TrekFlow: jaro na Luckém vrchu

Blíží se jaro, takže se blíží i tradiční pochod TrekFlow! Tentokrát však netradičně přes noc s cílem na Luckém vrchu [recence na iDNES Vyšlápli jsme na nejhezčí vyhlídku Vysočiny. A taky zjistili, že mapy lžou]

Kdy? Sobota a neděle 26. - 27. března 2011. Sraz na delší variantu cca v 5 hod., na kratší v 8 hod. (Brno)  

Trasy?

Sobota

Delší: 52 km (Bystřice nad Perštejnem - Polička - Lucký vrch) - mapa, profil, statistiky trasy

Kratší: 23 km (Bystré - Polička - Lucký vrch): mapa, profil, statistiky trasy

Speciální: půjdete jinou trasu, dojedete autem, přijedete na kole, ... - ale přespíte s námi na Luckém Vrchu (vyznačte to v přihlášce)

Neděle 

Koho bolí nohy, jede hned domů, ostatní mohou přes Zkamenělý zámek pohodově dojít do Svratky (cca 10 km). Příjezd do Brna kolem 19 hod.

Pro koho? pro kohokoliv kolem KISKu a Inflow - vítáni jsou ale i ti, kteří vůbec netuší, co KISK či Inflow jsou :)

Jak se půjde? Rozdáme mapky, namasírujeme svaly, zvolíme témata k diskuzi. Můžeme jít ve skupince, jednotlivě, každý podle chuti. Věci na noc vezme doprovodné auto, takže krok bude lehký.

Cena? 240,- za noc (pokud nás půjde více, může to být i méně) plus doprava (cca 180,- za vlak/bus). Večeře bude u ohně (sponzorský dar :), snídaně z vlastních zásob.

Co s sebou? dobré boty, oblečení do každého počasí (jde se za jakýchkoliv podmínek), něco na převlečení na noc, česnek a slivovici (není podmínkou). Mapy rozdáme.

Jak se přihlásit? závazně do čtvrtka 10. března na tomto místě [registrace je ukončena]. Přihlášeným pošlu bližší informace k akci.

TrekFlow vychází z principu STRASTI a SLASTI. Jak píše Konrád Lorenz ve své knize Osm smrtelných hříchů:

Lidé si už plně neuvědomují, jak dalece jsou závislí na moderním komfortu. Neochota snášet strasti má za následek, že lidé ztrácejí ochotu vkládat energii a čas do díla, které přinese slast a uspokojení až v budoucnu. Lidé se stávají netrpělivými a požadují okamžité uspokojení svých potřeb. Neumějí si již vychutnat radost, kterou mohou pocítit jen po námaze, kterou musí vyvinout při překonávání překážek. Neochota nést strasti a požadavek okamžitého uspokojení žádostí vede k smrtelné nudě.

Děsí Vás 50 km? Inspirujte se Miloslavem Nevrlým a jeho knihou Karpatské hry:

Učil jsem se také vytrvalosti, protože není nic horšího než kvůli dešti, únavě či chladu nebo ze strachu před hladem nebo osamělostí nedojít tam, kam si člověk předsevzal. Jdi stále dál, zítra již bude všechno lepší! Kdykoli jsem se obrátil s hořkým pocitem zády k cíli, vždy mě pak stálo mnohem víc času, peněz i útrap dojít tam příště, protože ještě nesnesitelnější než hlad a zima je nesklonit se k jezeru, jehož vody jsem si dlouhé měsíce před tím představoval. Pamatuj si, bratříčku, že bláto zmizí a hlad je zapomenut, ale chuť čiré jezerní vody zůstává v duši natrvalo. Nezapomeň, že ctí králeviců a conquistadorů je nadlidská vytrvalost. Jen houšť a větší kapky, opakuj si vždycky to krásné přísloví, a budeš-li již plakat, plač potichu.

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

16 komentářů

Obrázek uživatele admin
Anonym
3. 3. 2011

  Moc se mi to líbí a ráda bych se přidala, ale bohužel už mám tento víkend obsazený jinou outdoorovkou. Příště - moc prosím - dejte vědět dřív! :-)  

Julča

Obrázek uživatele Petr Škyřík

1) 6.10.2007 POCHOD!

2) 27. - 28.9.2008 Knihovnický pochod

3) 19. 4. 2008 DDT proč DDT

4) 7. 11. 2009 TrekFlow Kroky svobody

5) 29. 5. 2010 TrekFlow Svobodu medvědům

Obrázek uživatele admin
Anonym
4. 3. 2011
Né! To je zrovna Time management. A zrovna bych šla na tu delší, aby se zas neříkalo, že su srab. Že bych si to ještě odregistrovala? Když ale já se potřebuju naučit zacházet s časem! Tak ale já fakt nevim :(
Obrázek uživatele admin
Anonym
4. 3. 2011
Také mám tento víkend timemanagement,.. nechcete posunout datum? :(
Obrázek uživatele Petr Škyřík

<p>
Pěkný den,
</p>
<p>
termín je stanoven tak, aby to byl první jarní víkend a zároveň v sobotu 27. března začíná letní čas (kratší noc = méně spánku = méně času na regeneraci = větší prožitky :)
</p>
<p>
Mrzí mě, že se pochodu nemůžete zúčastnit, ale TrekFlow není poslední akce tohoto druhu. Další pochod bude na motivy knihy <a href="http://www.knihovnice.cz/recenze/king-s-dlouhy-pochod.html">Dlouhý pochod</a>, doporučuji si přečíst a těšit se :)
</p>
<p>
 <em>Zajímavost: v roce 2011 je to naposledy ve 21. století, kdy jaro začne 21. března.</em>
</p>

Obrázek uživatele admin
Anonym
6. 3. 2011
50 km pěšky je celkem velká odvaha :) když si spočítám že chodím cca 4-5km/h tak to vychází na deset hodin plus přestávky 12hodin je to ambiciozní a to si myslím že mám trochu nachozeno. Lze to obejít, ale v neděli nepůjde odejít z postele:)
Obrázek uživatele myrcza
My se k vam s pritelem pridame v Bystrici nad Pernstejnem. V kolik v Bystrici budete? A budete na vlakovem nadrazi nebo jinde? A nevim, jestli spatne hledam na idosu, ale vlak vam tam v pet rano nejede... takze busem? Dekuji moc :-)
Obrázek uživatele Petr Škyřík

Pěkný den,

všechny potřebné informace (místo, čas, ...) pošlu všem přihlášeným na konci tohoto týdne.

Přihlašovat se lze do tohoto čtvrtka, zatím to vypadá takto:

  • 50 km - 15 osob
  • 20 km - 33 osob
  • pouze přespání - 4 osoby
    Petr
Obrázek uživatele Katka Hošková
A seznámek přihlášených by nebyl? :-)))
Obrázek uživatele Petr Škyřík

Já, Uďa, Vilém, Hynek, Jarmila a ty.

Seznam je tajný, prozrazení by mohlo narušit charakter celé akce. Ale jsou tam VELMI zajímavá jména :)

Obrázek uživatele Enapay
Právě jsme se s Ájou přihlásili, takže teď jsou tam ještě zajímavější jména :)
Obrázek uživatele Katka Hošková
Jsem ráda, že jde i Uďa, s ním je totiž děsná sranda:-)). Tak to se fakt těším...
Obrázek uživatele Xsi
23. 3. 2011

A znáte Geek tr&ing?

  Geek tr&ing je oficiální buzzword pro nový směr usilující o souznění digitálních technologií s turistickými zážitky. Nastudujte před cestou Osmero správného geek tr&a a nezapomeňte si s sebou GPS navigace, chytré telefony s připojením k Facebooku, Twitteru, Foursquaru, Gowalle, Google places, FB places a všem dalším potenciálně vhodným službám, případně jiná užitečná zařízení! ;-)

Obrázek uživatele čmrdulínek
TrekFlow parádní, jenom škoda, že už nedošlo na slibovanou foto-soutěž. Co takhle ji uspořádat dodatečně?:)
Obrázek uživatele Márinka

Jsem pro.

MS

Obrázek uživatele Jiří Stodola

Jen tak mimochodem: na Konrádu Lorenzovi jsou pěkně demonstrovatelné styčné body mezi nacismem a moderními eko-ideologiemi. Lorenz byl obojí - nacista i ekolog.

Zatímco Hitler považoval civilizaci za pokračování evolučních procesů - vyspělé národy byly schopny vybudovat stát (problém Židů byl právě v tom, že stát neměli, proto v nich Hitler viděl parazitický národ), Lorenz naopak v civilizaci viděl úpadek lidské přirozenosti - proto pro něho představoval větší nebezpečí civilizací degenerovaný běloch, než v souladu s přírodou žijící africký divoch. 

 

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback