TrekFlow 7. listopadu: Kroky svobody

Po DDT proč DDT, SkiFlow a BikeFlow je tu opět další pochod!

TrekFlow 50 - Kroky svobody (hlásíme se k listopadovému studentskému odkazu :)

Trasa? cca 50 km, Bohutice-Moravský Krumlov-Rokytná-Budkovice-Ivančice-Hlína-Radostice-Ostopovice. Cílova stanice je v Ostopovicích. Je tam hospoda, cíl našeho snažení :)

Kdy? Sraz je v sobotu 7. listopadu v 6:30 na Hlavním nádraží v Brně (odjezd vlaku je v 6:46, jedeme do Bohutic, tam budeme v 7:46). Prijďte včas, ať můžeme koupit skupinovou jízdenku.

Jak se půjde? Rozdáme mapky, namasírujeme svaly, zvolíme témata k diskuzi (po trase rád konzultuji dipmlomové práce :) Můžeme jít ve skupince, jednotlivě, každý podle chuti.

Co s sebou? dobré boty, oblečení do každého počasí (jde se za jakýchkoliv podmínek),  baterku/čelovku - pár hodin asi půjdeme potmě jen za svitu hvězd (a čelovek :)

Jak se přihlásit? nijak, prostě se rozhodněte, přiberte spolužáky/milé/kamarády/rodinu a přijďte v sobotu 7. listopadu na odjezd vlaku

Kdo to organizuje? KISK KWído, konkrétně David Koval a PŠ

TrekFlow vychází z principu STRASTI a SLASTI. Jak píše Konrád Lorenz ve své knize Osm smrtelných hříchů:

Lidé si už plně neuvědomují, jak dalece jsou závislí na moderním komfortu. Neochota snášet strasti má za následek, že lidé ztrácejí ochotu vkládat energii a čas do díla, které přinese slast a uspokojení až v budoucnu. Lidé se stávají netrpělivými a požadují okamžité uspokojení svých potřeb. Neumějí si již vychutnat radost, kterou mohou pocítit jen po námaze, kterou musí vyvinout při překonávání překážek. Neochota nést strasti a požadavek okamžitého uspokojení žádostí vede k smrtelné nudě.

Místo závěru David motivuje a vzkazuje:

Trasa není po celou dobu značená turistickými značkami.
Tzn. že mužeme i bloudit, leč veřím, že máme výborný orientační smysl a vše zvládneme a úspešně dorazíme do cílového místa. Je velice pravděpodobné, že docházet  budeme za tmy :)

Těšíme se Vás!
Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

9 komentářů

Obrázek uživatele Enapay
27. 10. 2009
Ač nadšen tím, že trasa vede mým rodným krajem, ptám se jestli se nepočítá i s kratší variantou pro ty z nás, kdo netouží po výkonu, ale po klidném tempu, zacházkách, kocháních, přestávkách a posezeních?
Obrázek uživatele Petr Škyřík

<p>
<span style="background-color: #f8f8f8">Letos jsme kratší trasu nedělali, ale je samozřejmě možné si projít jen čast trasy, počkat na nás někde, jít nám vstříc, počkat v hospodách, atd. <strong>Trasa je <a href="http://www.mapy.cz#mm=TTtP@dm=137574144+132068096+8704-1536+2304+10240+1...@x=137951232@y=132671232@z=12">zde</a></strong> [MAPY.cz]</span>
</p>
<p>
Můžete nám také někde na trase přichystat milé překvapení :)
</p>

Obrázek uživatele admin
Anonym
27. 10. 2009

Doplnění vývoje pochodů (pro potřeby historické i sentimentální :)

1) 6.10.2007 POCHOD!

2) 27. - 28.9.2008 Knihovnický pochod

3) 19. 4. 2008 DDT proč DDT

4) 7. 11. 2009 TrekFlow Kroky svobody

Jsem moc ráda, že i přes množství práce i studia se najde čas na takovéto akce. Díky za to!

Obrázek uživatele admin
Anonym
30. 10. 2009

Kudy že to půjdete přes ty Ivančice?:) Přes nádraží? A můžu vzít psa?:) (ale pro něho teda nemam čelovku:))

Obrázek uživatele admin
Anonym
2. 11. 2009

Pochodu se určitě zúčastním, jediné co mě mrzí je fakt, že tato akce nemá minimálně stejnou propagaci jako Světový pochod za mír a nenásílí. :)

Ale věřím, že večerní posezení v hospodě jejich MÍRPÁRTY překoná :)

 Treku a míru ZDAR!

Obrázek uživatele Dasha
4. 11. 2009

Nemůžu si nechat ujít cestu do rodného města! A všimněte si, že nejeden knihovník je z těchto krajů!

Btw. (pro zájemce..) - můžete navštívit stálou výstavu věnovanou rodákovi z Ivančic, Vladimíru Manšíkovi

Obrázek uživatele Petr Škyřík

TrekFlow je za námi a popsat ho slovy je takřka nemožné (obzvlášť posledních 17 kilometrů v bahně a za svitu čelovek patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy na pochodu zažil :)

Hlavní atrakcí celého pochodu však bylo něco zcela jiného. Návštěva ivančické knihovny, neplánované překvapení, které nachystaly Olga Prokopová a Blanka Odutová.

Zastávka to byla přesně v polovině trasy, takže koláčky, klobásky, sýry, svařené víno a vynikající slivovice nás uvedla do takové pohody, že to bylo velmi náročné na morálku a odhodlání pokračovat dále :)

Děkujeme Ivančice!

 

Obrázek uživatele Janča
17. 11. 2009

Pochod byl opravdu vydařený. Až na prvních pár kilometrů bloudění mezi vinicemi, ale i to byl přijemný zážitek.. :) Za sebe musím říct, že se mi šlo mnohem lépe, než DDT proč DDT, protože jsem měla lepší vybavení. Na 40. kilometru už jsem sice musela Davídkovi hlásit, že mě bolí nohy, ale i tak to bylo fajn a těch 50km se prostě dá.. Navíc mě čekala v cíli ochutnávka vína pořádaná v Bohunicích a nejen to byl můj pohon.. ;)

Zastávka v ivančické knihovně byla moc příjemná a opravdu "bodla". Moc děkujeme za výborné pohoštění a milou společnost! Odpočinek a dodaná energie nám pomohla zvládnout druhou část trasy.. 

Už teď se těším na plánovanou 100.. ;-) (ale psst, pokud je to ještě tajemství :)

Obrázek uživatele Blanka
15. 11. 2009

TrekFlow:

Bylo nám milým potěšením "posilnit" všechny účastníky pochodu :-) Klobouk dolů před všemi, kteří ve zdraví došli!

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback