Televizi budeš mít!

28. 11. 2010

Budu si nově zařizovat byt. Rozšíří se mi prostory a pěkně si plánuji, jak jednu novou stěnu zaplním policí s knihami. Ale ouha! Nejspíš to nepůjde tak lehce.

Maminka mi do toho začala mluvit. Co je pro mě však nejhorší, je skutečnost, že mi chce doprostřed obýváku vnutit televizi! Prý to tak mají všichni. Prý se stejně dívám na filmy (ano, na notebooku). Prý jak k tomu přijdou moje děti. Prý nemůžu přijít o důležité věci. Prý, prý, prý.

Nestačily zde žádné argumenty: já nejsem všichni, filmy stačí na notebooku (vybírám si dle nálady, ne podle programu tv), není to důležitá věc atd. Co ale s dětmi? Tam moje argumenty nestačily. Co si počnou mezi spolužáky? Budou outsideři. To budou hned na počítačích? A budeš mít čas si s nimi hrát, když nebude televize?

Ano, budu si s nimi hrát (chci), ano, budou na počítačích a outsideři nebudou (prostě ne a ne). 

Bojím se, že mi jednou tu televizi koupí...

A co vy?

  • Máte televizi?
  • Jste jejím odpůrcem?
  • Jste zastáncem?
  • Co byste dělali vy?
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

6 komentářů

Obrázek uživatele bicarbona
všechny své televize jsem také tak nějak dostal, většinou byly situovány, někam bokem, ale tak aby na ně šlo koukat z postele před usnutím (takto jsem jednou viděl v nespavostním období pár vynikajících debat v parlamentu :-) doprostřed pokoje rozhodně nepatří... časem jsem se naučil na ni nedívat i když ji mám, (sem tam čt 24 nebo čt2 - výhoda - stačí základní nabídka, kterou lze v digitální kvalitě chytit na drát z okna) a až se rozbije, nová se pořizovat nebude...
Obrázek uživatele ÁJA
28. 11. 2010

Těch pár pořadů co chci vidět (Na plovárně, Star dance, Zprávy) jsou v lepší či horší kvalitě i k dispozici i formou i-vysílání a filmy, hudbu, seriály taky zajišťuje počítač. Co bude až přijdou děti, už jsem taky zvažovala, ale vzhledem k tomu, že děti nevejdou do obýváků z ničehonic, doporučuji řešit, až se ohlásí.

Pokud maminka  TV opravdu jednou daruju, rozhodně souhasím s Jiříkem, někem do rohu klído, ale nechat ji strašit uprostřed místnosti, když ji nesleduju jen proto, že to chce maminka... Vzepřete se dokud je čas a jde o hlouposti.

Obrázek uživatele admin
Anonym
29. 11. 2010

Za prvé mi přijde divné, že by mi rodiče ještě něco nutili - jsem dospělý člověk, tak si byt (život) zařídím sám(a)...

Za druhé, televizi už taky nějaký rok nepoužívám, nevlastním a vůbec mi to nechybí..., občas mi stačí masáž, když jsem u rodičů (jednou za cca měsíc) a nestačím se divit, co do těch lidí cpou...

Za třetí - děti... také nechápu, co by jim mělo utéct, pohádku/pořad pro děti jim můžu pustit na PC, zprávy také a jsme/budeme přece informační pracovníci; pokud jde o outsiderství ve škole - snažit se dítěti vysvětlit, proč doma televizi nemá, udělat z toho naopak přednost, kterou se bude mezi spolužáky "chlubit" ;) (..."vy máte doma ještě televizi? pche..." :D). Nevím, zatím děti také nemám, ale vůbec bych si s tím zatím hlavu nelámala a když už by ti tv rodiče přecejen dali, kdo říká, že jí musíš mít "uprostřed" pokoje a dokonce se na ni dívat?.. :)

Obrázek uživatele Dasha
29. 11. 2010

Něco podobného se "stalo" i mně. Máma se mě zeptala, jak to budu s dětmi bez televize dělat. Ale naštěstí to skončilo jen u té otázky (zatím). 

Stejně jako Connie: mikrovlnku taky nemám, ani nechci. Stejně jako televizi, dvd přehrávače a další "blbosti".

Chci mít v obýváku čajový koutek, část určenou pro hraní her a povídání, část pro relaxování a část pro knihy a čtení. Na TV prostě nezbude místo :))

Už se moc těším na svůj obývák.  

Obrázek uživatele admin
Anonym
30. 11. 2010
televizi nemam uz vic jak 10 let a nestezuju si, vubec mi nechybi. timto ji neodsuzuji, ale me osobne nema co nabidnout, resp. k tomu minimu veci rocne, ktere mne zajimaji, se dostanu i jinak. televizni prijimac uz je opravdu prezitek a televize jako medium se bude muset radikalne promenit, aby me mela sanci zaujmout. a to bude platit i tvych detech, ktere bude vic zajimat obrazovka tabletu a nejaky interaktivni veci nez pasivni cuceni na bednu :-)
Obrázek uživatele Katka Hošková

A tak já myslím, že v té telce se dá leckdy i něco zajímavého vidět, ne? Já televizi mám a koukám na ni. Pravda, asi je to o zvyku, asi bych se nezhroutila, kdybych ji najednou neměla. Člověk už se na skoro všechno může podívat na Internetu, ale pak nejde o přístroj jako takový, ale spíš o pohodlí, že si člověk sám vybere na co a kdy bude koukat. Ale pořád se dívá na hranatou bedýnku, ačkoliv si vybere sám...

Nejsem tedy televizi odpůrcem, ale ať si každý zvolí, co mu vyhovuje. Co se týče dětí, myslím, že televize už teď není hlavní médium a asi outsideři nebudou. Ony si najdou jinou cestu, jak se k informacím dostat...

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback