes angličtinu přešla do evropských i mimoevropských jazyků a do sloganů všech sociálních vrstev. [...] Mocná, imperiální floskule odráží stále větší impotenci v hledání synonym kladu, chvály. Je svědectvím fatální neschopnosti diferencovat (tedy myslet) bez kýče v kladných pojmech, tj. bez kasárenské uniformity vyjadřovat odstupňovanou individuální radost, nadšení, ba už i prostý, banál­ní souhlas. „Kdy se sejdeme, v pět?" „Super!" (Na­místo „platí", „jo", „ano", „dobrý" či někdejšího „OK".) „Super" nám jako zvlášť výkonný buldozer od­klízí z cesty všechna „složitá" synonyma s jejich podezřelými, nejednoznačnými, jemněji struktu­rovanými významy.  Široce sdělná, mezinárodně srozumitelná a univerzálně použitelná autostráda slova „super"- či ještě hezčího „suprový"- je schop­na nahradit celou škálu kladných výrazů, od pro­stého přitakání až po extatické výkřiky orgiastického vytržení: „Super! Super!" [...] Není vyloučeno, že konkrétně v naší zemi, kro­mě infekce, zavlečené sem zvenku, promluvilo i Jungovo kolektivní nevědomí. Totiž, že u nás se zvláštní obliba „super" nevědomě pojí s dávnou genetickou vzpomínkou na „čupr", „čuprový". V do­bě, kdy v našich končinách floskule „čupr" („čupr-holka", „čupr-fáro", „čupr-vohoz" atd.) vrcholila, geniální Jaroslav Hašek už jakoby žil v budoucnos­ti. Jak známo, vyřadil Švejka z armády slovy: „byl SUPERarbitrován pro  blbost".  Tedy přátelé - řečeno opět slovy humoristy - „aby to s námi se vše­mi nedopadlo taky tak".

Nechtěl byste zkraje číst tento text, že ne?:

"Dotyčná osoba" Vás pochválí, protože Váš text je super, je vidět, že to byly skutečně super dojmy a zážitky. [...] Suprově o tom píše V. Just ve svém Slovníku floskulí (Praha, 2003, s. 166-168):...   

 

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback