Technologie na seminářích

22. 10. 2010

Tak už jsou za námi další dva semináře. Tentokrát to byly semináře zaměřené na technologie. Jeden se týkal základních technologií využívaných v oblasti informačního vzdělávání a druhý byl na téma využití nových médií, opět v oblasti IV.

První seminář proběhl 5. října a vzhledem k tomu, že bylo nutné, aby účastníci měli k dispozici počítače, jako místo konání jsme zvolili počítačovou učebnu Knihovny univerzitního kampusu (KUK), která disponuje kapacitou 56 míst.

 

Lektoři byli opět dva - Petr Křivánek, který pracuje přímo  v KUKu a Olga Biernátová z Knihovny UTB ve Zlíně. Že to bude velmi silná a schopná lektorská dvojka jsme ani chvíli nepochybovali a naše očekávání se potvrdila. Díky skvělým prezentačním a komunikačním schopnostem Petra i Olgy účastníci neměli čas se ani chvilku nudit nebo myslet na něco jiného, než na on-line nástroje.

 

 Petr Křivánek

Osvědčilo se také zařazení praktické části - vyzkoušet si úpravu fotografií v Pixlr a tvorbu prezentací v Prezi pod vedením lektorů bylo více než užitečné.  Celý seminář byl doslova informační smršť a od některých účastníků jsme se následně dozvěděli, že se jim díky tomuto semináři otevřely úplně nové světy. Tak to potěší!

 

 Olga Biernátová

Druhý seminář se konal v Knihovně Univerzity T. Bati ve Zlíně v úterý 19. října. Většina účastníků využila naší nabídky a do Zlína dorazila už v pondělí navečer. Olga Biernátová pro nás nachystala komentovanou prohlídku knihovny a poté jsme se vydali na bowling. Navazování kontaktů v neformálním prostředí je přeci jen jednodušší.

 

Druhý den ráno měl lektor Jakub Štogr usnadněnou práci, protože se nemusel nějak moc představovat. Celý seminář byl tentokrát jen na něm, ale zvládl to bravurně. O oblasti nových médií toho ví hodně a bylo to poznat.

   

 Jakub Štogr

Ani nemusel účastníky nutit do spolupráce a když si v praktické části všichni vytvořili své avatary v Second Life, navázali jsme spolupráci i virtuální.

 

Zásadní poznatek z obou seminářů - čím více praktických ukázek, vzájemné spolupráce a konkrétních zkušeností, tím lépe!

 

Všem účastníkům i lektorům moc děkujeme za vytvoření příjemné a tvůrčí atmosféry na obou seminářích!

                                                                                    Iva Zadražilová

                                                                         odborný garant projektu 

Fotogalerie

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

0 komentářů

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback