TrekFlow: Svobodu medvědům!

17. 5. 2010

Vytáhněte svoje domácí mazlíčky z postelí! Rozšiřte obzory svým plyšovým medvědům (myším, psům, kočkám, klokanům, velrybám...). Vezměte je s sebou na jarní TrekFlow!

Odkud? Kam? Kudy? Kdy? Proč?

Vyrážíme v sobotu 29. května!

Delší trasa (cca 50km) povede z Blanska. Start je v 6:33 na vlakové zastávce Blansko-město.

Kratší varianta (cca 28km) bude začínat ve 10:00 v Ostrově u Macochy, kde se obě skupiny spojí a dál budou pokračovat společně. Kde skončíme netušíme. Naším cílem je cesta! :-)

Trasa povede Moravským krasem od severu k jihu. Můžete se těšit na tajemná propadání potoků, ponuré jeskyně, romantické zříceniny, majestátní skalní stěny, opuštěné lomy a mnoho dalšího.

S sebou si vemte dobré boty, oblečení do každého počasí, jídlo, pití a hlavně vašeho oblíbeného plyšáka!

Pokud se vám zdá trasa příliš náročná, nechte se inspirovat Miloslavem Nevrlým:

Učil jsem se také vytrvalosti, protože není nic horšího než kvůli dešti, únavě či chladu nebo ze strachu před hladem nebo osamělostí nedojít tam, kam si člověk předsevzal. Jdi stále dál, zítra již bude všechno lepší! Kdykoli jsem se obrátil s hořkým pocitem zády k cíli, vždy mě pak stálo mnohem víc času, peněz i útrap dojít tam příště, protože ještě nesnesitelnější než hlad a zima je nesklonit se k jezeru, jehož vody jsem si dlouhé měsíce před tím představoval. Pamatuj si, bratříčku, že bláto zmizí a hlad je zapomenut, ale chuť čiré jezerní vody zůstává v duši natrvalo. Nezapomeň, že ctí králeviců a conquistadorů je nadlidská vytrvalost. Jen houšť a větší kapky, opakuj si vždycky to krásné přísloví, a budeš-li již plakat, plač potichu.

Pojďte s námi:

  • fyzicky se unavit
  • psychicky si odpočinout
  • poznat, že Moravský kras není jen Macocha
  • ukázat vašim plyšákům velký svět!

Přihlašovat se nikde nemusíte. Prostě přijďte. Jen nám prosím vyplňte tuto anketku ohledně délky trasy, kterou byste chtěli zvolit.

Anketa je naprosto nezávazná a slouží jen pro naši hrubou orientaci. Pokud se v sobotu ráno vzbudíte a budete mít pocit, že je ten správný den na ujítí padesáti kilometrů, klidně přijďte! :-)

Těšíme se na vás!

Váš Trekflow tým.

 

Líbil se vám článek?
Stáhnout článek v PDF

10 komentářů

Obrázek uživatele Lotyna
17. 5. 2010

Achjo :-( 

Jak ráda bych vyvenčila soba... ale bohužel budu muset sedět u voleb :-( :-(

Nechcete to třeba o týden posunout? :-) 

Obrázek uživatele Tonda
17. 5. 2010

S těmi volbami je to opravdu zapeklité :-( Ale jiný termín by se hledal těžko. Další víkend je totiž poslední před bakalářskými státnicemi, takže by zas spousta lidí nemohla. A uprostřed zkouškového bysme se asi taky těžko nějak scházeli (půlka lidí se učí, půlka už je u moře :-) )

Nicméně už víme o jedné ovci a o jednom sobovi, kteří by se rádi vyvenčili, ale nemůžou kvůli volbám. Pokud se takových nešťastníků sejde větší stádo, nic nebrání tomu, pochod zopakovat v jiném termínu (a třeba v opačném směru, ať to není tak jednotvárné :-) )

Obrázek uživatele Lotyna
Jsem pro! Sob taky někdy musí na vzduch! 
Obrázek uživatele Terajs
17. 5. 2010

S volbami to až tak zapeklité není :).

O voličský průkaz, který vám umožní volit kdekoli v republice je třeba zažádat písemně nejpozději do 21. 5., ústně pak až do 26. 5.

Už jsem tuhle záležitost využila při minulých volbách a vřele doporučuju, ta byrokracie není zase tak strašná :).

Což teda pomůže jenom voličům, členové komisí si budou užívat otrávené ksichty namísto čerstvého vzduchu :).

Obrázek uživatele Petr Škyřík

Navrhuji:

1) jít volit v pátek či si zažádat o změnu volebního místa  - a pak jít volit hromadně v zablácených botách (symbolické gesto)

2) na pochod si vzít tričko v barvě strany, kterou podporujete (a do baťohu přibalte volební program "vaší" strany)

3) při chůzi se budeme bavit o školném, důchodech, životním prostředí, podpoře rodin a kultury, atd.

4) pokud vás nikdo nebude chtít poslouchat - tak od toho tam potom máte svého medvěda - ten vydrží hodně :)

Obrázek uživatele štěně
chjo, taky budu sedět u voleb, minule sem to taky propáslo:( krteček a krysa budou ostatním plyšákům tiše závidět
Obrázek uživatele admin
Anonym
17. 5. 2010

Výborně výborně :))

Vzhledem k tomu, že sebou vezmu živého plyšáka, přidám se v Ostrově - prosím kde přesně bude sraz? Nebo  je nějaký kontakt na někoho, abychom se neminuli?

Děkuji ;)

Obrázek uživatele Tonda
17. 5. 2010
V Ostrově bude sraz u "báby Němcovky" (restaurace u Němců). Kdo tam netrefí, na toho bude na autobusové zastávce u rybníka čekat spojka.
Obrázek uživatele Tonda
25. 5. 2010

Doufáme, že už máte všichni vyřízeny volební průkazy a že se vaši plyšáci nemůžou dočkat víkendu.  :-)

Takže poslední doplňující informace k pochodu.

Start pochodu delší trasy je tedy v 6:33 v Blansku na vlakové zastávce Blansko-město (pozor v Blansku je ještě vlakové nádraží - tak tam ne :-) ). Pokud pojedete z Brna a chcete jet hromadně, tak sraz na hlavním vlakovém nádraží je v 5:45. Tam už se vás ujme někdo z organizátorů.

Kratší trasa začíná v 10:00 v Ostrově u Macochy. Pokud pojedete z Brna, tak sraz na hlavním vlakovém nádraží je v 8:45. Opět tam na vás bude čekat někdo z organizátorů. Jestliže se budete dostávat do Ostrova vlastní cestou, tak kontaktním místem je restaurace U Němců.

Pro jistotu si s sebou vemte i nějaký zdroj světla (čelovka, baterka), pokud by se pochod protáhl i do večerních/nočních/ranních hodin ;-)

Těšíme se na vás!

Obrázek uživatele Tonda
30. 5. 2010

Rád bych za nás organizátory poděkoval všem účastníkům TrekFlow za to, že jste přišli, šli a došli (i když třeba ne až do konce :-) ). Byl to opravdu příjemný trek :-) Doufáme, že se líbil i vašim plyšákům.

Za sebe musím říct, že když jsem se doma zul a spočítal jsem všechny puchýře, tak jsem nevěřil tomu, že jsem posledních 10 km vůbec byl schopen jít. Asi teď budu pár dní našlapovat hodně opatrně, ale každopádně to stálo za to!

Rádi bychom vás taky poprosili, pokud máte nějaké fotky, tak jestli byste byli tak hodní a poslali nám je (na mail kohokoli z organizátorů). Chtěli bychom je použít na nějaké upomínkové předměty, abyste měli za pár let nad čím vzpomínat :-) Díky moc!

Přidat komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Přečtěte si také

Přihlášení Registrace
RSS Facebook Twitter YouTube
Zobrazit standardní verzi webu

Taky děláme

Feedback